Film z pływania - FireTriFighter

Pływanie w triathlonie, open water
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

czw wrz 22, 2022 9:22 am

przepraszam @scott_mtb :D :D mleko się wylało

oczywiście, że bez nosków pływamy szybciej, to jest kwestia tylko i wyłącznie bardziej efektywnej pracy płuc, w rozumieniu wymiany gazowej.

z ciekawostek, znam gościa co symuluje treningi wysokogórskie na wysokości 50m npm, biegając z zamkniętymi ustami. Przykład raczej ekstremalny, kontekst prawie podobny. Ciekawe miał również spostrzeżenie, metoda się sprawdza po kontuzjach, kiedy warto się zmęczyć, ale nogi jeszcze nie niosą.
majre
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 15, 2020 7:24 pm

czw wrz 22, 2022 4:08 pm

na twoim miejscu skupiłbym się na nogach. mi poprawa pracy nóg pozwoliła mocno przyspieszyć na zawodach OW
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt wrz 23, 2022 10:19 am

majre pisze:
czw wrz 22, 2022 4:08 pm
na twoim miejscu skupiłbym się na nogach. mi poprawa pracy nóg pozwoliła mocno przyspieszyć na zawodach OW
Dzięki, tak widać, że nogi robią tutaj nieco oporu. Fakt, że na OW i tak jest pianka i pozycja nóg jest inna. Czasem pływałem też na basenie w gaciach neoprenowych i czasy są zdecydowanie lepsze. Już w poprzednim roku nieco trener zalecał pracę na nogach, teraz ponownie ten element chcemy ustawić, by nie wyglądało to tak chaotycznie. Bo sądzę, że taki miałeś główny zamysł w swojej poradzie.
majre
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 15, 2020 7:24 pm

pt wrz 23, 2022 3:21 pm

moim zdaniem brakuje rytmu i synchronizacji z rękoma. nogi skręcają się za bardzo do boku a nie pracują góra dół. no i sama moc pracy jest niska bo nawet nie zbliżasz się to linii tafli wody.
mi pomogło wywalenie pull boya i pływanie pełnym stylem kr plus inne style głownie grzbiet.
spróbuj też napiąć brzuch tak żeby dupa poszła do góry, poprawisz wtedy pozycję na wodzie, uzyskasz lepszą "pływalność" i łatwiej będzie ci kopać z biodra.
Ale to tylko moje opinie na podstawie własnych doświadczeń.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw paź 20, 2022 8:23 am

Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

czw paź 20, 2022 9:21 am

A proszę o film same nogi z deską w rękach.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw paź 20, 2022 11:37 am

Nie wiem czy znajdę kogoś z taką ilością czasu i cierpliwości by to nagrać.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1181
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw paź 20, 2022 11:55 am

Brak czepka.

Na innych rzeczach się nie znam :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

czw paź 20, 2022 2:23 pm

@FireTriFighter
spóbuj ocenić samemu, trzymamy się planu na 1:48, więc czego brakuje, żeby było. Już wiesz?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw paź 20, 2022 2:58 pm

Tu nagranie z lutego:
https://www.youtube.com/watch?v=USctGb9HSWo

Sądzę, że nie wiem.


Generalnie widzę, że za wiele nie zmieniłem od lutego, patrząc na oba nagrania to wróciłem do tego co było wcześniej w pewnym sensie. Trener wskazał parę rzeczy na których się skupić. Zdecydowanie czuję, jest różnica w pracy lewej strony i prawej- uogólniając. Efekt jest widoczny bo przy pociągnięciu z prawej ręki przepływam więcej/szybciej i jest takie szarpanie.

Pod filmem napisałem, ale mało kto to czyta. Niepotrzebnie się spiąłem przy nagraniu, test 400m i 200m wydaje mi się, że popłynąłem zdecydowanie luźniej. Nogi również staram się pracować w cyklu 2 uderzeniowym.

Poza tym i raczej najważniejsze- lewa ręka nieco niżej, prawa wyżej.

Natomiast wydaje mi się (to słowo klucz), że chwyt nieco poprawiłem i tego nie widać, dłoń nie ucieka na bok.

Tyłek jest porównywalnie wysoko, w gaciach neoprenowych płynę oczywiście szybciej. Zmiana odczuwalna to zdecydowanie mogę pływać dłużej/więcej.
ODPOWIEDZ