Bieżnia w zimnych garażu - przechowywanie i używanie sprzętu

kerech
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 12, 2019 9:41 am

ndz gru 05, 2021 2:48 pm

Cześć, mam pytanie odnośnie używania sprzętu w zimnych miejscach czy macie z tym jakieś doświadczenia?
Generalnie chodzi mi o to, że mam garaż, wstawiłem do niego bieżnię, trenażer, rower. Niestety garaż okazuje się nieszczelny i w dodatku nieogrzewany. W tej chwili gdy na zew jest temperatura około 0, -1 stopni to w środku jest w okolicach 8 stopni.
Mi osobiście to nie przeszkadza, ale zacząłem zastanawiać się odnośnie sprzętu. Szczególnie bieżni, która ma panel lcd. Orientujecie się czy jest jakaś dopuszczalna temperatura w której można użytkować tego typu sprzęty?
Z tego co czytałem w necie to najważniejsze jest, żeby nie nagrzewać pomieszczenia bezpośrednio przed bo wtedy może się zbierać wilgoć, ale jak z temperaturą to w sumie konkretów nie ma (w instrukcji też).
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

ndz gru 05, 2021 3:05 pm

Na forum Slowtwitch ktoś pytał o trenażer w zimnym pomieszczeniu. Odpowiedział DC Rainmaker - że obawiałby się co najwyżej o skraplanie się pary wewnątrz trenażera.

Sam nic nie wiem na ten temat, poza tym że rower mój doświadcza na loggii temperatur od -3 do +45 stopni.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
kerech
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 12, 2019 9:41 am

ndz gru 05, 2021 4:52 pm

Dzięki Kajet.
Faktycznie o trenażer się aż tak nie boję - a ten wątek tylko mnie w tym upewnił.
Pytanie co z bieżnią i panelem dotykowym - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym?
markuz99
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:28 am

pn gru 06, 2021 5:51 pm

Od 3 lat moja decathlonowska bieżnia Tc-2 cały rok stoi na zadaszonym tarasie, który na zimę dodatkowo zamykany jest przeźroczystą folią plandekową. Zimą temperatury są takie jak na zewnątrz. Przy minusach przed bieganiem odpalam nagrzewnicę, żeby doprowadzić do 0-5 stopni. Nie zauważyłem żadnych problemów z funkcjonowaniem sprzętu.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt gru 07, 2021 5:21 am

Mam wioślarza oraz trenażer również w pomieszczeniu gdzie nie jest za ciepło. Brak problemów ze sprzętem jak na razie.
Concept mi odpisał że właśnie mogą być problemy z wyświetlaczem jeżeli będzie za zimno i wilgotno. Znalazłem też wskazania w instrukcji sprzętu.
Zakupiłem osuszacz powietrza który zimą wyciąga wilgoć. Jak kręcę bez włączonego grzejnika czy osuszacza to widać i czuć że w pomieszczeniu jest inny mikroklimat

Temperatury różne ale czasem na trenażerze stopy marzną

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

kerech
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 12, 2019 9:41 am

śr gru 08, 2021 10:39 am

Dzięki wszystkim za komentarze. Wychodzi na to, że teoretycznie można ;) W takim razie spróbuję
@FireTriFighter jak Twój wioślarz ma wyświetlacz? Chodzi mi o to, że moja bieżnia ma duży panel dotykowy i to właśnie o niego się trochę martwię bo o same części mechaniczne raczej jestem spokojny.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr gru 08, 2021 10:47 am

Monitor LCD, nie jest dotykowy.
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

czw gru 09, 2021 9:48 am

trzymam tacx flux w garazu, mialem podobne dylematy, ochraniam kocem piknikowym z lidla - działa, no ale Wasze maszyny większe... :D
ODPOWIEDZ