Trenażer

Triathlon i duathlon, kolarstwo, jazda na czas
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

pt lut 26, 2021 4:28 pm

No ale Olesia, tobie chodzi o coś dokładnie przeciwnego. @robertino opisuje jak trenażer utrzymuje moc, niezależnie od kadencji, czyli tryb ERG. Jeżeli kręci za wolno, to trenażer dodaje jeszcze obciążenie, więc jest jeszcze ciężej kręcić.
Jezeli trenażer miałby zadbać o utrzymanie kadencji, to w przypadku jej spadku musiałby zmniejszyć obciążenie, żeby kręciło się lżej, ale szybciej. Coś przeciwnego, do utrzymywania zadanej mocy. Pewnie dałoby się to zrobić, ale po co?

W powyższym treningu o kadencję musisz zadbać sama.
Poczytaj o erg spiral of death.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pt lut 26, 2021 6:32 pm

No fakt, nie wczytałam się dokładnie, tak na szybko w aucie przeczytałam.
Chodzi mi na chłopski rozum, by opór nagle wzrósł na tyle, by móc generować wyższe waty, o które chodzi w zadaniu.
Cóż, muszę pokombinować.
Dzięki
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt lut 26, 2021 6:40 pm

No ale właśnie tak to działa. Opór trenażera dostosuje się do tego co masz w zadaniu. Ty musisz tylko zadbać o odpowiednią kadencję


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
KrzysiekP
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:50 am

śr sie 25, 2021 1:31 am

Cześć,

spotkaliście się z jakimiś zaleceniami dotyczącymi przeglądu trenażera? Mechanicznie niby proste, łożyska, wirująca tarcza, magnesy, ale może jakieś smarowanie, regulacja ... Nie wiem, nie rozbierałem i nie zamierzam, ale nie chciałbym czegoś przegapić. W instrukcji niby nic na ten temat nie ma ale ...
W razie czego użytkuję Taxc Neo 2T ( i jestem bardzo zadowolony :-)).


Pzdr.
KP
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr sie 25, 2021 3:54 pm

Tak, mam Elite i tutaj producent po modelu Turbomuin który chyba dla użytkownika był nie do serwisu wprowadził modele gdzie już można coś pomajstrować. Jeszcze się za to nie zabierałem ale w necie jest sporo poradników.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

czw paź 07, 2021 11:45 pm

Z racji tego, że w niedługim czasie przenoszę się z rowerem z piwnicy do jednego z pomieszczeń w mieszkaniu to muszę zmienić trenażer.
Budżet to 3 tysiące i załóżmy, że Wahoo Kickr Core się w nim łapie, To tego mamy Elite Direto w różnych wersjach i Tacx Flux w wersji S i 2 a także jakieś Elite Suito.
W Decathlonie zauważyłem też nowość https://www.decathlon.pl/p/trenazer-row ... mc=8753103 ale nie mam pojęcia co to jest.
Jakiś czas temu miałem okazję przejechać około 3 godzin na Dare2Ride Fuego 1.0, który jest prawie identyczny z JetBlack Volt, ale ich ceny nie są atrakcyjne w porównaniu do bardziej znanej konkurencji. Dla mnie Fuego było ciche, reagowało dość sprawnie na to co się dzieje w Zwift a sam pomiar prawie pokrywał się z tym co daje assioma, ale potencjalne zabawy z serwisem jakoś nie zachęcają. Tu kilka fotek i wrażeń https://www.facebook.com/Niemczuk.Kamil ... 9432591812

Co polecicie, żeby jeździć i nie robić nadmiernego hałasu?

Edit.
cena na fuego coś spadła, ale dalej jest to cena krajowego elite czy też tacx'a który jest własnością garmina, więc ew. gwarancja powinna być bezproblemowa.
https://www.bike24.com/p2461905.html
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt paź 08, 2021 7:17 am

Miałem tacxa rolkowy. Bardzo solidna maszyna jednak właśnie generowany hałas był baaardzo duży. Fakt, że można to było nieco zmniejszyć, jednak i tak wrażenia jakby startował odrzutowiec.

Następnie postanowiłem spróbować z TurboMuin. Egzemplarz używany na gwarancji. Po pewnym czasie zaczął wydawać dziwne dźwięki. Zwróciłem się do sprzedawcy- warszawskiego sklepu na "A". Sprzęt przyjęli i słuch o Nim zaginął. Tłumaczenia że Shimano to ogarnia. Otrzymałem używany model kolejny. Obudowa lekko uksyta ale poza tym wszystko ok. Model ten z tego co kojarzę, dla zwykłego użytkownika był niemożliwy do napraw, konserwacji.

W międzyczasie brat kupił Turno, ale nie zmienił priorytety. Pozbyłem się TurboMuin i odkupiłem Turno. Konstrukcja nieco inna, dająca możliwość użytkownikowi pole do manewru z konserwacją. Obfity manual jest w internecie więc każdy sobie z tym poradzi. Fakt, że po kilkunastu minutach jak sprzęt się rozgrzeje to należy wrzucić cięższy bieg bądź podbić kadencję by utrzymać wcześniejszą moc. Nie jestem przekonany co do utrzymania różnicy wysokości oraz zdarzają się problemy z pochyleniem na jedną stronę bardziej. Nie jest on moim zdaniem jakoś super cichy, pewnie świeższe konstrukcje pod tym względem są dużo lepsze. Jednak niezaprzeczalny plus dla mnie to możliwość samodzielnej konserwacji Turno.

Czy serio potrzebujesz trenażera interaktywnego jeżeli masz swój pomiar mocy?

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pt paź 08, 2021 9:23 am

Za dwa tygodnie (26.X) będę w domu i mogę udostępnić Ci na dobę, góra dwie (trening nie poczeka) Thinkridera X7 do przetestowania. W zakładanym budżecie kupisz i w Decathlonie (V3) i u chińczyka (V4).
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

pt paź 08, 2021 9:35 am

Szajba pisze:
pt paź 08, 2021 9:23 am
Za dwa tygodnie (26.X) będę w domu i mogę udostępnić Ci na dobę, góra dwie (trening nie poczeka) Thinkridera X7 do przetestowania. W zakładanym budżecie kupisz i w Decathlonie (V3) i u chińczyka (V4).
Dzięki za propozycję, ale przez najbliższy miesiąc nie będę miał możliwości go przetestować, u mnie trening musi poczekać ;)


FireTriFighter, czy trenażer interaktywny jest mi niezbędny? Pewnie nie ;) Widziałem, że Turno można było kupić na amazonie za około 1400zł, różnica w cenie to jest jakiś argument, tylko czy gwarancja na sprzęt zakupiony we Francji lub Włoszech będzie u nas działać?
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt paź 08, 2021 9:38 am

To zależy na ile masz gwarancję.

Musiałbyś trafić naprawdę trefny egzemplarz moim zdaniem żebyś potrzebował skorzystać z opcji gwarancji w ciągu powiedzmy 2 lat.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ