FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pn mar 20, 2023 7:30 pm

Udanego wypadu! :!:
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn kwie 03, 2023 2:06 pm

Zamykam dwa tygodnie, niestety przypałętał się stan zapalny gardła i ogólne osłabienie, ale takie mieszane uczucia.

20-26.03.2023 to łącznie 11 zarejestrowanych aktywności i 12h 21min
3 jednostki biegowe i 39,61km w 2h 59min
3 jednostki rowerowe, w tym już na drodze 115km i 6h 26min
2 jednostki na basenie 6,48km i niecałe 2h 58min

25 i 26 to już jednostki w Chorwacji, natomiast 27.03. -2.04.
Łącznie:
Pływania 0
Rower jeździłem w 6 dni - 422, 42km , ponad 17h, 6500 up
Bieganie w 3 dni, 41,94km, 3h 02min.

Dla porównania rok 2019 również 8 dni obozu
32,5h
817km
14000m up


Oczy zwrócone na Duathlon z draftem w Katowicach, oby się na rowerze nie wywalić - (5-20-3)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn kwie 10, 2023 5:20 pm

Niestety to co się przypałętało poskładało mnie bardziej niż sądziłem. Nie trafił mi się jakiś stan zapalny gardła, coś solidnie weszło w gardełko i skończyło się na antybiotyku. Nie pamiętam kiedy ostatnio brałem antybiotyk, w czwartek poczułem, że jestem już nieco pod ścianą.

Wsiadłem raz na rower by lekko pokręcić, mięśniowo było ok ale gardło w sumie nie pozwalało na cokolwiek więcej i mocniej niż z nóżki na nóżkę.

Duathlon Katowice raczej odpuszczam, nad Rumią się wstrzymuję jeszcze parę dni.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn kwie 10, 2023 6:24 pm

Ojej, kuruj się! Życzę zdrowia abyśmy się w Rumii spotkali :D .
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt kwie 11, 2023 10:10 pm

Ajaj, szkoda, ale do sezonu właściwego jeszcze chwila jest. Lepiej odpuścić teraz lekko, aby dołożyć później. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr kwie 12, 2023 7:48 am

Na sobotę teoretycznie trener napisał coś mocniejszego już także tych Katowic całkowicie jednak nie skreślam. Fakt choróbsko wpadło w trochę kiepskim momencie bo jednak na duathlonach oprócz dobrej zabawy nastawiałem się na wyścigi do porzygu i top10 w swojej ag. Powalczymy ;)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn kwie 17, 2023 8:15 am

Tydzień zamknięty jak również pościgane w Katowicach

Popływane raz niecałe 47min i łącznie 2100m, 2000m ciągiem i zdecydowanie czuć przerwę.

Na rowerze jednostek zasadniczo 3 plus ćwiczenia wsiadania, zsiadania, nawrotki oraz jazda na zawodach. Łącznie 6h

Pobiegane łącznie x5 w tym rozbieganie po zawodach, 33,63km, 2h 28min

Biegania więc stosunkowo sporo, przed duathlonem wpadł dosyć spory dystans, ale Katowice nie miały wysokiego priorytetu.

Co do samych zawodów sporo opisałem na fb tutaj dopiszę w skrócie jeszcze kilka rzeczy oraz mały komentarz dotyczący samej organizacji.

- pierwszy bieg generalnie z zapasem, ale wiedziałem, że to nic nie da, tempo według gps 3:40/km, traska urozmaicona - takie lubię bo łatwo można odskoczyć rywalom.
- na rowerze poczułem brak podejścia zupełnie do niektórych grup
- strefy zdecydowanie można było szybciej wykonać
- na drugim biegu na początku poczułem małe skurcze pod kolanami, według gps 3:44/km, również urozmaicona, początek leciałem jakby swoje, na połowie mniej więcej miałem przed sobą 3 osoby, jedną dogoniłem na km przed metą kolejne wydawały się poza zasięgiem. Sądziłem, że ten jeden nawiąże walkę do końca, ale miał chyba dość. Zostały dwie osoby, więc jeszcze postanowiłem z siebie wykrzesać nieco. Niestety brakło 2s i 4s - żałuję mogłem wcześniej zacząć pościg.

Organizacyjnie niestety wypada moim zdaniem to średnio, to co kluczowe z imprezą z draftingiem czyli trasa pozostawałą otwarta dla ruchu. Byli więc rolkarze, piesi, rowerzyści. Niedopuszczalne były lemondki, sam pożyczyłem jednemu chłopakowi klucze by zdjął przy wejściu do strefy, a na trasie jedną lemondkę widziałem. Generalnie spodziewałem się tego co się wydarzyło, ale potrzebowałem zawodów przed Rumią.

Na horyzoncie Rumia. Na dniach mała obczajka listy startowej, wskazówki od uczestników poprzednich edycji pobrałem (dzięki @olesia) i co zrobić. Solidnie przećwiczyć jeszcze strefy zmian by nie stracić za dużo. Nastawiam się jednak na mocny bieg, ale jednak będę szukał grupy by było łatwiej. Rower również muszę się objeździć - wpadła na razie jedna jazda na zewnątrz na czasówce i nie wygląda to źle. W Katowicach moc wyszła całkiem ok jak na mnie a właściwie jechałem sam. Drugi bieg będzie krótszy niż w Kato to ważne dla głowy, raczej postaram się nie rozpocząć za szybko, ale przytomniej reagować na otoczenie.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn kwie 17, 2023 8:59 am

Gratulacje. Znając Cię, leciałeś do wyrzygu i to są te wartości, które chcemy wpajać młodym ludziom. :twisted:

Co do otwartego ruchu, to lekki kwas - mam niezły przegląd imprez szosowych w Polsce i zwykle jeśli gdzieś jest otwarty ruch, to o tym pamiętam. Tutaj nie pamiętałem. I słusznie nie pamiętałem, bo wg regulaminu:
Zawody odbywają się przy zamkniętym ruchu drogowym.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn kwie 17, 2023 6:37 pm

Pięknie, już gratulowałam. Bieg mega super extra czad.
W Rumii przygotuj się na wiatr i lekki podjazd w stronę Kazimierza (to "od" Rumii), nazad jest zawsze szybko, z wiatrem.
Uważaj na szosę, nie wiem, czy oznaczą, ale jest dziura za tablicą Kazimierz - nie wiem, czy oznaczą. Ogólnie obserwuj szosę - na zakręcie trochę górek po bokach.
Na załączonym rysunku :) strzałą oznaczyłam dziurę w szosie oraz mocny wiatr. Z niedzieli relacja :).
Bieg jest płaski jak na stole po afsalcie przecudnym. 2 x pętla po 2,5 km, potem 1x.
Załączniki
Rumia.jpg
Rumia.jpg (69.4 KiB) Przejrzano 2431 razy
ODPOWIEDZ