Otyliada odżywianie

Awatar użytkownika
cerwantes
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 06, 2019 8:59 pm

ndz lut 06, 2022 6:16 pm

Jak w temacie, jest szansa że Otyliada się odbędzie.
Macie jakieś pomysły na odżywianie.
Patrzę na swoje notatki z ostatniej Otyliady to baton Mars super zadziałał, orzechy mieszanka również widać że tłuszcze są potrzebne. Picie cola wygazowana raczej nie, kanapki rówież nie. Isotonik z soku jabłkowego z wodą do tego elektrolity. Żele 2 ale nie czułem jakoś że są potrzebne, trzeba wymyśleć coś innego, może budyń albo kisiel. Przydałaby się zupa rosół z dużą ilością makaronu i herbata ciepła może z miętą aby żołądek popracował.
Ostatnio 7h i trochę ponad 17km, w tym roku planuję zostać chwilę dłużej dlatego szukam inspiracji kulinarnych oraz sposobu na dostarczenie ciepłego posiłku (termos ?)
Fracksh
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 21, 2021 11:43 am

czw lut 17, 2022 12:48 pm

Co prawda było to już dobrych kilka lat temu, ale razem z bratem mieliśmy podobną taktykę żywieniową. Podstawą były żele vitargo i woda/rozrobiony isostar, w zależności na co była ochota. Jak było za słodko, to ugotowany ryż bez dodatków. Asekuracyjnie mieliśmy jeszcze snickersy i colę, ale się nie przydały. Jedliśmy z początku co godzinę, a później co 30-45min. Tempo trochę powyżej 3km/h.

Edit: A no i oczywiście na kilka dni przed już zacząć ładowanie węglami w ilościach ile tylko się da.
ajronmim
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:07 am

wt mar 01, 2022 3:06 pm

Mam za sobą jeden start w ostatniej Otyliadzie. Podobny czas i dystans wypływałem bo 16km w niecałe 7h. Rozpiski nie robiłem, ale u mnie sprawdziły się: żele, dextro, bułki, woda na zmianę z izo, no i ciepły rosołek bez makaronu w termosie właśnie. Z tego co zapamiętałem rosół zrobił najlepsza robotę, ale to ze względu na to, że zaczął wjeżdżać gdy zaczynałem odczuwać zimo czyli gdzieś w okolicy 4tej 5tej godziny. W tym roku planuję podobny zestaw. Z tym, że teraz celem będzie dopłynąć do 10tego kilometra, co przy braku treningu pływackiego od września i tak może być poza moim zasięgiem. Powodzenia!
Awatar użytkownika
cerwantes
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 06, 2019 8:59 pm

pt mar 25, 2022 1:29 pm

Wstawiam dla potomnych mój plan odżywiania w cyklach 3 godzinnych, ujechałem na tym ponad 31km z energią do końca.
Załączniki
Otyliada odżywianie.png
Otyliada odżywianie.png (70.52 KiB) Przejrzano 4283 razy
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pt mar 25, 2022 6:34 pm

Brawo za świetny wynik! i dzięki za rozpiskę.

ja po moim debiucie (4h/12km) wiem, że konieczne jest dla mnie jedzenie obiadowe/słone. Po prostu miałem już dość żeli/izo a jedna kanapka nie załatwiła sprawy.
Następnym razem będę mądrzejszy.
ODPOWIEDZ