testy pianek - kiedy, gdzie

Pływanie w triathlonie, open water
merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

ndz gru 22, 2019 11:48 am

Cześć,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Na sezon 2020 chciałbym zakupić pierwszą piankę. Nie mając doświadczenia z różnymi markami chciałbym wziąć udział w jakichś testach.
Googlam ale jakoś mam problem ze znalezieniem konkretnych, informacji, terminów, itp.
Może źle szukam. Proszę o jakieś wskazówki - jak się za to zabrać, gdzie szukać. A może to nie ten czas, może trzeba czekać do wiosny? Tylko gdzie pojawiają się informacje o testach? Żeby po prostu tego nie przegapić.
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

ndz gru 22, 2019 6:06 pm

To prawda to jeszcze nie czas, najczęściej są w okolicach marca.
Testy najczęściej robią lokalni dystrybutorzy jak mieszkasz w większym mieście nie będzie problemu skontaktuj się z lokalnym sklepem triathlonowy.

Niestety nie porównasz kilku producentów bo najczęściej na testach są dostępne pianki jednego producenta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt mar 13, 2020 5:57 pm

Testów raczej w tym roku nie będzie a przynajmniej testów pianek.

Takie pytanko w temacie pianek.
Miałem dwie pianki, których się pozbyłem, trochę żałuję, ale i tak by się kurzyły.

Postanowiłem nabyć piankę do pływania. Mam na oku pianki Blueseventy, jedną miałem i narzekać na nią nie mogłem. Bardziej na swój brak dostatecznej ilości uwagi przy zakładaniu. Problem napotkałem przy wyborze rozmiaru. Blueseventy podaje:
Dla SM jest 160-170 cm i 64-75kg
Dla SMT jest 168-182 cm i 68-78kg

Ja wzrostu mam 173cm, aktualnie mocno nabrałem masy do kosmicznych... 63kg

Jestem w trakcie ustalania rozmiaru poprzedniej pianki, udało mi się znaleźć w historii operacji bankowych nabywcę :D
Miałem również piankę bez rękawów.

Macie jakieś nowe doświadczenia odnośnie obu modeli?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt mar 17, 2020 8:31 am

Bazując na opiniach wielu niezależnych ekspertów, które były różne, jednoznaczny wybór jest trudny.
Podpowiedzią są wskazówki do rozmiarówki Blueseventy oraz możliwość wiadomości do producenta.
W ostatnim przypadku spodziewałem się, że dostanę odpowiedź o rozmiarze większym, bo tak bezpieczniej.
Do tego rozmiaru też się skłaniam aczkolwiek argumenty o rozmiarze mniejszym są jak najbardziej trafne.
Najwięcej zależy od zamiarów bo czuję, że z górnych partii zrzuciłem nieco i być może mniejszy rozmiar by pasował idealnie.

Kwestia do przemyślenia, może spróbuję nabyć obie, porównam i jednej się pozbędę. Bądź jeżeli testy jakoś w tym roku się odbędą to warto spróbować.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt mar 17, 2020 9:13 am

Mateusz, do Warszawy daleko nie masz, wybierz się do Żywka i przymierzysz HUUBa. On doradzi, zmierzysz rozmiar większy i mniejszy. Marka tak naprawdę ma niewielkie znaczenie. Liczy się bardziej "półka" pianki, a więc to ile chcesz wydać. Możesz oczywiście kupić obie i jedną w ciągu 14 dni odeślesz (o ile jej nie porwiesz przy zakładaniu 8-) ). Ale przymierzone i doradzone to zawsze lepiej. Jakbyś chciał coś więcej wiedzieć, to dzwoń do mnie.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr mar 18, 2020 11:44 am

Dzięki za poradę, Ciebie akurat prywatną wiadomością nie męczyłem

Na markę nie zwracam za bardzo uwagi, za bardzo czyli pewna grupa jest.

Na chwilę obecną rozpatruje piankę bardziej do zabawy w wydaniu "jestem w okolicy zbiornika to popływam" bo już parę razy żałowałem, że się pozbyłem sprzętu.

Dlatego tutaj chyba postanowiłem, że spróbuję, z pośród wymienionych, nabyć tę większą i jakaś weryfikacja będzie.

Z bieganiem nadal jestem przystopowany, wirus też przyblokował możliwości rozpoczęcia ponownego uporania się z tym. Chęci są co prawda, a bardziej wyjaśnienia ostatecznego bo wtedy na dobre by można było wybić sobie tri z głowy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

śr mar 18, 2020 11:58 am

trzymam kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

śr mar 18, 2020 5:15 pm

Popatrz jeszcze na pianki dare2tri, mam i jestem zadowolony :)
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr mar 18, 2020 6:33 pm

FireTriFighter pisze:
śr mar 18, 2020 11:44 am
Na chwilę obecną rozpatruje piankę bardziej do zabawy w wydaniu "jestem w okolicy zbiornika to popływam" bo już parę razy żałowałem, że się pozbyłem sprzętu.
jak do takich zastosowań to możesz sprawdzić taką opcję - niskobudżetową:
https://www.decathlon.pl/kombinezon-ows ... 91688.html

W deca darmowa dostawa a i zawsze możliwy zwrot jak Ci się towar nie spodoba...

Kolega taką katuje i nie narzeka zbytnio:) a cena zachęcająca.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr mar 18, 2020 9:35 pm

Oglądałem też, generalnie zauważyłem, że można już kategoryzować pianki do ow i do tri.
Tutaj znów jest problem wymiar bo w klatce przekraczam dostępne rozmiary.

Fakt, w tej cenie to lepszej opcji nie znajdę ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ