Treningi co po czym i Kiedy regeneracja.

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

czw lis 21, 2019 9:48 pm

Większość z nas trenuje 6 dni w tygodniu.
Mamy do wykonania rytmy interwały biegi progowe długie wybiegania i jazdy.

Kiedy powinien być dzień wolny przed interwałami żeby być wypoczętym czy po żeby trening lepiej się „przyjął”
W większości planów poniedziałek jest dniem wolnym. W weekend robi się długie biegi i jazdy.
W planach danielsa można zauważyć, że 3, treningi jakościowe są układane w tygodniu od rytmów przez interwały do biegów progowych, w TR tez jest podobnie najpierw VO2max potem np over/under i na końcu Coś dłuższego w np SS.

To jedyna słuszna droga?
Ja najbardziej potrzebuje regeneracji po biegach interwałowych a nie po długich rozjazdach.
Wiecie co na ten temat mówi teoria treningu.
Co przyniesie najlepsze efekty?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pt lis 22, 2019 9:37 am

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś...każdy jest inny i tylko poprzez eksperymentowanie na żywym organiźmie możemy coś konkretnego stwierdzić - reszta to wróżenie z fusów

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

pt lis 22, 2019 1:25 pm

Po to mam trenera, aby sie nad tym nie zastanawiac :).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt lis 22, 2019 2:34 pm

teoria treningu na pewno coś o tym mówi. Natomiast praktyka treningu mówi do mnie zawsze to samo: „masz teraz chwilę, to bierz się do roboty, bo a nuż małżonka wpadnie po pracy na pomysł wyjścia do kina” ;)
wolę więc zrobić trening kiedy mogę, a nie kiedy mam dokładnie zaplanowany, bo w 50% coś mi „wypada” i z treningu d...
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

pt lis 22, 2019 11:46 pm

Tu masz racje.
Mam tak często, ze jak robie 1 wolny dzień to następnego wypada coś ważnego.
Ale są takie dni jak dzisiaj, że nie dałbym rady zrobić treningu.
We wtorek biegałem rytmy super wyszły środa vo2max na rowerze dał mi w kość.
Niby wczoraj tylko rozbieganie 40 min ale dzisiaj nie dał bym rady zrobić - 6x6 min na 108 % - planowany dzień przerwy był na poniedziałek.

Jutro będzie za to i rower piątkowy i bieg sobotni.

Czy takie przekładanie z kumulowanie jest lepsze czy lepiej przesunąć wszystkie treningi o 1 dzień?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

sob lis 23, 2019 10:17 am

Hmm teoria teorią, a potem i tak robimy co możemy :-)
Ja mam dzień wolny w niedzielę u trenera. Zdarza mi się to przestawić jak wiem że muszę coś innego zrobić w tygodniu itd.
U mnie często bywa tak że czasem trening nie udaje się nie z zmęczenia fizycznego po poprzednim dniu, ale przegrywam głową - praca rodzina i czasem mam ochotę się położyć i umrzeć, a nie iść na trening. W takie dni nawet 40min truchtu jest gorsze niż interwały.
Inna rzecz to regeneracja. Amatorzy się regenerują pracując, robiąc obowiązki domowe itd. Ile razy słyszeliście "o nie masz treningu dziś to zrób to i tamto".
Nie mówiąc o deficycie snu itd.

Ps. Nie polecam treningów w trakcie budowy :-/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

sob lis 23, 2019 10:21 am

120 pisze: Jutro będzie za to i rower piątkowy i bieg sobotni.

Czy takie przekładanie z kumulowanie jest lepsze czy lepiej przesunąć wszystkie treningi o 1 dzień?
Trenejro mówi "nie odrabiamy" jak czegoś nie planowałem wcześniej że przestawiam( przesunięcie dnia wolnego), a wypadnie to jedziemy dalej zgodnie z planem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

sob lis 23, 2019 3:56 pm

ja też nigdy nie odrabiam. Lecę dalej z planem


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

sob lis 23, 2019 4:01 pm

Teoria mówi,że 1-3dniowe przerwy nie nadrabiamy ,ale już tydzień i więcej powinno się przynajmniej powtórzyć ostatni tydzień - przy dłuższych przerwach nawet cofnąć...w zależności od okresu można plan modyfikować pod względem treningów głównych i uzupełniających - ja staram się w pierwszej kolejności rezygnować z konkurencji najmocniejszej jeśli już muszę coś wyciąć z tygodnia...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ