Maciej z NT 1/4 IM only <2:30:00

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

ndz lis 15, 2020 7:54 pm

Ty to jesteś pasjonat prawdziwy. Podziwiam.


wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

ndz lis 15, 2020 8:04 pm

Podziwiam projekt, ale czemu z aluminium? Zrobić aluminiowy stelarz i to matą okleić, same aluminium będzie strasznie ciężkie.
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

ndz lis 15, 2020 10:51 pm

Willi pisze:
ndz lis 15, 2020 8:04 pm
Podziwiam projekt, ale czemu z aluminium? Zrobić aluminiowy stelarz i to matą okleić, same aluminium będzie strasznie ciężkie.
Dokładnie jak Willi pisze. Dysponując frezarką na możesz równie dobrze wyrzeźbić aluminiowy szkielet, choćby pianką PU wypełnić ów szkielet, obrobić to na maszynie czy ręcznie by zebrać nadmiar pianki, cienka warstwa szpachli i mata węglowa. Spokojnie o 50% mógłbyś zejść z wagą a odpadłoby malowanie
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

pn lis 16, 2020 9:44 am

Dzięki wszystkim inżynierom za cenne uwagi. Zrobię symulację wagi dla szkieletu - niestety nie znam się na kompozytach, większość życia mam wióry w rękach niż lepiącą żywicę.

Nie spieszę się z obróbką gdyż przy takim kształcie - technologia kolejności mocowania jest istotna.

Dodatkowo - chodzi mi po głowie lekki tunning powierzchni i nadanie struktury odcisku kuli (koła zipp lub bidon aero elite). W tym wypadku szkielet odpada;-(

Masa do 15kg jest akceptowalna jeżeli rower będzie stabilny i wytrzymały.
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

pn lis 16, 2020 9:58 am

A tu rozliczenie za ostatni okres przejściowy.

Od dzisiaj wbiłem w TP plan z Garmina na 10km na 12 tygodni oraz na rower ze starej kolekcji 12 tygodni improvments.

Zaczynam od 51 CTL w szczycie ma być 88 (rekord 2 lata temu miałem 101)

Wszystkie starty to A - łatwiej się liczy mniej kalkuluje.
Załączniki
ccc.png
ccc.png (23.88 KiB) Przejrzano 3291 razy
bbb.png
bbb.png (64.3 KiB) Przejrzano 3291 razy
aa.png
aa.png (102.8 KiB) Przejrzano 3291 razy
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz gru 20, 2020 10:13 pm

Trochę mnie nie było ale coś tam porobiłem.

O pływanie nie ma nic o rowerze dużo o bieganiu czy chodzeniu trochę.

Rower - ostatnie kilka tygodni to eksperymenty z ustawianiem na czasówce - wybrałem kompromis - wysokości do zamknięcia biodra. Efekt taki że nie będzie nisko jak u Szajby będzie ciut niżej niż zwykle jeździłem. Dodatkowo korekta bloków były maks do przodu - ustawiłem na środkowej pozycji. No i ostatnia pozytywna zmiana to szykuje się pod tor. W grudniu raczej tor nie wypali ale zaraz na początku roku wracam do realizacji celu Mistrz NT w jeździe godzinnej na torze. Na trenażerze ustawiłem rower na ostrym kole w układzie 52 x 13 , 14 i 15 w zależności co chce robić. Na razie ugniatam niskie kadencje i 52x13 i robię ciężkie nogi nie idzie jechać słabiej niż 210W. FTP robi mi się automatycznie z TP i na ten moment mam 250W co obiecująco wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=MPWNzyF-9UE

Biegania mało ale bezpiecznie kilka prób testowych czy kręcę się koło tempa 5:00 na dychę , nadmiar roweru nie przeszkadza w utrzymaniu tego mojego poziomu.

Do zabezpieczenia aktywności i zrzuceniu kilka kg dołożylem dużo spaceru .

Nowością w diecie będzie brak cukru w kawie i herbacie od 2021 na razie jestem na odwyku i słodzę 1 łyżeczkę i jest ok.

Pozytywne jest również to że pilnuje planu ATP - nie jest ostry jak w latach ubiegłych - jest bezpieczny do warunków covidowych.

Pilnuje żeby nie przekroczyć stanu - 30 Form - bo to w moim przypadku informacja o zbliżającej się infekcji.
Załączniki
tss.PNG
tss.PNG (11.07 KiB) Przejrzano 3130 razy
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz gru 20, 2020 10:13 pm

Trochę mnie nie było ale coś tam porobiłem.

O pływanie nie ma nic o rowerze dużo o bieganiu czy chodzeniu trochę.

Rower - ostatnie kilka tygodni to eksperymenty z ustawianiem na czasówce - wybrałem kompromis - wysokości do zamknięcia biodra. Efekt taki że nie będzie nisko jak u Szajby będzie ciut niżej niż zwykle jeździłem. Dodatkowo korekta bloków były maks do przodu - ustawiłem na środkowej pozycji. No i ostatnia pozytywna zmiana to szykuje się pod tor. W grudniu raczej tor nie wypali ale zaraz na początku roku wracam do realizacji celu Mistrz NT w jeździe godzinnej na torze. Na trenażerze ustawiłem rower na ostrym kole w układzie 52 x 13 , 14 i 15 w zależności co chce robić. Na razie ugniatam niskie kadencje i 52x13 i robię ciężkie nogi nie idzie jechać słabiej niż 210W. FTP robi mi się automatycznie z TP i na ten moment mam 250W co obiecująco wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=MPWNzyF-9UE

Biegania mało ale bezpiecznie kilka prób testowych czy kręcę się koło tempa 5:00 na dychę , nadmiar roweru nie przeszkadza w utrzymaniu tego mojego poziomu.

Do zabezpieczenia aktywności i zrzuceniu kilka kg dołożylem dużo spaceru .

Nowością w diecie będzie brak cukru w kawie i herbacie od 2021 na razie jestem na odwyku i słodzę 1 łyżeczkę i jest ok.

Pozytywne jest również to że pilnuje planu ATP - nie jest ostry jak w latach ubiegłych - jest bezpieczny do warunków covidowych.

Pilnuje żeby nie przekroczyć stanu - 30 Form - bo to w moim przypadku informacja o zbliżającej się infekcji.
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz gru 20, 2020 10:17 pm

Aktualne CTL
Załączniki
tss.PNG
tss.PNG (11.07 KiB) Przejrzano 3127 razy
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz sty 17, 2021 7:24 pm

Wreszcie się wyrobiłem ze zleceń i mogę trochę napisać.

W tym sezonie dosyć kontrolowanie przesunąłem okres fascynacji i sumienności na przełom roku i styczeń.
W starych sezonach byłem "miszczem" planu w okresie październik-listopad potem zapałki się wypalały i dopiero na wiosnę wracałem.
Teraz w strachu przed zarazą bardziej na miękko podchodzę do sprawy.

U mnie wskaźnikiem wejścia w infekcję to wskaźnik Fatigue bliski 100 - 26.12 osiągnąłem 95 i musiałem wrzucić luźniejsze jednostki. Poziom 80 jest stabilnie bezpieczny.

Nowym zjawiskiem bieżącego sezonu to trening na trenażerze wyłącznie na czasówce. Niby nic nowego kilka sezonów tak przetrenowałem ale zmienna zjawiskowa to trening na ostrym kole. Musiałem zmienić tarcze ovalna na okrąg z racji napędu oraz krótki łańcuch. Zestaw ustawiony na 52 x 14 - co przy cad od 85 do 90 kształtuje prędkość od 40 do 42 km/h na torze. Kręcenie na sztywnym sprzyja poprawie techniki kręcenia na okrągło oraz trzymania równych watów.

Pozycja na rowerze w wersji aero ustawiona - wróciłem do pozycji Pana z Zabierzowa - zostały tylko lemondki pod kątem 15*
Niestety przy mojej karłowatej budowie, braku rozciągania zostaje tylko sylwetka - siła przez radość - maksymalizacja mocy.
Aktualnie poziom FTP to około 250W zrobiony w treningu godzinnym jest obiecujący. Waga aktualna to 79 kg !!!! z tendencją wreszcie spadkową. Ale cel to 75 kg. Chude chłopaki mają problemy na wietrze i na czasówkach - doświadczenie z czasówek z Poznania. Tam rzadko który waży 75kg a raczej 80+. Tylko oni mają sylwetkę równomiernie obciążoną mięśniami a nie obwisły brzuch i trochę nogi ;-)

Wyjątkowo dobrze mi się biega na bieżni - wymaga jeszcze korekta prędkości - zaniża mi Zwift o 0,2 do 0,4 na tempie co działa na mnie deprymująco.

Projekt LOTUS 108 - zawieszony przez zaległości w biznesach - jak tylko wystartuję rozpocznę publikację.

Cel noworoczny - 18 dni minęło - nie słodzę kawy i herbaty !!!! i już nie muszę - dość szybko można wyjść z 2,5 łyżki wsadu ;-)
Oczywiści inne cukry wchodzą po staremu.

I najnowszy hit - wreszcie ktoś ustawia zawody pod moją charakterystykę - River Triathlon series - pływanie z nurtem rzeki.
Zapisany na 3 edycje. Najpierw była konsultacja ze znajomymi kajakarzami jaka szybka jest Warta - 4-5 km/h - im mniej wody tym szybciej i bliżej środkowego nurtu.

Za chwile w temacie wyjazdu na Tor Pruszków też coś napiszę - gdyż Mistrzostwa NT 2021 trzeba zrobić ;-)
Załączniki
starty_2021.PNG
starty_2021.PNG (11.39 KiB) Przejrzano 2999 razy
kw3.PNG
kw3.PNG (35.66 KiB) Przejrzano 2999 razy
CTL.PNG
CTL.PNG (8.31 KiB) Przejrzano 2999 razy
kerech
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 12, 2019 9:41 am

pn sty 18, 2021 2:30 pm

Maciej podpytam - z jakiej bieżni korzystasz?
ODPOWIEDZ