Trening spolaryzowany

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

wt cze 02, 2020 11:08 pm

Ostatnio cały czas jechałem na planach SS z powodu braku czasu na to ponoć najlepsze rozwiązanie w takim przypadku.

W związku z odwołaniem imprez triathlonowych chciałem poeksperymentować z innymi rodzajami treningów.

Szukam materiałów „ linków do stron o treningu spolaryzowanym” i gotowych planów do przesnalizowania.

Ktoś coś poleci?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr cze 03, 2020 8:44 am

Jeżeli trenowałeś na SS to teoretycznie jesteś przygotowany do rozbudowy.

Po Stravie widzę, że ludzie na perspektywę bez wyścigów trzaskają dystanse kosmiczne, głównie oczywiście w weekendy. Jeżeli masz czas to może warto pójść na trochę w tę stronę robiąc od czasu do czasu jakieś akcenty. Jeżeli ma to być sezon bez startów.

Z drugiej strony, jeżeli Cito nie zmęczy psychicznie to pocisnąłbym VO2max. Przedłużyłem sobie subskrypcję na TR na kolejny miesiąc i raz w tygodniu celuję właśnie w ten trening. Drugi to over/under, który moim zdaniem sprawdza się lepiej niż 100%FTP przez konkretny czas.

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć przez brak startów.
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

śr cze 03, 2020 6:26 pm

Co chcę osiągnąć?
Chyba chce sprawdzić co mogę osiągnąć.
Chce coś zmienić bez nacisku na konkretny efekt. A jesienią raczej wrócę do SS.

Od minimum 4 lat jadę SS. I chce coś zmienić. Teraz jest okazja, jest lato i mam szanse wydłużyć treningi w porównaniu z zimowym trenazerem. Plan jest robić jedna jazdę 3 h jedna 2 h na poziomie 75 FTP i do tego jedna lub 2 sesje VO2max lub jedna sesja VO2max i jedna nad progiem choć wolę 2 VO2max bo wydaje mi się ze lepiej się regeneruje.
VO2max znoszę dobrze pod warunkiem, że nie trwają 3 minuty :)

Chciałbym zobaczyć jak wyglada taki plan.
Jak w nim wyglądają kolejne w np 16 tygodniowym planie.
Czy w treningu spolaryzowanym są tez okresy bazowy budowania formy i szczytu?
Jak wyglądają i czym się różnią?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ