Spodenki do długich wypadów.

wojtas2215
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 2:21 pm

pn cze 12, 2023 9:54 am

Witam.
Poszukuję spodenek kolarskich dedykowanych do długich dystansów.
Chciałbym czuć się wygodnie przez np. 6 godzin jazdy.
Macie jakieś sprawdzone modele, godne polecenia ?
Cenowo raczej coś ze średniej półki.
Pozdrawiam
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

wt cze 13, 2023 10:30 am

kupujesz spodenki z wieksza pieluchą, np. z MTB, ale czy nie lepiej zmienic siodełko na wygodniejsze, niż przepocić pachwiny :D :D :D
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1182
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt cze 13, 2023 1:30 pm

Polecam Tripower. Relacja jakości do ceny trudna do pobicia wg mnie. Ja mam model Roavel, na szosę idealny, ten drugi pewnie też. Roavel ma kieszonki z boku ud.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
wojtas2215
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 2:21 pm

wt cze 13, 2023 4:44 pm

Dzięki za odpowiedzi.
Rozwinę trochę temat tych spodenek.
Sprawa dotyczy IM pełnego. Mam w planie to zrobić w tym roku.
Na obecną chwilę w trakcie długich wyjazdów przeszkadza mi lekki ból i dyskomfort na pupie. (3-4 godz. jazdy). Wstaję , poprawiam się żeby gdzieś ten ból przesunąć itp.
Jestem po fitingu, pozycje na rowerze mam wygodną, nie zsuwam się z siodełka w trakcie jazdy, jest idealnie, ale jak już zacznie pupa bolec to się sam przesuwam wyżej, niżej - żeby jakoś sobie ulżyć.
Potrzebuję to wyeliminować i szukam wygodnych i dobrych spodenek, których nie mam (używam jakiejś amatorki już kilka sezonów CRANE - wkładka materiałowa niebieska)
Na IM nie planuję walczyć o wynik. Chcę go zrobić dla siebie, ale oczywiście najlepiej jak to możliwe.
W IM chciałbym użyć stroju dwuczęściowego. Patrząc na czas całego dystansu, to ubranie spodenek kolarskich po zdjęciu pianki, a potem zdjęcie ich i ubranie się w wygodne spodenki biegowe nie powinno zbytnio wpłynąć na wynik. Koszulka rowerowa, zostanie już na etap biegu.
Chciałbym zapewnić sobie komfort i wygodę w trakcie wyścigu.
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1182
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt cze 13, 2023 9:57 pm

Jedziesz na lemondce czy w wyprostowanej pozycji?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt cze 13, 2023 10:30 pm

Często używam gaci od Martombike ale nie jestem w stanie napisać z którą wkładką - strój ten nie jest już dostępny na stronie. W siodełkiem do tt spisuje mi się świetnie. Typowo w trisuicie w też jest ok, ale przy takim czasie jazdy to normalne moim zdaniem, że nie przesiedzisz w siodełku.

Kwestia siodełka też bardzo ważna sprawa. Przerabiałem nieco modeli i obecnie śmigam na dedykowanym do tt, czaję się na model pod tri od Syncrosa, ale kwota nówki jest mocna. Jeżeli start planujesz w tym roku to nie pokombinujesz za dużo, ale warto spróbować czegoś innego i mieć porównanie.
wojtas2215
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 2:21 pm

czw cze 15, 2023 9:45 am

Kajet, na lemondce pojechłem raz. Fajna sprawa, ok 5 km/h szybciej , bez dodatkowego generowania siły.
Kupiłem używkę, taką która wydawała się być ok. Niestety bardzo niskie pochylenie powodowało ucisk na prostatę.
Teraz wiem, że powinna być wyższa - chyba pady wyżej usytuowane (żeby aż tak się nie kłaść) i na pewno nie prosta , raczej bardziej wygięta , żeby nadgarstki były w naturalnym ułożeniu.

Wiem, że są profesjonalne z możliwością podwyższenia ale to drogi biznes.
Przeglądnąłem internet i jakieś podstawowe modele są, np:

decathlonowska - https://www.decathlon.pl/p/lemondki-wie ... R-p-101580

lub inne:

https://www.rowertour.com/p/181534/xlc- ... gKaF_D_BwE

https://rowery-sopot.pl/import-z-system ... 8-254.html
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw cze 15, 2023 11:35 am

W razie czego mam decathlonowską na sprzedaż. Kształt rurek jest bardzo korzystny. Jest wysoko- ja szukałem niższej. Jak dla mnie minus to małe podłokietniki ale sprzedam w cenie niższej niż nówka oczywiście więc może znajdziesz większe.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1182
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw cze 15, 2023 1:32 pm

Moja pierwsza "udana" lemondka to był TranzX JD-808. Ładna nie jest, PRO nie jest, ale dobrze wygięta i niezła pod względem możliwości regulacji.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ