Żywienie w trakcie 1/2IM / IM

wojtas2215
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 2:21 pm

wt wrz 27, 2022 1:43 pm

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Nie znalazłem nigdzie miejsca na post powitalny więc postanowiłem zrobić to tutaj przy pierwszym swoim poście.
Pytanie mam jedno i wydawało by się że całkiem proste, jednak czytając różne artykuły w sieci, nie znalazłem odpowiedzi która by mnie usatysfakcjonowała. Z każdym artykułem robi się coraz więcej rzeczy które powinienem mieć na trasie.
Jak wygląd / powinno wyglądać żywienie podczas walki z dystansem 1/2 IM i na IM?
Może ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie cos napisać.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

wt wrz 27, 2022 2:59 pm

Z własnego doświadczenia (2x IM) powiem tylko tyle,że wszystko co chcesz wykorzystać na zawodach musisz przetestować na kluczowych jednostkach symulujących warunki startowe - temat rzeka - im dłuższy dystans tym więcej rzeczy trzeba brać pod uwagę.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

wt wrz 27, 2022 3:28 pm

temat rzeka, musisz wiedzieć ile kalorii potrzeba na godzinę wysiłku i pod to planujesz.
Metoda prób i błędów. Źle zaplanujesz to włącznie z problemami gastrologicznymi niekończysz.
na wrażliwy źołądek, szukaj również rozwiązań alternatywnych - np. suszone daktyle, sok pomidorowy (lekko strawny i dużo sodu), itd.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt wrz 27, 2022 7:52 pm

Jak napisano wyżej musisz przetestować w warunkach bojowych.
Przede wszystkim musisz znac swoją wagę i dobrać do tego ilość węglowodanów potrzebnych na taki dystans. Nie znam się, robią to za mnie😀
Musisz tez przetestować co i jak Ci pasuje.
Ja np wiem; że na rowerze b dużo jem. Więcej niż wynika to z obliczeń. Na biegu tylko żele. Nigdy nie biorę nic z punktów odżywczych na zawodach - prócz wody lub łyka Izo na biegu. Nie można ryzykować
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt wrz 27, 2022 9:42 pm

Na rowerze batony dobra kaloria i żelki.
Na biegu cola.
Nie słuchaj „to zależy”. Testowanie na treningach jest dla mięczaków.

;)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

czw paź 27, 2022 8:33 am

wojtas2215 pisze:
wt wrz 27, 2022 1:43 pm
... Jak wygląd / powinno wyglądać żywienie podczas walki z dystansem 1/2 IM i na IM?
Może ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie cos napisać.
cześć Wojtas Twoje pytanie jeszcze aktualne ? Pytam, bo to dużo pisania ;-)
ODPOWIEDZ