Przegroda nosowa

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

czw lis 19, 2020 10:18 pm

Czołem
Sprawa dotyczy prostowania przegrody nosowej i oczyszczenia jamy nosowej z polipów czy też "przystrzyżenie" przerośniętych małżowin nosowych.
Jako że za młodu trochę punkowałem, co nie spotkało się z akceptacją łysej braci, od czasów liceum mam nieco, jakieś 8mm przesuniętą najdalej wysuniętą do przodu część facjaty (prostowałem po pijaku i słabo to wyszło). Lewa strona jest sprawna w mniej więcej 60%, prawa około 30%. Przy dłuższym wysiłku jest lepiej, niestety wszystko z zatok zaczyna wtedy spływać do gardła.
Czy ktoś z Was przechodził podobny zabieg?
Jeśli tak czy "skórka warta wyprawki"?

W sieci znalazłem trochę opinii, jedni piszą że warto inni nie zauważyli różnicy.
Jakie jest Wasze zdanie?
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt lis 20, 2020 11:07 am

To na jednej fali byliśmy dawaj fotkę z tamtych czasów.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt lis 20, 2020 11:08 am

Co do przegrody to kolega robił sobie bo strasznie chrapał i podziałało już nie jest w związku..... :o
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt lis 20, 2020 12:09 pm

przestał chrapać i partnerka spać nie mogła :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pt lis 20, 2020 2:45 pm

Willi pisze:
pt lis 20, 2020 11:07 am
To na jednej fali byliśmy dawaj fotkę z tamtych czasów.... :mrgreen:
Ja to spokojny człowiek byłem ;)
Byłem i jestem. Anarchizujący hipis, wychowany na Dezerterze i Janis Joplin :)
Obrazek

Wracając jednak do tej przegrody. Nic nie wie o moim chrapaniu. Tu w Szwecji nie słyszę bym chrapał, w domu Szanowna Małżonka się nie skarży.
Zastanawia mnie jak wiele tracę ze względu na ograniczony przepływ powietrza przez nos w trakcie biegu, ale nie mam śmiałości by kogoś prosić o test biegu z klipsem pływackim lub klamerką do bielizny na nosie :D
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pt lis 20, 2020 3:12 pm

Szajba
- nie chcę zniechęcać bo człowiek człowiekowi nierówny ale ok 10 lat temu robiłem sobie krzywą przegrodę (powodem były problemy z zatokami i rzekomo słabą wentylacją jednej strony). Oprócz tego, że zabieg do przyjemnych nie należał (oj bardzo nie należał....) to nie zauważyłem w sumie jakiejś większej różnicy "przed" i "po" w codziennym życiu. Co do wyników sportowych też ciężko powiedzieć, bo były to czasy sprzed Garmina i nie dysponuję odpowiednim materiałem porównawczym:)

P.S. Fajna fota :D
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt lis 20, 2020 7:33 pm

He kto biega i oddycha przez nos?
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob lis 21, 2020 9:26 am

Ja na pewno nie :D
Przy szybszym marszu muszę już korzystać z pozostałych dostępnych otworów.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

wt lis 24, 2020 12:01 am

oddychanie przy treningu, temat rzeka - proponuje ksiazke
The Oxygen Advantage: The simple, scientifically proven breathing technique that will revolutionise your health and fitness - McKeown, Patrick

autor zaleca bieganie przy zamknietych ustach, zeby symulowac trening wysokogorski, oczywiscie jest to poprzedzone cwieczeniami oddechowymi. Nie musicie przeczytac calej ksiazki, duzo tam wodolejstwa. Ale niektore przyklady sa nie tylko dla osob planujacych polepszyc swoja wydolosc sportowa, tam rowniez sa istotne przyklady dla osob z astma lub innymi przypadlosciami oddechowymi.

Taki - out of box thinking.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt lis 24, 2020 11:24 am

arthuroo pisze:
wt lis 24, 2020 12:01 am
The Oxygen Advantage: The simple, scientifically proven breathing technique that will revolutionise your health and fitness - McKeown, Patrick
Słuchałem podcastu z autorem i absolutnie mnie nie przekonał.
Wygląda mi to na jeden z wielu "produktów" wciskanych triathlonistom, którzy jak zawsze szukają złotego runa, bo proste recepty "trenuj dużo i lekko, okraszając to niewielką ilością treningu bardzo mocnego" to jest coś, czego słyszeć nie chcemy. Szukamy magicznych sposobów.

Tymczasem nikt nie oddycha przez sam nos, a szczególnie ludzie odnoszący w sportach wytrzymałościowych sukcesy :)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ