Plan na 1/2 i Maraton

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob paź 10, 2020 10:34 am

Nie żebym chciał zniechęcić do pomysłu, sam miałem kiedyś w planach pełnego w M50, ale po ostatnim moim występie w Malborku doszedłem do wniosku że połówka to dość by się upodlić ;)
A maraton. Skupiłbym się na rowerze w najbliższym sezonie. Ładnie przełoży się to na planowany dystans 1/2, dorzucisz sporo objętości która niewątpliwie będzie miała przełożenie również na bieganie, zwiększywszy objętość treningów kolarskich nie zwiększysz tak drastycznie obciążenia organizmu jak przy bieganiu no i koniec końców, nim pobiegniesz na pełnym musisz najpierw te 180km przejechać w niezłej formie.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

pt paź 23, 2020 3:54 pm

forlan pisze:
pn paź 05, 2020 7:23 am

Cześć, a gdzie pływanie?
Wg mnie robienie interwałów rower i dzień pózniej bieg mija sie z celem....
Pływania do końca roku nie ma - muszę wyleczyć bark :-(
Interwały wtorek i środa robię wg planu Matt Fitzgerald - tak się przyzwyczaiłem

Dziękuję za sugestie
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

pt paź 23, 2020 3:56 pm

olesia pisze:
pn paź 05, 2020 9:18 am
Cześć. Ja na Twoim miejscu wzięłabym trenera, niech on ogarnia :) Ty skup się na trenowaniu. Będziesz wiedział jak i co no i trochę będzie wisiał bat nad głową i nie bedzie możliwości odpuszczenia treningu :) .
Zgadzam się - tak było by najlepiej.
Niestety ale obecnie nie spina się to z budżetem - może przyszły rok.
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

pt paź 23, 2020 3:57 pm

Szajba pisze:
sob paź 10, 2020 10:34 am
Nie żebym chciał zniechęcić do pomysłu, sam miałem kiedyś w planach pełnego w M50, ale po ostatnim moim występie w Malborku doszedłem do wniosku że połówka to dość by się upodlić ;)
A maraton. Skupiłbym się na rowerze w najbliższym sezonie. Ładnie przełoży się to na planowany dystans 1/2, dorzucisz sporo objętości która niewątpliwie będzie miała przełożenie również na bieganie, zwiększywszy objętość treningów kolarskich nie zwiększysz tak drastycznie obciążenia organizmu jak przy bieganiu no i koniec końców, nim pobiegniesz na pełnym musisz najpierw te 180km przejechać w niezłej formie.
thx za uwagi
Rower sam w sobie chciałbym bardziej skatować ale najpierw fitting - bez tego nie dam rady więcej.
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

pt paź 23, 2020 4:02 pm

Dalej rozkminiam temat - teraz po roztrenowaniu i załatwieniu wszystkich innych poza tri spraw wracam do bazy.

Btw może komuś się przyda - wiem potwierdza wasze słowa :-)

od (MyProCoach)
"
It can be challenging to train for two races of a Marathon and an IRONMAN 70.3 in one season and maximise performance in both. Our plans are written specifically to get you ready to be in your best shape for your target race. You can imagine when you mix plans the effect will be diluted for both races. You can also be at risk of injury, over-training, fatigue and being unable to nail your key sessions.

Based on your race dates I think the best option is to follow an IRONMAN 70.3 plan and then adapt your run training by adding in an extra easy Z2 run and gradually extend the duration of your long run each week.

Based on the time you said you have available (8-10 hours) then I would suggest a Beginner level IRONMAN 70.3 plan which would then allow you to add a little extra run time each week. You could consider either:

Phil's Beginner IRONMAN 70.3 Masters 39 Week plan starting on Monday 7th December
https://www.trainingpeaks.com/training- ... -11-hrs-wk

Phil's beginner IRONMAN 70.3 Standard 44 Week plan starting on Monday 2nd November
https://www.trainingpeaks.com/training- ... s-to-coach

Your longest run can be 2:30-3 hrs and should be 3-4 weeks before your Marathon race. You will need to count back from this date and make the necessary adjustments to your long run. Progressions should be gradual - no more than 10-15 minutes per week. You can also add in one other Z2 run midweek, ideally on a hilly route 30-60 minutes.

You would need to build in having a few days of complete recovery following your IRONMAN 70.3 race. You can then continue to run for the final couple of weeks - we can advise you on this nearer the time.

Training for these 2 races is unlikely to bring you your optimum outcome at either event. You can be fit enough to complete the marathon however not perhaps to meet your potential."
bugi
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 26, 2020 10:26 pm

sob paź 24, 2020 1:22 pm

A ja robiłem tak:
Start główny 1/2 IM w Gdyni, początek sierpnia.
Potem tylko bieganie do 100 km w tygodniu i start we Wrześniu w Maratonie Warszawskim

Szło nawet 3:16:00 zrobić z dobrej bazy tri


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ