Szosa/czasowka do 5-6k

Triathlon i duathlon, kolarstwo, jazda na czas
david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn wrz 13, 2021 12:08 pm

Hej

Co lepiej kupic w tym przedziale jak dopiero zaczynam przygode z tym sportem ? Czasowke czy szose ? Uzywana czasowke/szose czy nowa ?

Tak aby nie tracic pieniedzy i w przyszlosci moc dalej z tym rowerem cos robic, czesci zmieniac itd. Jestem zdecydowany na ten sport i nie musze sprawdzac czy mi sie to spodoba.
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

pn wrz 13, 2021 12:19 pm

Czytales viewtopic.php?t=467 :)?

Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka

david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn wrz 13, 2021 9:16 pm

lola pisze:
pn wrz 13, 2021 12:19 pm
Czytales viewtopic.php?t=467 :)?

Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka
Przeczytalem i jednak raczej zdecyduje sie na szose.

Co sadzicie o takiej propozycji ?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szoso ... derIndex=7

albo

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rower ... kg-z-grupy

Do tego moglbym kupic trenazer. Jaki mniej wiecej koszt jest takiego trenazera, w miare sensownego, zeby sie nie rozlecial ?
david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

wt wrz 14, 2021 3:56 pm

Mógłby ktoś zerknąć na te rowery ? :)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt wrz 14, 2021 6:05 pm

Poczekaj, nie na hura.

Rozmiar ramy to nie wszystko. Sprawdź jaką kierownicę potrzebujesz. Szerokość, zasięg i drop.
Jeżeli masz małe dłonie to te parametry powinny być mniejsze. Na YT jest poradnik jak to wybadać.
Siodło wyjdzie w praniu czy zmienisz czy nie, ale jak do szosy dasz lemondkę to bankowo coś będziesz musiał kupić. Polecam spróbować Bontragera aeolus. U mnie i do szosy jak i na czas się sprawdza. Z siodełkiem również zrób pomiary rozstawu kości kulszowych. Wymiar mostka możesz już nie trafić ale to małe koszta podmienić.
Zwróć uwagę również na długość rury sterowej, czy nie została zcięta bo to zamyka możliwość regulacji.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

wt wrz 14, 2021 6:19 pm

david pisze:
wt wrz 14, 2021 3:56 pm
Mógłby ktoś zerknąć na te rowery ? :)
Hmm, tak.

Pierwszy jest brzydki, nawet bardzo brzydki.
Drugi z kolei, mocno życiem zmęczony.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt wrz 14, 2021 7:21 pm

Chyba fajny, tyle że nowy kosztował kiedyś 5200, więc nie wiem, czy sprzedający nie powinien bardziej zejść z ceny. Poza tym rower ma być przede wszystkim dopasowany do gabarytów zawodnika.
Zupełnie nie znam tej ramy, nawet trudno powiedzieć, ile kosztuje nowy (twierdzenie sprzedającego, że 25k PLN, mocno śmierdzi).
Tak w ogóle to wg mnie nie warto płacić w szosie do triathlonu za grupę wyższą niż 105. Nie będziesz musiał zmieniać biegów w 0,1 sekundy ani obcinać wagi roweru o 200 g, to nie ten sport, nie to ukształtowanie terenu i nie ten jeszcze (z całym szacunkiem) poziom.
Do tego moglbym kupic trenazer. Jaki mniej wiecej koszt jest takiego trenazera, w miare sensownego, zeby sie nie rozlecial ?
Wszystko zależy. Ja od 7 lat mam prosty trenażer fluidowy (hydrauliczny) za 1100 PLN i nie zmieniam go, ale niektórzy, żeby się zmobilizować do treningu na trenażerze, muszą jeździć na Zwifcie i mieć trenażer interaktywny reagujący na ukształtowanie terenu na wirtualnej trasie itp. Dla mnie sensowny, żeby się nie rozleciał, może być i za 500 PLN, magnetyczny z manetką. Fluidowy daje lepsze odczucia z jazdy ("road feel"), bardziej naturalnie się kręci i jest bezawaryjny.

Proponowałbym, żebyś poszukał roweru za ok. 2-3k PLN (używany może być) i zostawił sobie rezerwę na wydatki inne niż rower i trenażer, bo większość początkujących ich nie docenia - od nauki pływania przez piankę i trisuit, buty rowerowe, pedały i bloki do tych butów aż po zegarek do tri i pasek do pomiaru tętna, nie mówiąc o wydatkach "konsumpcyjnych" jak jakieś żele czy inne odżywki i izotoniki, opłaty startowe itp.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

wt wrz 14, 2021 8:09 pm

to są fajne oreo szosy polecam, mam można to nieźle ustawić i jest naprawdę szybki
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szoso ... ee8b3f63ad
david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

wt wrz 14, 2021 10:14 pm

Dziekuje Panowie za cenne wskazowki. Doceniam ze sa ludzie ktorzy chetnie doradza, zeby taki zielony w tym temacie jak ja, wiedzial wiecej.

Popatrze filmiki, tak ja napisales z tym odpowiednim doborem rozmiaru i kierownicy. Chyba troche za szybko chce kupic, rzeczywiscie.

A co do trenazera. Raczej nie potrzebuje specjalnej motywacji do treningu (chyba ze jeszcze nie wiem co mnie czeka :D ). Jestem prostym chlopakiem, widze co mam zrobic i to wykonuje po kolei :D. Wole cos podstawowego ale dobrego, sprawdzonego. Napiszesz jaki dokladnie model posiadasz ? Zegarek mam garmina z opaska do pomiaru tetna.

Willi pisze:
wt wrz 14, 2021 8:09 pm
to są fajne oreo szosy polecam, mam można to nieźle ustawić i jest naprawdę szybki
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szoso ... ee8b3f63ad
Wizerunkowo petarda jak dla mnie ale nie o to chodzi przeciez. A cenna wg Ciebie i osprzet ? Poza tym jak zobaczylem ze Olsztyn to od razu sie usmeichnalem bo jestem z mazur, mam niedaleko
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

wt wrz 14, 2021 10:39 pm

Jeśli masz bardzo niedaleko do rzeczonego Olsztyna, w październiku będę w domu i mogę na jakiś czas udostępnić Ci (nieodpłatnie) swój trenażer którego nie używam. Nie jest o cud techniki (Tacx Satorii) ale robotę robi.
I kto wie, może spodoba Ci się i za jakieś śmieszne pieniądze się go pozbędę bo mi mocno zawadza :lol:
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
ODPOWIEDZ