ocena pozycji na Tribanie :)

Triathlon i duathlon, kolarstwo, jazda na czas
merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

pn maja 04, 2020 8:37 pm

Szajba pisze:
pn maja 04, 2020 8:15 pm
Dokładnie o to mi chodziło.
Blok przesunięty w tył pozwoli Ci przy sztywnej podeszwie skuteczniej przenieść moc na oś pedału, a odchylony czub buta na zewnątrz będzie przyjaźniejszy i Twojej anatomii i pozwoli wygenerować większą moc.
Zwróć tylko uwagę, byś kostką o ramię korby nie uderzał w czasie jazdy.
Super, wielkie dzięki.
W międzyczasie wyczytałem, że luz bloku to nie to co ja podałem chyba. Ja podałem pewnie siłę wypięcia? A czerwony blok to zerowy luz roboczy?
Coś z tą siłą warto zmienić? Kolor bloku? Nie sądziłem, że kolor ma znaczenie. Chyba że w Look jest inaczej?
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn maja 04, 2020 10:27 pm

w kolorze czarnym – 0st,
w kolorze szarym – 4,5st,
oraz w kolorze czerwonym – 9st.

czyli masz taki z największym luzem - stopa ma trochę miejsca do przesuwania się na boki. Z czasem możesz zamienić na „sztywniejsze”
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

wt maja 05, 2020 9:53 pm

merfi pisze: Mam Tribana 520 z lemondką i sztycą FF - wiem, pewnie trochę śmiesznie, ale na razie rower mnie nie ogranicza (chyba że napiszecie że tak).
Taki OT w watku - mam bardzo podobny rower (Triban 500, jeszcze na pelnej Sorze, praktycznie w fabrycznej konfiguracji). 60km w Czempiniu robie w 1h55min.
Mam do tego wolne 3kPLN. Jaki upgrade zrobic, aby jezdzic jak najszybciej ;)?



Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
qbs
Posty: 170
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:29 pm

wt maja 05, 2020 10:48 pm

lola pisze:
wt maja 05, 2020 9:53 pm
merfi pisze: Mam Tribana 520 z lemondką i sztycą FF - wiem, pewnie trochę śmiesznie, ale na razie rower mnie nie ogranicza (chyba że napiszecie że tak).
Taki OT w watku - mam bardzo podobny rower (Triban 500, jeszcze na pelnej Sorze, praktycznie w fabrycznej konfiguracji). 60km w Czempiniu robie w 1h55min.
Mam do tego wolne 3kPLN. Jaki upgrade zrobic, aby jezdzic jak najszybciej ;)?

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
koła + aerojacket
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

śr maja 06, 2020 8:41 am

qbs pisze:
lola pisze:
wt maja 05, 2020 9:53 pm
merfi pisze: Mam Tribana 520 z lemondką i sztycą FF - wiem, pewnie trochę śmiesznie, ale na razie rower mnie nie ogranicza (chyba że napiszecie że tak).
Taki OT w watku - mam bardzo podobny rower (Triban 500, jeszcze na pelnej Sorze, praktycznie w fabrycznej konfiguracji). 60km w Czempiniu robie w 1h55min.
Mam do tego wolne 3kPLN. Jaki upgrade zrobic, aby jezdzic jak najszybciej ;)?

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
koła + aerojacket
...ja bym poszedł w dobry kask i jednoczęściowy strój aero z dłuższym rękawkiem i może jeszcze zostanie na jakieś fajne używane kółka z pewnego źródła Obrazek...obniżenie pozycji nic nie kosztuje a może dać największe zyski ale to albo fitting albo tygodnie testowania i wydłużania czasu w najbardziej agresywnej ale i względnie wygodnej pozycji na leżaku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr maja 06, 2020 9:45 am

lola pisze:
wt maja 05, 2020 9:53 pm
Mam do tego wolne 3kPLN. Jaki upgrade zrobic, aby jezdzic jak najszybciej ;)?
Propozycja - sprzedaż Tribana i kupno używanej czasówki, ewentualnie kasku. Jeśli puścisz Tribana za 2000 PLN, to za 4500 powinieneś dorwać czasówkę (jeśli alu, to nową) i jeszcze zostanie 500 na kask.

To przy założeniu, że jesteś w stanie wytrzymać średnio agresywną pozycję. Na Tribanie można mieć lemondkę, ale możliwości, jakie daje czasówka, są nieporównywalnie większe.

Z kołami dałbym sobie spokój raczej, szczególnie przy kupnie aerojacket. Przy aerojacket im niższa obręcz, tym lepiej, bo wtedy cały układ jest lżejszy.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr maja 06, 2020 10:41 am

Rozwiązanie @kajet wydaje się być najlepsze. Tyle że nie będziesz miał szosy. Dlatego to nie jest prosta decyzja. Oczywiście jeżeli popatrzymy na największy zysk z pozycji czasówka będzie najlepsza. Co nie oznacza, że na szosie się nie da uzyskać zadowalających efektów.

Mam na sprzedaż rurki PD T 3+.

Popieram @scott_mtb jeżeli chodzi o wydatki plus poszedłbym w aerojacket.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

śr maja 06, 2020 11:10 am

...zwróciłem uwagę na te rzeczy , które można w przyszłości"zabrać" / przełożyć do czasówki ,której zakup to tylko kwestia czasu inwestowanie w ten rower to koszty, których nigdy nie odzyskasz przy odsprzedaży więc albo zostanie jako szosa treningowa albo odsprzedasz i mając odłożone parę groszy kupisz coś szybszego ... co byś nie zrobił i czego nie kupił to i tak "niekończąca się opowieść"

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

śr maja 06, 2020 11:15 am

Ja to bym te 3K zainwestował w dobry obiad ;)
A tak na poważniepierwszy z brzegu z długiej listy, około 3500PLN
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html ... =173335672
Obrazek
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
qbs
Posty: 170
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:29 pm

śr maja 06, 2020 12:46 pm

Jeśli za te 3.5k kupisz TT w dobrym stanie na dobrych kołach to opcja Szajby zdecydowanie wygrywa.
Kupno budżetowej nowej TT kosztem sprzedaży tribana to jak dla mnie najgorsze co możesz zrobić bo:
- tracisz szosę, możliwość startów z draftem
- zyskasz nic lub w porywach kilknaście W - taka jest różnica względem dobrze ustawionej pozycji na szosie z lemondem. Pewnie da się więcej, ale patrząc po zawodach, to super agresywną pozycję z nosem na kole uzyskuje parę % zawodników.
- żeby coś zyskać będziesz musiał dalej inwestować -> koła, wg mnie must have :)
ODPOWIEDZ