Co robić z Garminem Forerunner 945?

Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

ndz cze 27, 2021 10:17 pm

Otóż od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takowego zegareczka i trochę mnie on przytłoczył mnogością wszystkiego.

Stąd pytanie do forumowiczów, którzy użytkują 945-kę lub pokrewne modele - co polecacie? Jakie są wasze ulubione funkcje, opcje i możliwości tego kombajnu? Przyjmuję wszelkie pro tipy i dobre rady, płacę w zdrowaśkach. :-)
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pn cze 28, 2021 9:09 am

Kosa - ja z mojego doświadczenia napiszę tak: większość funkcji jest fajna na początku a potem się człowiekowi opatrzy, znudzi i przestaje na te wszystkie parametry patrzeć. (Jeśli nie jesteś maniakiem parametryzowania się oczywiście)

Moje ulubione funkcje:
- pomiar czasu, pomiar tętna, GPS (szybki fix!) :lol:
- czasami nawiguję z zegarka na biegu i rowerze (choć na rowerze częściej z edka)
- wyścig ze swoja aktywnością lub virtualny pace maker
- strukturyzowane treningi - robisz co tam zaplanowane w planie a zegarek krzyczy co robić.

no i to chyba tyle.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn cze 28, 2021 9:46 am

endi8888 pisze:
pn cze 28, 2021 9:09 am
- czasami nawiguję z zegarka na biegu i rowerze (choć na rowerze częściej z edka)
Off topic, ale bardzo lubię tę funkcję w FR 310/910/920 (a dokładnie to nie tyle nawigację, co ścieżkę). Sprawdza się szczególnie przy bieganiu po nieutwardzonych drogach, których jest od pyty - a co za tym idzie, na których trzeba pokonywać milion skrzyżowań - i trasę, nawet uczęszczaną przez siebie, trudno zapamiętać.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn cze 28, 2021 4:25 pm

a to nie wymaga patrzenia co chwilę na zegarek? Ja najbardziej lubię trening zsynchronizowany z TrainingPeaks na zegarek. Nie muszę pamiętać czego i ile biegam, i w jakim tempie. Zegarek podaje mi to sam.
Z pozostałych funkcji, to pomiar tętna (w zasadzie strefy tętna), dystans, tempo , czas okrążenia na pierwszym screenie. Reszty w sumie rzadko używam.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn cze 28, 2021 4:56 pm

Podobno ten zegarek Ci gada, czy się wyspałeś dobrze :) i czy jesteś zregenerowany :)
Koledzy za bardzo do serca biorą sobie jednak te rady :)
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn cze 28, 2021 5:13 pm

olesia pisze:Podobno ten zegarek Ci gada, czy się wyspałeś dobrze :) i czy jesteś zregenerowany :)
Koledzy za bardzo do serca biorą sobie jednak te rady :)
A jak był włam hakerski do Garmina, to połowa użytkowników, przez tydzień, nie wiedziała czy dobrze spała ObrazekObrazek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn cze 28, 2021 6:03 pm

robertino pisze:
pn cze 28, 2021 5:13 pm
olesia pisze:Podobno ten zegarek Ci gada, czy się wyspałeś dobrze :) i czy jesteś zregenerowany :)
Koledzy za bardzo do serca biorą sobie jednak te rady :)
A jak był włam hakerski do Garmina, to połowa użytkowników, przez tydzień, nie wiedziała czy dobrze spała ObrazekObrazek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Kobiety jeszcze gorzej miały bo nie wiedziały na czym stoją :D :D :D
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

pn cze 28, 2021 6:31 pm


endi8888 pisze: - strukturyzowane treningi - robisz co tam zaplanowane w planie a zegarek krzyczy co robić.
+1, zwłaszcza jak schodzi z TrainingPeaksa.




Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

wt cze 29, 2021 9:32 am

Chyba jedyną w 100% sprawnie działającą funkcją jest Garmin Pay. Jest to również moja ulubiona funkcja :lol:
Zakładam również iż bezbłędnie działa również czasomierz i stoper.
Cała reszta funkcji bazująca na danych z GPS, optycznego pomiaru tętna czy ciśnieniomierza funta kłaków warta
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

wt cze 29, 2021 9:44 am


Szajba pisze:Chyba jedyną w 100% sprawnie działającą funkcją jest Garmin Pay. Jest to również moja ulubiona funkcja Obrazek
Zakładam również iż bezbłędnie działa również czasomierz i stoper.
Cała reszta funkcji bazująca na danych z GPS, optycznego pomiaru tętna czy ciśnieniomierza funta kłaków warta
Kolarstwo stacjonarne też chyba nieźle działa, jak korzysta z czujnika prędkości, nie ;)?


Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ