Film z pływania - FireTriFighter

Pływanie w triathlonie, open water
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

sob paź 22, 2022 11:30 am

w każdej konfiguracji wychodzi <1m na uderzenie (odejmując odbicie), tutaj masz spore rezerwy.
Może uda się to jakoś obejść ?

u mnie w łapach i ósemce wyjdzie 13/14 na 25m, więcej pływam w formacie 50m basenu, ale też się zmieszczę w 30 przy SWOLF w okolicy 80.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz wrz 24, 2023 9:56 am

Cel urwania czasu w tym roku nie został zrealizowany. Poczułem jednak poprawę wytrzymałości (trening) i jakby poprawę ekonomiki ruchu (warsztaty oraz trening), są więc jakieś plusy.

Minął niemal rok, zdecydowałem się znów popracować z instruktorem. Po zaliczonych warsztatach pływackich wiedziałem, żeby udać się do prowadzącego warsztaty. Niestety muszę dygać do Łodzi (niecała godzinka jazdy), plan mam tak robić co 2-3 tygodnie - pewnie do grudnia bądź jeszcze w grudniu, a może i nawet zrobić pod Jego nadzorem trening który rozpisze trener. Instruktor stwierdził, że wziąłem sobie do serca warsztaty i pracowałem nad materiałem z warsztatów.

Miałem dylemat czy na wspomniane warsztaty się udać czy jednak indywidualne lekcje od razy. Z czasem utwierdziłem się, że warsztaty były równie wartościowe co lekcje indywidualne bo jednak trwały dosyć długo i zostały pokazane elementy, których w wodzie bym nie przerobił. Szczerze więc polecam warsztaty które od czasu do czasu się pojawiają.

Zdecydowanie można odczuć przewagę lekcji z instruktorem z którym mamy jednokierunkową łączność (słuchawki u kursanta, radiostacja u prowadzącego).

Broni nie składam, wiem, że trochę jestem w stanie urwać w tej dyscyplinie, ale olimpijki i tak będę omijał :lol:
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz paź 22, 2023 4:51 pm

Niestety z brzegu i niestety na brodziku, chyba troszkę się zestresowałem że będzie kręcone :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=kt5eauBpbdQ
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt paź 27, 2023 9:44 am

Obejrzałem z uwagą. Postęp jest ewidentny. Czego się nie dopłynie, to się dowygląda ;)

Mam wrażenie, że przy oddechu w prawo biodra lecą w dół - ciało robi "scyzoryk". Prawa ręka też wchodzi dość szeroko.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob paź 28, 2023 3:22 pm

Z nagrania nie jestem za mocno zadowolony, zrobię ponowne przy okazji.

Jestem po kolejnych zajęciach, które nabierają nieco intensywności. Wychodzą tutaj również i kolejne mankamenty. Planowo jeszcze zaliczę 3 takie sesje w Łodzi (x1 listopad, x2 grudzień).

Szczególny problem to lewy bark, który zdecydowanie broni się przed zmianą swojego zakresu pracy. I tutaj więc kolejna sprawa do poprawy.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

sob paź 28, 2023 5:48 pm

Bardzo ładnie pływasz, ja widzę poprawę.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr gru 06, 2023 8:13 pm

Filmu kolejnego brak, nadal pracuję nad poprawą, jeszcze wpadnie być może jedna lekcja z instruktorem.

Na teście 400 i 200 wpada 7:01 (19s urwane) i 3:26 (2 s więc w sumie o samo).

Nadal uważam, że przy wyższych intensywnościach gubię się i wkładany wysiłek ma bardzo niemiarodajny zysk czasowy. Parę rzeczy sądzę poprawiłem, trenuję dalej, czekam na OW a bardziej zawody bo w sumie u mnie na OW GPS niestety działa tragicznie. Pewnie niedługo też wpadną dłuższe odcinki i tam również będę mógł się sprawdzić.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr gru 06, 2023 8:17 pm

Wooooooo Półrola ty rybo!!!!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw gru 07, 2023 4:38 pm

Nice! Dobry progres

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

czw gru 14, 2023 10:31 pm

Ładnie to wygląda, czuć luz. Podoba mi się zwłaszcza praca rąk
ODPOWIEDZ