Proszę, znęcajcie się (film) (ja) (kraul)

Pływanie w triathlonie, open water
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr wrz 14, 2022 5:01 pm

Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw wrz 15, 2022 2:18 pm

Zanim coś nierozsądnego napiszę to poczekam do soboty, bo wrzucę akurat swoje nagranie...
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw wrz 15, 2022 4:20 pm

Zastanawiam się od wczoraj co Ci poradzić i doszedłem do wniosku, że potrzebujesz poprawić mobilność stawu barkowego, bo przez brak tejże masz słaby chwyt wody.
Łatwe zadanie to nie jest, zwłaszcza w podeszłym wieku , ale trochę da się poprawić.
A druga rzecz, to wyleżenie ruchu. Ja wiem, że wszyscy mówią teraz o kadencji, niewstrzymywaniu ruchu, itd., ale jak nie wyleżysz ręki i nie złapiesz wody, to efektem jest młócenie w kółko (jak wiatrak) bez efektywnego odepchnięcia.
Od października będę w weekendy (chyba w niedziele) około 11:00 na Inflanckiej, to możemy się któregoś dnia złapać jak będziesz miał czas i ochotę.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

czw wrz 15, 2022 7:54 pm

Się nie znam, to się wypowiem... :lol: Na tyle co tu widzę, to oprócz młócenia prostymi rękami dodałbym za mocne zadzieranie głowy w górę przy oddechu i skręcanie głowy przy oddychaniu "do tyłu" (zamiast obrotu w osi ciała i oddechu na bok).
trochę taki case jak tu https://youtu.be/KASE1gI7XLE?t=175
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw wrz 15, 2022 8:06 pm

@robertino ja chcę, ja chcę!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw wrz 15, 2022 9:42 pm

FireTriFighter pisze:@robertino ja chcę, ja chcę!
Pewnie, zapraszam!!

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

czw wrz 15, 2022 10:07 pm

Tez bym przyszła na lekcje, ale mam za daleko :)

Robert, a powiedz, Ty jakoś teraz ćwiczysz tez mobilność, czy jak za młodu trenowałeś, to zostało? Czy jakieś masz ćwiczenia, czy już po prostu ciało pamięta?
Pytam, bo to też mój problem - ćwiczę z taśmą stopniowaną, ale jak mówisz, w pewnym wieku ciężko. Jest poprawa, ale tak rozciągnięta, jak moje trenerka Ola nie będę (ona ma ręce z gumy :) ).
Jeszcze pytanie o kadencję - czy to nie wynika z budowy trochę? Ja mam krótkie ręce i aby szybciej płynąć, muszę mieć większą kadencję i na nic tu wyleżenia. Wysoki facet o długich rękach 1 x machnie, ja muszę w tym samym czasie 2x.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt wrz 16, 2022 9:01 am

Dzięki za uwagi, piszcie dalej! Nie trzeba się znać. Nie traktuję tych uwag jako Biblii (nie, nie chodzi o to, że ich nie palę :lol: ). Traktuję je jako materiał do analizy.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

pt wrz 16, 2022 3:48 pm

ja najmniej się znam więc najwięcej wypowiem :D
IMHO warto spróbować:
- głębiej celować dłoń, tzn. nie tuż pod powierzchnię wody (i tak opada zanim łapie wodę), tylko trochę głębiej tak na ukos w dół; wtedy pozycja ciała bardziej się spoziomuje
- zanurzać dłoń bliżej głowy tak, żeby mniej chlapać a bardziej wbijać się do przodu
- trochę większą rotację; będzie łatwiej oddychać, bez ruchu wynurzania głowy, będzie też łatwiej pionizować przedramię pod wodą
- mniej uginać kolana, bardziej pracować stopą
- skoordynować pracę rąk i nóg; teraz różnie wychodzi bo nie ma tego wyleżenia; jak będzie "szybowanie" na ręce, to łatwiej dokładniej kopnąć przeciwną nogą w czasie, tak, żeby dodawać napędu
- szerzej prowadzić ramiona i bardziej się wyciągać za atakującym ramieniem
- nogi bliżej siebie (w niektórych momentach się rozjeżdżają)
- dodać snapa, czyli wykończenie odepchnięcia dłonią (zamiast wyciągania od razu)
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt wrz 16, 2022 4:25 pm


Czeskom pisze:ja najmniej się znam więc najwięcej wypowiem :D
IMHO warto spróbować:
- głębiej celować dłoń, tzn. nie tuż pod powierzchnię wody (i tak opada zanim łapie wodę), tylko trochę głębiej tak na ukos w dół; wtedy pozycja ciała bardziej się spoziomuje
- zanurzać dłoń bliżej głowy tak, żeby mniej chlapać a bardziej wbijać się do przodu
- trochę większą rotację; będzie łatwiej oddychać, bez ruchu wynurzania głowy, będzie też łatwiej pionizować przedramię pod wodą
- mniej uginać kolana, bardziej pracować stopą
- skoordynować pracę rąk i nóg; teraz różnie wychodzi bo nie ma tego wyleżenia; jak będzie "szybowanie" na ręce, to łatwiej dokładniej kopnąć przeciwną nogą w czasie, tak, żeby dodawać napędu
- szerzej prowadzić ramiona i bardziej się wyciągać za atakującym ramieniem
- nogi bliżej siebie (w niektórych momentach się rozjeżdżają)
- dodać snapa, czyli wykończenie odepchnięcia dłonią (zamiast wyciągania od razu)
Ad pierwsze trzy myślniki: @Kajet nie idź tą drogą!! ... sorki @Czeskom
Pozostałe względnie ok, ale to wykonać jest trudno. Stopa - zgoda, brakuje mobilności, podobnie jak w barkach. Ale z pierwszymi trzema się nie zgadzam zupełnie. Poweim więcej: wręcz przeciwnie.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ