ocena pozycji na Tribanie :)

Triathlon i duathlon, kolarstwo, jazda na czas
merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

śr maja 06, 2020 1:59 pm

Też się zastanawiam nad jakimś upgradem. Albo i rowerem nowym.
Kasowo do ogarnięcia, żona by mnie nie zabiła, ale raczej sam staram się chociaż na trochę ograniczyć bo mam tendencje gadżeciarskie (pewnie jak wielu z nas). Dam sobie jakiś cel na waty albo średnia prędkość i jak to osiągnę to wtedy kupię sobie fajną czasówkę. Albo na 40-tkę (za 2 lata) :)
Jakiś czas temu kupiłem pomiar mocy w pedałach jednostronny Assioma. Pewnie za szybko, ale bardzo lubię analizować i daje mi to frajdę i treningowo się przydaje.
W tym sezonie celuję w jakiś bardziej aero kask bo ponoć tu są rezerwy duże i to jedna z lepszych relacji wzrostu prędkości do ceny i pewnie buty Tri, żeby mieć większą frajdę na zawodach wskakując na rower z przypiętymi pedałami. A z pozarowerowych zakupów pianka, tym bardziej, że nie wiadomo kiedy otworzą baseny więc to może być sezon jeziorny (i dobrze).
Aerojacket w sensie nakładki na tylne koło? Nie mam kompleksu roweru ale nigdy nie myślałem o takim modzie do Tribana :)

W upgrade Tribana stwierdziłem nie ma sensu iść. Po Waszych wskazówkach widzę, że nie osiągnę na nim takiej agresywnej pozycji na jaką wg mnie z czasem, jeśli już nie teraz, będzie mnie stać.
Zamówiłem opony gravelowe bo do Tribanów wchodzą całkiem szerokie. I nastawiam się na to, że ten Triban u mnie zostanie albo go sprzedam i zamienię na lepszą szosę (ale taka która by pozwoliła wstawić szersze koła). I do tego TT.
Czyli 2 dobre rowery albo 2 dobre + Triban, ale 3 rowery to chyba przegięcie. Ale to raczej nie ten sezon.
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

śr maja 06, 2020 3:36 pm

merfi pisze:
śr maja 06, 2020 1:59 pm
Też się zastanawiam nad jakimś upgradem. Albo i rowerem nowym.
O lepszym rowerze zacząłem myśleć dopiero gdy zrobiłem 100km ze średnią 30km/h . Wtedy dopiero zapadła decyzja o wymianie trekkingu (Kands Maestro) na używaną czasówkę (Felt B12) ;)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

śr maja 06, 2020 5:20 pm

Szajba pisze:
śr maja 06, 2020 3:36 pm
merfi pisze:
śr maja 06, 2020 1:59 pm
Też się zastanawiam nad jakimś upgradem. Albo i rowerem nowym.
O lepszym rowerze zacząłem myśleć dopiero gdy zrobiłem 100km ze średnią 30km/h . Wtedy dopiero zapadła decyzja o wymianie trekkingu (Kands Maestro) na używaną czasówkę (Felt B12) ;)
No właśnie, o to chodzi, żeby to była nagroda. Jak w grze, gdzie dopiero po wejściu na następny level dostajesz lepszą broń. Chcę poczuć granicę Tribana. Na razie jej jeszcze nie czuję.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr maja 06, 2020 7:19 pm

Ja kupiłem czasówkę, gdy w Strykowie na szybkiej trasie ćwiartki pojechałem na Tribanie 33 km/h i potem jeszcze z tego przyzwoicie pobiegłem.
Potem na czasówce ze zbliżonej mocy szło jakieś 2 km/h szybciej.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

śr maja 06, 2020 9:52 pm

kajet pisze:
śr maja 06, 2020 7:19 pm
Ja kupiłem czasówkę, gdy w Strykowie na szybkiej trasie ćwiartki pojechałem na Tribanie 33 km/h i potem jeszcze z tego przyzwoicie pobiegłem.
Potem na czasówce ze zbliżonej mocy szło jakieś 2 km/h szybciej.
To widzę, że będę też zmierzał tą drogą :) takie mam mniej więcej plany średniej prędkości na ten sezon.
ODPOWIEDZ