Aplikacje do treninowania indoor

Triathlon i duathlon, kolarstwo, jazda na czas
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 4:41 pm

rzucam temat aplikacji do trenowania zimą, w domowym/garażowym "zaciszu". Wypisujcie poniżej apki z których korzystacie. Być może jak dyskusja się rozwinie, to możnaby utworzyć oddzielny dział, bo branża nam się prężnie rozwija. Jak będziecie dokładać w komentarzach, to będę edytował post, żeby pojawiały się na pierwszym poście.

1) Zwift - jazda z Virtual Reality, jakieś plany treningowe są, nigdy nie testowałem
2) TrainerRoad - trening strukturalny, apka nastawiona typowo na trening kolarski/triathlonowy. Szeroka gama planów, brak virtual/augmented reality
3) Rouvy - stosunkowo nowy gracz na rynku, Augmented Reality - jeździmy po rzeczywistych trasach (nagrania z kamery) wirtualnymi kolarzami
4) apklikacje producentów: TACX, Elite, Bkool - współpracują z trenażerami z danej stajni rzecz jasna
5) RGT Cycling (dawniej Road Grand Tours), produkt chiński. Byłem beta testerem na papierze, bo nigdy się w to nie zagłębiłem. Działa na zasadzie animacji opartej na prawdziwych trasach, jeśli dobrze kojarzę.


btw. ktoś próbował już Rouvy? zaciekawiło mnie
Ostatnio zmieniony pn lis 18, 2019 4:41 pm przez robertino, łącznie zmieniany 2 razy.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

pn lis 18, 2019 5:23 pm

no wlasnie bardzo dobry moment na temat,
ja jeszcze dorzucilbym TACX ale to dziala chyba tylko na ich turbo. ostatnio nabylem tacx flux S, i calkiem to fajnie dziala w wersji bezplatnej, oczywscie zadnych graficznych dodatkow w wersji free, no i TACX po polaczeniu z Garminem planuje cos nowego (TACX Cycling App bedzie wkrotce zastapiony inna apka).
No i czekam jeszcze na przelaczke ANT i bede decydowal bo parowanie na bluetooth to troche jak wrzod....
Magazyn Cyclist porownal niedawno apki https://www.cyclist.co.uk/buying-guides ... ining-apps i wydaje sie chyba ze TR jest najlepszym rozwiazaniem, tym bardziej ze oferuje pakiety calosciowe pod triathlon
Jestem na etapie wyboru subskrypcji wiec wszystkie opinie chetnie przeczytam.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 6:28 pm

faktycznie bardzo fajne zestawienie. W sumie nie bardzo jest sens przepisywać to na polski.
Ale opinie użytkowników się na pewno przydadzą do podjęcia decyzji.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn lis 18, 2019 8:53 pm

5) RGT Cycling (dawniej Road Grand Tours), produkt chiński. Byłem beta testerem na papierze, bo nigdy się w to nie zagłębiłem. Działa na zasadzie animacji opartej na prawdziwych trasach, jeśli dobrze kojarzę.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
KRS
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 14, 2019 10:20 am

czw lis 21, 2019 9:46 am

Jest jeszcze FulGaz - https://fulgaz.com/

wyjeździłem 14 dni darmowego triala i chyba gdyby nie otoczka Zwifta to zastanowiłbym się nad subskrypcją.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

ndz lis 24, 2019 8:09 pm

GoldenCheetah mnie intriguje, nie dlatego ze jest free, ale ze open source - wiec jest jakas baza ERG godna polecenia?
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2019 8:10 pm przez arthuroo, łącznie zmieniany 1 raz.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

ndz lis 24, 2019 8:10 pm

po tygodniu testowania na zwif
- zdecydowanie ANT na plus w porownianiu z bluetooth
- fajnie i na android oraz i windows
- dwie trasy za darmo, do testow watopia (gdzie jest tez i troche wspinaczki) oraz NY
- wybierajac trening pod trase np. TT, to grafika nie do konca synchronizuje sie moca
- osobiscie za duzo graficznych bajerow, a malo rzeczywistych danych na ekrainie, szczegolnie w przypadku po wyborze konkretnego treningu (korzystalem z ustawien domyslnych)
Werdykt - 8/10

GoldenCheetah mnie intriguje, nie dlatego ze jest free, ale ze open source - wiec jest jakas baza ERG godna polecenia?
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

pn lis 25, 2019 11:13 am

Jest chiński Onelap, coś jak Zwift. Szerzej dyskutowany na szosa.org.

Aktualnie używam TR, ale planuje jakiś plan przepisać sobie na PowerPeaks. Jest to mocno rozwijany polski klon TR, aktualnie bez planów i aktywności. Ma wygodny edytor do tworzenia treningu. Ktoś miał styczność? Ktoś chętny do wymiany stworzonych treningów?
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

pn lis 25, 2019 11:43 am

O, wyglada ze PowerPeaks bedzie dzialal z moim trenazerem! Czegos takiego potrzebuje, dzieki za zwrocenie uwagi.
Masz test FTP 8min?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn lis 25, 2019 12:48 pm

Po roku przerwy wróciłem na jeden trening na Zwifta, żeby zobaczyć trasę w Nowym Jorku. No niestety Zwift średnio nadaje się do strukturyzowanego treningu. Sam fakt, że widzę animowaną trasę i otoczenie, w ogóle mnie nie jara. Jazda w grupie jest spoko - gdy musisz pilnować, żeby się w tej grupie utrzymać - ale intensywność podyktowana jest przez ukształtowanie terenu, a nie przez plan. Miałem do zrobienia 2 godziny w tlenie, wyszło 1h45' w tym 10-15' na progu i w okolicach, przy czym mniej więcej po godzinie wyłączyłem Zwifta i pozostawiłem aktywny tylko TrainerRoad. Żeby utrzymać się w ostatniej grupce, musiałem co chwila wchodzić na 270-300 w - podjazdy, podjazdy, podjazdy... jedyne płaskie trasy to chyba Watopia Flat i Volcano Flat, obie pętle są kilkukilometrowe i nie widziałem na nich żadnych zorganizowanych jazd w grupie w rozsądnych (wieczornych) godzinach.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ