Aplikacja do kontroli czasu w w necie

RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

wt paź 13, 2020 9:58 am

Szukam czegoś czym mogę zblokować dzieci:-) Apka w routerze Asus nie bardzo mi pasuje. Szukam czegoś, co pozwoli ustalić np. czas dzienny. Korzystać można o każdej porze dnia ale po wyczerpaniu limitu czasu następuje odłączenie. Ktoś ,coś polecić :-)

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

wt paź 13, 2020 11:09 am

Mnie matka wiązała paskiem od szlafroka do kaloryfera i zanim się rozwiązałem zdążyła po zakupy skoczyć ... ale to chyba o działanie w drugą stronę Ci chodziło :lol:
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

śr paź 14, 2020 3:00 pm

Widzę że nikt nikt nie chce Ci pomóc w ograniczeniu wolności Twoich dzieci ;)
Nadrzędną jest kwestia czy sprawa dotyczy tylko smartfonów czy również pecetów w sieci domowej
Jeśli tylko smartfonów to może CALMEAN się sprawdzi. Jeśli jednak do tego dojdzie pecet lub kilka pecetów, to gotowego rozwiązania nie znajdziesz.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw paź 15, 2020 2:39 pm

Mocnego doświadczenia nie mam. Jednak zauważam, że wprowadzanie zakazów przynosi skutek odwrotny i czasem się potęguje zaczyna się kombinowanie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw paź 15, 2020 3:23 pm

Nie mam dla Ciebie dobrego produktu, ale mogę powiedzieć jak to wygląda u mnie w domu.

U moich dzieciaków problemem jest telefon w zasięgu ręki. Nie mają zupełnie musu zabierania telefonu ze sobą wszędzie dokąd idziemy, ale jak tylko leży obok nich w domu, to ciągle jest w użyciu.
W związku z tym wprowadziliśmy w domu zasadę (!!!dla całej rodziny!!!), że telefony leżą w jednym miejscu. Dzięki temu wszyscy wszystkich kontrolują :) i namawiają do nieużywania.

Granie na PC też reglamentowane i pod pewnymi warunkami: sprzątanie, lekcje, itd.

Nie stosuję blokad ani kontroli rodzicielskiej.


wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw paź 15, 2020 4:03 pm

Co do pc mój kuzyn stosował ograniczenie wprowadzając minutnik dla systemu. Po wpisaniu liczby minut sprzęt się wyłączał.

Ważne to też na co ten czas ekranowy jest wykorzystywany/tracony.

Nie jest to metoda ani chyba nie ma takiej, bo wpływ środowiska poza domem jest koszmarnie silny. Za jakiś czas Cię zapytam o postępy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

czw paź 15, 2020 6:39 pm

My używamy Family Link żona zarządza, ciekawe kiedy mi założy....
RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

sob paź 17, 2020 8:07 am

Dzięki wielkie za rady. Nie chodzi mi o to, że by całkowicie zblokować dzieci tylko dać im 3h na dzień o dowolnej porze. W domu korzystamy z wifi a w apce w routerze mogę ustawić tylko konkretne godziny.
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

pt paź 23, 2020 11:39 am

No to jeszcze ja ;-)
korzystam z kasperskiego (płatna wersja), mam możliwość ustalania i godzin i limitu czasowego korzystania z komputerów i smartfonów. Niestety chłopaki (15 i 13 lat) potrafią to jakoś obejść (szczególnie na smartfonie).
Przy młodszych powinno się udać :lol:
ODPOWIEDZ