Długość korby

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt kwie 09, 2021 9:38 pm

Ciekawe te korby, takie systemy już na rynku widać u nas. Montaż widać prosty.

Temat chyba Cię nieco goni co nie jest dobre. Z racji, że sam wymieniałem i korby i suporty niedawno abyś nie wpuścił się w maliny.
1. Koniecznie sprawdź długość osi na jaką się zdecydujesz- tak, nawet tutaj może się okazać, że braknie ośki, albo będzie za długa
2. Rozmiary mufy zapewne w modelu roweru znajdziesz, ale po demontażu oprócz sprawdzenia co było w środku, pewnie Maciej też Ci podpowie, to zmierz szerokość i średnicę mufy.
3.Na filmie pokazali, że może trzeba będzie dać podkładki dystansowe, zwróć uwagę czy będą z korbą, i ile .Pokazali, że dają jedną. Może trzeba będzie więcej/inne wymiary. Rotor to nie Shimano, gdzie z podkładkami są inne sugestie tzn. zaczyna się je dawać od strony napędowej. Tutaj inna zupełnie korba więc ta zasada pewnie nie obowiązuje.
4. Z suportu polecam Tokena, co prawda jest nieco zabawy z dopasowaniem do ramy. W razie czego pomogę ;)

Czyli kolejność, jeżeli zdecydujesz się na wymianę suportu również
1. Wybór korby- z uwzględnieniem ramy i jak zauważyłeś napędu
2. Wybór suportu

Zawsze możesz wykorzystać ten moment i może przejść na 11s.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt kwie 09, 2021 10:07 pm

Dzięki Mateusz. Trochę brakuje dokumentacji na tej ich stronie. Będę musiał dzwonić w przyszłym tygodniu.

Żeby zmienić na 11s musiałbym kupić tylną przerzutkę, manetki TT, kasetę, ale co gorsza nakombinować się (lub zmienić) z tylnym kołem. Nie warte zachodu i kasy dla jednej dodatkowej zębatki. Na 10s da się jeździć całkiem sprawnie.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pt kwie 09, 2021 10:39 pm

robertino pisze:
pt kwie 09, 2021 5:41 pm
Przerzutka tylna jaką posiadam to 10s - dowiedziałem się, że grubość łańcucha ma wpływ na przednią tarczę (może nie współpracować dobrze z nieco grubszym łańcuchem (vs 11s). Dżizas, opcji na stole jest pierdylion.
Różnica pomiędzy łańcuchem 10 i 11s to grubość zewnętrzna. Na pewno nie zagra kaseta 11s z łańcuchem 10s, ale całą resztę można dowolnie konfigurować.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

pt kwie 09, 2021 10:49 pm

Hey Robert, na maila wysłałem Ci moje propozycje FSA na rynku OLX.

Wg mnie teraz nie są czasy żeby kupować nówki bo ich nie ma albo są droższe niż powinny.

Jak nówkę lub używkę to bym szedł w Rotora - aluminiaka coś z serii 3D z suportem rotora na BSA - taki masz. Średnica 24 mm, Rotor robi 30 mm ale supporty BSA ma na 30 mm.

Karboniaki FSA mają tą przypadłość że lewe ramiona siadają - tak jak telefonicznie mówiłem ja osobiście też zajechałem lewą FSA Neo Pro Carbon Pro TT - nówka kosztowała mnie dużym fuksem 35 EUR. Też kombinowałem to naprawić ale karbon z aluminiium średnio wychodziło, ogólnie druciarstwo. Nówka śmiga u sąsiada w Cervelo P3C którą muszę odkupić bo to był najlepszy rower na świecie !!!

Niestety sprawdziłem że korba w Twoim Felcie przejechała więcej niż myślałem ;-( znalazłem zdjęcie z 2013 roku mój pierwszy start w Poznaniu i nieszczęśliwie korba FSA jest w moim kultowym Wheelerze T63 . Raczej korba kupiłem nówkę wtedy więc do dzisiaj minęło dobre 8 lat przy średniej rocznej mojej i Twojej 7000 -10000 km czas na dobrą zmianę ;-)

Załączam zdjęcie niedowiarkom jak ten czas leci ;-)
Załączniki
Przechwytywanie.jpg
Przechwytywanie.jpg (123.71 KiB) Przejrzano 4654 razy
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt kwie 09, 2021 11:21 pm

no "trochę" to przejechało :) Ale spisywała się dzielnie. Kupiłem właśnie te lewe ramię z olx, które mi wysłałeś.
A na nowe jeszcze przyjdzie czas - jak mi całkiem padnie :)
Przynajmniej mam pretekst do nasmarowania tego supportu - to teraz szukam dobrego smaru :D
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob kwie 10, 2021 10:56 am

Jeżeli ośka pod 24mm to wszelkie Shimanowskie korby wejdą. Ale jeżeli już temat opanowany na chwilę obecną to na modyfikacje masz czasu dużo.
Maciej, Rotor robi też korby pod standard 24 (Shimano), sam mam taką.

Fakt, ze zmianą w tym przypadku z 10s na 11s robi się wydatków tyle, że rower by się bardziej opłacało zmienić.

Znów napiszę słowo Token. Bo właśnie z tego źródła udało się pozyskać nazwę produktu. Smar Kluber Isoflex NBU 15.. Smar ten Token i być może inne firmy używają w łożyskach, które wypuszczają fabrycznie. Jest git. Mam zapas smaru w razie czego ;)
Ktoś tam w internetach się wysypał, że ten smar sprzedawany jest jako
https://sklep.token-polska.pl/smar-tk40 ... p-384.html
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt sty 28, 2022 6:50 am

Witam serdecznie. Do tej pory w rowerze TT mam korby 175 i pomiar w lewym ramieniu. Rozważam zakup pomiaru na dwie nogi i mocowaniu tarcz w systemie BCD 130. Rower to Fuji Norcom 2.5. I pytanie o długość korby 170 mm, czy krótszą brać przy wzroście 182 cm.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt sty 28, 2022 9:56 am

Nie przekonam Cię do pomiaru w pedałach lub w pedale @Willi?

Bo wiesz, wtedy mógłbyś zmienić korbę na 170 mm, zobaczyć jak jest i najwyżej jeszcze skrócić.

Jeśli kupisz z pomiarem, to trochę szkoda się pozbywać ;)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt sty 28, 2022 9:59 am

Możemy porównać długości nogi i jeżeli będzie tutaj wskazówka, że nogi masz bardzo długie co do całości ciała to może warto 170cm.

Co prawda może być tak, że przykładowo dla mnie lepsza by była 162,5, 160mm

Zapewne znasz aktualną ofertę Rotora, gdzie ośka jest oddzielną częścią a ramiona korby możesz zmienić niezależnie od niej oraz systemu mocowania zębatek. Być może to jest dobra opcja, bo jeżeli coś nie podpasuje to i szybko pozbędziesz się ramion korby.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt sty 28, 2022 10:04 am

kajet pisze:
pt sty 28, 2022 9:56 am
Nie przekonam Cię do pomiaru w pedałach lub w pedale @Willi?
Chyba się jeszcze nie obudziłem, ale Rafał chyba zasugerował pomiar na obie nogi właśnie nie w korbie, racja?
ODPOWIEDZ