Trenażer Thinkrider (Aliexpress / Decathlon)

david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn paź 04, 2021 3:00 pm

Przyszedł trenażer.

Muszę dokupić tylko kasete i łańcuch. Może to być najbardziej podstawowa kaseta do trenażera? Czy lepiej dopłacić do lepszej ?

Chyba że mogę zdjąć z koła kasete, tylko nie mam odpowiedniego klucza. Są jakieś sposoby inne ?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 04, 2021 3:27 pm

Najlepiej gdybyś miał taką samą jak w rowerze, aczkolwiek zdarza się, że i tak będziesz musiał regulować przerzutkę. Sam się zdziwiłem zakładając u kolegi szosę w trenażer że muszę poprawić zakres przerzutki. Być może bębenek już jest na 12 biegów i dlatego.

Natomiast posiadanie klucza do kasety oraz "bacik" do kasety uważam za pewnego rodzaju podstawowe wyposażenie. Klucz francuski pewnie masz. Jednak bazując na przełożeniu kasety nastaw się że już nie wychodzisz na zewnątrz tylko trenujesz na trenażerze, chyba że masz czas i będzie Ci się chciało przekładać kasetę.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn paź 04, 2021 3:28 pm

Może być najtańsza kaseta, byle pasowała do łańcucha. A propos łańcucha - po co chcesz go dokupywać, nie masz na rowerze?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn paź 04, 2021 3:57 pm

FireTriFighter pisze:
pn paź 04, 2021 3:27 pm
Najlepiej gdybyś miał taką samą jak w rowerze, aczkolwiek zdarza się, że i tak będziesz musiał regulować przerzutkę. Sam się zdziwiłem zakładając u kolegi szosę w trenażer że muszę poprawić zakres przerzutki. Być może bębenek już jest na 12 biegów i dlatego.

Natomiast posiadanie klucza do kasety oraz "bacik" do kasety uważam za pewnego rodzaju podstawowe wyposażenie. Klucz francuski pewnie masz. Jednak bazując na przełożeniu kasety nastaw się że już nie wychodzisz na zewnątrz tylko trenujesz na trenażerze, chyba że masz czas i będzie Ci się chciało przekładać kasetę.
https://allegro.pl/oferta/klucz-do-kase ... mMQAvD_BwE

Coś takiego ?


kajet pisze:
pn paź 04, 2021 3:28 pm
Może być najtańsza kaseta, byle pasowała do łańcucha. A propos łańcucha - po co chcesz go dokupywać, nie masz na rowerze?
Mam łańcuch. Myślałem po prostu że jak nowa kaseta to i od razu łańcuch musi być nowy
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 04, 2021 4:04 pm

Poszedłbym w ten:
https://bitul.pl/pl/p/NARZEDZIE-TRZYMAK ... -CS021/261

Co prawda plus tamtego jest taki, że jeżeli masz korbę rotora to właśnie dzięki temu który zalinkowałeś będziesz mógł ściągnąć korbę (wybrane modele). Poza tym, jeżeli o czymś nie zapomniałem, wydasz więcej za to samo a możesz wydać mniej i mieć jedno narzędzie mniej awaryjne. Bo bacik zdarza się, że może się uszkodzić. Aczkolwiek to PRO (Shimano) więc powinno być ok. Jednak gdybym aktualnie kupował klucz do kasety nabyłbym Bitula.
david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn paź 04, 2021 8:35 pm

Sprawdzialem mam w szosie starej ktora narazie podlacze pod trenezera shimano 9rz 13-28. Musze zamowic idetntyczna ? Czy wystarczy ze bedzie 9 rzedowa z shimano ? ciezko znalesc 13-28
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 04, 2021 8:37 pm

Będę miał 9 rzędów nówkę, ale nie wiem jakie stopniowanie. Sprawdzę za ile kupiłem. Docelowo do przełajowego roweru miała wejść.
Jeżeli możesz to wstrzymaj się z zakupem może wyjdzie Ci taniej .

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

david
Posty: 28
Rejestracja: pt wrz 10, 2021 12:19 pm

pn paź 04, 2021 8:57 pm

Czyli rozumiem ze moze byc przykladowo 11-25 ?? aby tylko byla 9rz shimano, tak ?

To sprawdzaj i daj znac bo chcialem zamowic jeszcze dzisiaj
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn paź 04, 2021 9:47 pm

Najważniejsze, żeby łańcuch pasował do kasety (grubość). I sprawdź w instrukcji trenażera, czy bez dodatkowych przejściówek możesz zapiąć kasetę 9rz. Często w zestawach są dołączane, ale lepiej sprawdzić.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn paź 04, 2021 9:49 pm

A jak trenażer jest typu smart, to i tak będziesz używał 1-2 zębatek, bo będzie Ci sterował obciążeniem sam, a Ty będziesz tylko pedałował. Ja długo jeździłem na kasecie młodzieżowej, bo akurat taką miałem w garaażu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ODPOWIEDZ