Jednoczęściowy strój startowy na pełen dystans

markuz99
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:28 am

ndz lis 21, 2021 9:31 am

Witam wszystkich,
przyszedł czas na wymianę stroju na przyszły sezon. Ponieważ czasy są dziwne i wszystkiego brakuje postanowiłem temat ogarnąć już teraz. Do tej pory startowałem w dwuczęściowym Compressport TR3. Jestem z niego zadowolony. Dość mocno kompresyjny, ale nie ograniczający ruchów i mnie odpowiada. Jednak w tym roku zacząłem jeździć również ultramaratony rowerowe, podczas których używam spodenek na szelkach. I to wprowadziło zupełnie inną jakość na rowerze. Dużo większa stabilizacja, nic się nie przesuwa i komfort jest o wiele większy. Dlatego chciałbym spróbować czegoś jednoczęściowego w tri. Zależy mi, aby strój miał krótki rękaw oraz pełen, dość długi suwak, abym mógł "odcedzić kartofelki" bez zdejmowania górnej części. Uprzejmie proszę osoby korzystające ze strojów jednoczęściowych na długich dystansach o podzielenie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi ich użytkowania.
pozdrawiam
Kuźmier
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

ndz lis 21, 2021 10:38 am

Castelli ma w pełni rozpinany zamek, ale żeby podbiec na siku nie trzeba się nawet rozpinać. Strój jest z przodu oddzielony od dołu na długości kilkunastu cm. Możesz odchylić i po sprawie.
Ja startuję w All-Out-Speed. Ale zdarzyło mi się delikatne obtarcie od zamka w okolicy pępka.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz lis 21, 2021 11:12 am

Ja z kolei mam Castelli Free Sanremo, porównując ze strojem jaki opisał @robertino to model niższy. Kupiłem z myślą właśnie o dłuższym dystansie, użyłem kilka razy w tym roku. Wkładka super, na rowerze bez problemów, na biegu nie odczuwałem dyskomfortów. Kieszonki są. Musisz pamiętać, że rozmiarówka Castelli jest bardzo fit. U mnie z racji solidnej warstwy tłuszczu na brzuchu ciężkawo idzie zapięcie zamka od samego dołu.

Mam też strój z Deca. Również bardzo wygodny i chyba ma kieszonki na nogawkach.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

ndz lis 21, 2021 3:06 pm

Mam ten sam co @robertino i od 3 lat daje radę - w tym roku pełny w Malborku i bez otarć oprócz wspomnianego zamka w okolicy pępka (teraz smaruję tam mocno wazeliną) a i na biegu było sikanie pod drzewkiem

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

ndz lis 21, 2021 10:02 pm

Mam castelli tri free sanremo z krótkim rękawkiem i jestem bardzo zadowolony, wkładka na pełniaku dała radę i przez pierwsze 3 sezony nic nie obcierało, teraz potrafi delikatnie przytrzeć, ale może wynika to albo ze zmiany budowy ciała albo z delikatnego wypracowania materiału. Rozmiar trzeba brać taki jak mamy a nie chcielibyśmy mieć ;) To co jest w tabeli to wartości graniczne czyli jak w klatce mamy 98 to bierzemy L a nie M i nie mamy problemu ;)
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
markuz99
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:28 am

wt lis 23, 2021 10:05 pm

Dzięki za odpowiedzi. Po cichu liczyłem, że to nie będzie Castelli, bo ich rozmiarówka jest totalnie od czapy. Mam 182cm przy 73kg, 99cm w klatce oraz 84 w pasie i 93 w biodrach - teoretycznie M, ale jak mierzyłem spodenki z szelkami model Endurance to dopiero w XL udało mi się wejść, a i tak było ciasno.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt lis 23, 2021 10:40 pm

markuz99 pisze:
wt lis 23, 2021 10:05 pm
Dzięki za odpowiedzi. Po cichu liczyłem, że to nie będzie Castelli, bo ich rozmiarówka jest totalnie od czapy. Mam 182cm przy 73kg, 99cm w klatce oraz 84 w pasie i 93 w biodrach - teoretycznie M, ale jak mierzyłem spodenki z szelkami model Endurance to dopiero w XL udało mi się wejść, a i tak było ciasno.
w Mkę nie wejdziesz. Ja przy 177cm i 73kg mam go dopasowanego mocno. W klacie mam ze 3cm mniej, w pasie tyle samo. Więc jak chcesz mieć dobrze dopasowany, to L. W XL pewnie będzie bardziej komfortowo, ale na rowerze będzie Ci się "otwierał" moim zdaniem. Zbliża się Black Friday, to może jakąś okazję złapiesz. Ja upolowałem swój kiedyś na SIGMA Sports UK https://www.sigmasports.com/ chyba ze zniżką 40%. Da się zawsze coś znaleźć.
markuz99
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 26, 2019 11:28 am

śr lis 24, 2021 1:06 pm

o widzisz, i to jest cenna uwaga, jeszcze żeby była jakaś dostępność w tych rozmiarach. Na alledrogo znalazłem całkiem ciekawe ZEROD RACER TT SUIT za 6 stówek, tylko zastanawiam się czy wkładka z insertami żelowymi dupska mi nie odparzy w upalne dni.
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

czw lis 25, 2021 2:25 pm

Ja mam 188 cm wzrostu, 98 w klatce i masy startowej 72kg i strój mam Lke. Spodenki rowerowe castlli mam L a koszulkę jedną M a drugą L i wszystko leży ok. Mierzyłem też strój jednoczęściowy allout speed w sormiarze M i było na styk, na sprint lub olimpijke starczyłby.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
ODPOWIEDZ