Plany treningowe i jednostki treningowe.

Pływanie w triathlonie, open water
Awatar użytkownika
MarcosPykos
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 09, 2019 8:31 pm

wt gru 10, 2019 8:49 pm

Szukam nowych bodźców w treningu pływackim. Dzisiaj jak wszedłem na basen to miałem odruch wymiotny. 5 lat praktycznie robię to samo. Jednostki treningowe Fitzgeralda są maksymalnie nudne! Czy macie jakieś ciekawe plany bądź jednostki treningowe, które mógłbym wpleść w swój cykl?
ajronmim
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:07 am

wt gru 10, 2019 10:51 pm

A czytałeś/widziałeś/słyszałeś o simramp made by H2O? Tak tego H2O z xtri.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt gru 10, 2019 11:09 pm

Marek, mam coś fajnego, co mogę polecić. Skrobnę jutro z roboty. Jakbym zapomniał, to się przypomnij.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr gru 11, 2019 7:48 am

Marek,

ja mogę doradzić z mojego doświaczenia - podczepienie się pod jakąś grupę pływacką (w Twoim przypadku pod jakąś mocną:).

Taka opcja ma sporo plusów: ustrukturyzowany trening, trener i inne osoby na torze podkręcające motywację. Dodatkowo wymusza regularność. Nie musisz też potykać się na niedzielnych żabkarzach gdy płyniesz jakieś mocne zadania na progu... itp, itd.

U mnie grupa się bardzo sprawdza - pływanie samemu i realizowanie planu (szczególnie dotyczy to ambitnego planu pływackiego) nigdy mi nie wyszło mimo paru podejść. Jest to chyba bardzo trudne...
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr gru 11, 2019 8:17 am

Też miałem zasugerować grupę. Niekoniecznie na stałe - np. na 3 miesiące. Potem możesz pomysły swojego tymczasowego trenera wdrażać samodzielnie.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

śr gru 11, 2019 9:43 am

MarcosPykos pisze:
wt gru 10, 2019 8:49 pm
Szukam nowych bodźców w treningu pływackim. Dzisiaj jak wszedłem na basen to miałem odruch wymiotny. 5 lat praktycznie robię to samo. Jednostki treningowe Fitzgeralda są maksymalnie nudne! Czy macie jakieś ciekawe plany bądź jednostki treningowe, które mógłbym wpleść w swój cykl?
Marek, spójrz sobie na to:
https://www.amazon.com/Swim-Speed-Worko ... 1937715019
https://www.velopress.com/books/swim-sp ... iathletes/
są też widzę na "aledrogo":
https://allegro.pl/oferta/swim-speed-wo ... bi_m=reco&

kupiłem kiedyś jak kolega leciał do USA i mi przywiózł, nie wiem jaki jest koszt przesyłki do Polski. Przez jakiś czas tego używałem. Są tam treningi na 16 tyg. (3 x tydzień) rozpisane na "plastikowych" tabliczkach, które możesz ze sobą wziąć na basen i nie zamokną. Są dość mocno urozmaicone, połączone z drillami. Do Twojego poziomu pływackiego będą dość dobrze dopasowane. Jest to ciekawe urozmaicenie treningu pływackiego, aczkolwiek z przewagą stylu dowolnego, co dla nas triathlonistów jest raczej zaletą.

Oczywiście grupa z trenerem na pewno daje kopa motywacyjnego i urozmaicenie. Tylko nie zawsze da się ją wpisać w swój i tak napakowany grafik.
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

śr gru 11, 2019 10:23 am

Moim zdaniem trener, który stanie z boku i poprawi błędy, skoryguje sylwetkę, nie wiem czy nowe plany z zadaniami coś wniosą. Ja z planami rypie 3 x w tygodniu i dupa zbita jakoś nie widzę wielkiego postępu. A tu @robertino zaczyna pływać tydzień przed zawodami i pływa 2x szybciej.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

śr gru 11, 2019 11:06 am

Willi pisze:
śr gru 11, 2019 10:23 am
Moim zdaniem trener, który stanie z boku i poprawi błędy, skoryguje sylwetkę, nie wiem czy nowe plany z zadaniami coś wniosą. Ja z planami rypie 3 x w tygodniu i dupa zbita jakoś nie widzę wielkiego postępu. A tu @robertino zaczyna pływać tydzień przed zawodami i pływa 2x szybciej.
jeśli mówimy o poprawie wyników, to bezsprzecznie trener się przyda. Ale przy pewnym poziomie 2-3 razy w tygodniu nie wystarczy, żeby robić progres.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr gru 11, 2019 1:16 pm

A jeśli chcesz pojedyncze gotowce na basen - polecam wybrać sobie coś tu na różne okazje:

http://masters.waw.pl/naszetreningi/
Awatar użytkownika
MarcosPykos
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 09, 2019 8:31 pm

czw gru 12, 2019 6:46 pm

Dzięki bardzo! Powoli przeglądam i będę na pewno wykorzystywał!
ODPOWIEDZ