Kolejne ułamki sekund urwane

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw lip 07, 2022 11:52 am

Na fotkach zapięcie Abus Fidlock. Zapięcie kasku magnetyczne zapina dosyć sprawnie (sprawdzone nie na paskach jeszcze). Odpinane kierunkowe.
Aktualnie za 45,99pln.
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw wrz 15, 2022 10:12 am

Małe podsumowanie zapięcia.

1. Cena oczywiście nie zachęca, ale jest to rzecz trwała, spokojnie do montażu/demontażu przy zmianie kasku.
2. Nieznacznie powiększa masę kasku.
3. Zapięcie jest kierunkowe i należy o tym pamiętać, ale jak nieco w ferworze walki chaotycznie spróbujemy zapiąć to też pójdzie.
4. Odpinanie również jest kierunkowe ale tutaj nie ma żadnego problemu.

Założyłem do krótkiego kasku czasowego, którego używałem na większości zawodów. W ogoniastym muszę lepiej ogarnąć stabilność. Z racji, że strefy były dosyć szybkie to mogę polecić jako marginalny zysk bądź w przypadku, gdy nasze ręce mocno zmarzły. Oczywiście system bez kierunkowego zapięcia byłby lepszy.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw wrz 15, 2022 10:35 am

Mam zapięcie klasyczne w kasku czasowym i magnetyczne (podobne do tego) w szosowym.

Jeśli miałem problem z zapięciem kasku, to tylko magnetycznym (właśnie dlatego, że jest jednokierunkowe i mózg w T1 nie bardzo wie, co robi). Ale nie startowałem w Kocierzy ani na pełnym w Malborku, więc może wszystko jeszcze przede mną  :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ