Siodełka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr sty 12, 2022 3:09 pm

Heja,
zalega może komuś siodełko, które użyczy na testy?
Od roku próbuję z Fizikiem Mistica (Large), niby ok ale ostatnio zacząłem się za dużo na nim kręcić tyłkiem.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

czw sty 13, 2022 1:24 pm

a moze o pare mm siodelko za wysoko jak tylek kreci ? czasem wystarczy dzien slabszej gibkosci, i efekt widoczny :)
hmm, no bo jak tlumaczyc, ze po roku testow efekt dopiero teraz widoczny
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw sty 13, 2022 2:39 pm

Wpadł fitting, to chyba największa zmiana

jednak też nie do końca jestem pewny czy mam właściwy poziom złapany jak rower w trenażerze.

Aczkolwiek pierwsze siodło (Adamo) czasowe było chyba najlepsze z tych co posiadałem. Padło niestety za szybko bo było podróbką.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

pt sty 14, 2022 11:59 am

dawno temu po fittingu, wyszlo na ism adamo, i niby wszystko git, ale po 120km to myslalem ze mi jedna noga z bolu odpadnie na fulu w bydgoszczy. Czasem to mi sie wydaje ze wybor siodelka powininen byc pod rozne dystanse. :lol:
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt sty 14, 2022 3:06 pm

Jasne że tak. Jednak nieco wpadła zmiana wysokości a i wszystkiego na fittingu nie da się zrobić.
Z zachowaniem właściwego poziomu oraz ustawieniem siodła kombinuję.
Generalnie albo się z niego zsuwałem albo czułem że gniecie tam gdzie nie powinno. Wczoraj chyba udało się złapać dobry neutralny kąt. Początkowe wiercenie się to szukanie miejsca tego właściwego.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr lut 09, 2022 5:06 pm

W tygodniu ubiegłym udało się wyczaować Adamo TimeTrial. Zmiana zdecydowanie odczuwalna, na plus. Obowiązkowa korekta wysokości bo siodełka mają różne wysokości własne.

1. Dużo bardziej komfortowo się kręci na wyższym rytmie
2. Mniej wiercenia się
3. Nie spadam/zsuwam się z siodełka

W międzyczasie poprosiłem również znajomego czy coś nie doradzi, użyczył na test PN 3.0. Jeszcze nie zamontowałem, na razie zdemontowałem TimeTrial. To co udało mi się zauważyć porównując ze sobą wyżej wymienione siodełka Adamo:
- TimeTrial jest wyższe o około 9-10mm
- TimeTrial jest trwadsze
- PN3.0 "noski" na końcu schodzą mocniej w dół
- noski TimeTrial dosyć łatwo można przyciągnąć do siebie

na TimeTrial kręciłem w gaciach z ubogą wkładką i faktycznie dało się odczuć, że jest to po pewnym czasie bardziej wymagająca sprawa. Być może miękka warstwa PN3.0 nie jest na tyle gruba by działało to lepiej przez cały czas jazdy.

Pupa zweryfikuje!

Fizik Mistica okazuje się wysokim siodełkiem, miękkim, jednak moim zdaniem będzie bardzo dobre dla pozycji nieagresywnych. Być może się fajnie sprawdzi w szosie z lemondką.
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

czw lut 10, 2022 8:44 am

Spróbuj z tymi siodełkami https://www.sellesmp.com/eu_en/saddles. ... =Triathlon
u mnie dystrybutor miał parę sztuk do popróbowania i kupiłem T3 ale do dłuższych jazd to tylko mi pasuje SELLE ITALIA SLR TRI GEL.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt wrz 13, 2022 2:17 pm

Ktoś może zmieniał w tym roku siodło i ma coś na testy pożyczyć? Chętnie spróbuję oraz sam mogę się podzielić. Mam Mistica L oraz Adamo PN3.0.
ODPOWIEDZ