wkładki do butów

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

ndz sty 01, 2023 9:04 pm

Czy ktoś z Was używa(ł) wkładek Currex Run?
Buty mam jeszcze całkiem sprawne (wybiegane 700km) ale zaczynają się wycierać oryginalne wkładki. Za chwile będę miał podobnie powycierane stopy - pęcherze. Chętnie bym przedłużył żywot butów nowymi wkładkami, tylko nie wiem czy warto. Currex'y można dostać za 150zł, oryginalnych nowych wkładek nie znalazłem.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn sty 02, 2023 9:17 am

Mam i używam. Próbowałem niedawno zacząć biegać bez nich, ale na dłuższą metę u mnie nie zadziała.

Zacząłem je używać w 2021 roku i umożliwiły bieganie - model dla supinujących. Poza głównym powodem używania zauważyłem również że ich trwałość jest znacząco lepsza od standardowych wkładek, przynajmniej w butach marki NB. Założyłem również model do butów rowerowych gdzie wkładka zupełnie się rozleciała. Początkowo nastawiałem się na komplet wkładek do jednego kompletu butów, jednak po 700km w jednych butach widzę, że wytrzymają w kolejnej parze. Do tego zdarza się przekładanie wkładek do innych butów (trail) jeżeli pasuje. Niestety dołożenie do każdej pary 150-200zł to nie mało.

Przy 700km buta zastanów się czy nie lepiej już zacząć nowe buty i wtedy włożyć wkładki.

Początkowo włożyłem model podstawowy, obecnie są niby nawet nieco lepsze Run Expert, ale są droższe. Czy warte dołożenia? Nie wiem, obecnie mam te droższe. Zgodnie z opisem różnice są dwie:
"Pierwsza z nich to system Neuo-Dots-Gel - są to silikonowe wypustki umieszczone w okolicy pięty. Zapobiegają one przesuwaniu się stopy w bucie i zapewniają jeszcze lepszą stabilność. Druga z nich to podobne wypustki Fast-Gel-Dots umieszczone pod dużym paluchem"
Faktycznie coś takiego tam jest. Subiektywna ocena na plus ze starszym modelem.

W Warszawie możliwe, że w podobnej cenie mógłbyś zrobić w pełni spersonalizowane wkładki również bardziej trwałe - chyba FootBalance się to nazywa.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn sty 02, 2023 9:25 am

Ja kupiłem kiedyś Superfeet, teraz używam ich w butach do chodzenia. Do biegania spoko (przynajmniej dla mnie, pronatora), tyle że cięższe od normalnych.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn sty 02, 2023 9:15 pm

Dzięki chłopaki. Przydatne info.

@FireTriFighter
Przy 700km buta zastanów się czy nie lepiej już zacząć nowe buty i wtedy włożyć wkładki

Ja katuję wszystkie buty do 1200-1300km. Od 8 lat mi się to sprawdza.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt sty 03, 2023 9:09 am

U mnie w kontekście zużycia butów kluczowa jest pianka, a nie wkładka. Ostatnio pociągnąłem buty do 1000 km kosztem mięśnia dwugłowego prawego uda - nic poważnego, tylko trochę dokuczał, ale po zmianie butów na nowe natychmiast przestał.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt sty 03, 2023 11:52 am

Jak powszechnie wiadomo, nie wiadomo kiedy przychodzi ten moment ;) o czym był już temat. Kwestia dyskusyjna, ja bym nie ryzykował, już nie :lol:

Jak wszystko ok z ciałem to napitalać można, szczególnie, że różnica między 1200-1300 a 700-800 przy posiadaniu drugiej pary (treningowo/startowej) to może i nawet cały rok biegania.

Currexy szczerze polecam, docinasz, wkładasz i lecisz. Przy takim przebiegu całkowitym nie bawiłbym się w przekładanie a zapodał nową.
ODPOWIEDZ