A ja zastanawiam się od kilku lat nad jednym...

Dyskusje o wszystkim i o niczym, wzajemne komplementy i docinki :)
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

śr lut 12, 2020 6:56 pm

Mnie tez ultra specjalnie nie jara. Odbieram to troche jako takie wymyslanie na sile, by sie wybic. Jaki sens maja zawody 10x ironman? Niedlugo ktos oglosi mistrzostwa swiata 100x ironman, nikt sie nie zglosi, a on oglosi sie mistrzem swiata;) Ironizuje, ale do czego to zmierza?

Gdyby zapytac przecietnego Kowalskiego kto jest najlepszym trajlonista na swiecie (zakladajac, ze interesuje sie sportem), to odpowiedzialby, ze Karas, no bo przeciez MS 2x, 3x. A fakty sa takie (przy calym szacunku do jego osiagniec, talentu i pracy), ze moze byc mu ciezko sie na Kone dostac, juz nie mowiac o porownaniu do najlepszych, jak np. Frodeno itd.

Fajnie, ze facet od 100 maratonow ma zaparcie, jest z pewnościa ultra konsekwentny, jezeli go to jara to niech to robi i niech mu sie wiedzie. Mnie przebiegniecie 100 maratonow w czasie 4-5h kompletnie nie imponuje.
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

czw lut 13, 2020 1:11 pm

wgtw88 pisze:Jaki sens maja zawody 10x ironman? Niedlugo ktos oglosi mistrzostwa swiata 100x ironman, nikt sie nie zglosi, a on oglosi sie mistrzem swiata;) Ironizuje, ale do czego to zmierza?
No i bedzie mistrzem świata, bez ironii. Zawody na 1/8 mają taki sam sens. O ile nie robi się tego dla zdrowia, ale dla zdrowia to nie wyścig, tylko może sam fakt uprawiania sportu.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

czw lut 13, 2020 1:20 pm


wgtw88 pisze: Gdyby zapytac przecietnego Kowalskiego kto jest najlepszym trajlonista na swiecie (zakladajac, ze interesuje sie sportem), to odpowiedzialby, ze Karas, no bo przeciez MS 2x, 3x.
A nie MKON ;)?
Jakis czas temu widzialem ankiete dot. najlepszych polskich biegaczy i wysoko byl (jesli nie wygral) Bartek Olszewski aka Warszawski Biegacz.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
qbs
Posty: 170
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:29 pm

czw lut 13, 2020 1:58 pm

W przypadku Roberta Karasia to była przemyślana strategia, żeby najpierw wypromować się udziałem w 2x, 3x, zdobyć sponsorów i mając zaplecze finansowe dopiero powalczyć o Konę. Strategia zresztą bardzo mądra.
I to pokazuje, jak do tego podchodzą media. Do mainstreamu przebijają się tylko tego typu ekstremalne wyczyny, a o osiągnięciach typu najlepszy czas Polaka na IM to piszą co najwyżej branżowe portale, no bo to przecież "tylko" pojedynczy ironman
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

czw lut 13, 2020 5:27 pm

superfrog pisze:
czw lut 13, 2020 1:11 pm
wgtw88 pisze:Jaki sens maja zawody 10x ironman? Niedlugo ktos oglosi mistrzostwa swiata 100x ironman, nikt sie nie zglosi, a on oglosi sie mistrzem swiata;) Ironizuje, ale do czego to zmierza?
No i bedzie mistrzem świata, bez ironii. Zawody na 1/8 mają taki sam sens. O ile nie robi się tego dla zdrowia, ale dla zdrowia to nie wyścig, tylko może sam fakt uprawiania sportu.
Super. Bedzie mistrzem swiata w konkurencji, w ktorej udzial wzial tylko on, nawet cale podium jego;)

No wg mnie zawody typu sprint maja jednak duzo wiekszy sens, bo rywalizuje sie z tysiacem innych zawodnikow, juz nie mowiac o Igrzyskach. Ilu bylo uczestnikow na podwojnym/potrojnym? 50?
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

sob lut 15, 2020 8:47 am

W sprincie może wziąć udział większość ludzi po kilku miesiacach przygotowań, albo i niektórzy bez. 3*IM już sam start jest po grubej selekcji. Pewnie dlatego mniejsza popularność.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

ndz lut 16, 2020 8:02 am

@wgtw88 chyba ma na myśli to, że zawodów typu sprint lub 1/8 nie jest tak łatwo wygrać. Zawodnik PRO, który przyjedzie do Płocka, nie ma gwarancji zajęcia pierwszego miejsca. W "mistrzostwach świata" na 3xIM zawodnik PRO jest w zasadzie pewien wygranej (o ile ukończy bez przygód).
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

pn lut 17, 2020 10:52 pm

Z tym pewny wygranej bym nie szalał
Są ludzie którzy dystans X2 i X3 trenują jako główny od kilku dobrych lat. To jak wyjść z założenia że ktoś kto jest "pro" na 10 na luzie będzie w czołówce maratonu
Wiem że można nie lubić ultra (czy to TRI czy biegów), ale trochę szacunku i pokory należy się dla ludzi którzy to robią i trenują. A jak ktoś uważa że zrobienie x2 IM czy przebiegnięcie ultra w górach to taki luzik to śmiał - czekam na zdjęcia z pudła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

śr lut 19, 2020 12:12 pm

Ariel pisze:
pn lut 17, 2020 10:52 pm
Z tym pewny wygranej bym nie szalał
Są ludzie którzy dystans X2 i X3 trenują jako główny od kilku dobrych lat. To jak wyjść z założenia że ktoś kto jest "pro" na 10 na luzie będzie w czołówce maratonu
Wiem że można nie lubić ultra (czy to TRI czy biegów), ale trochę szacunku i pokory należy się dla ludzi którzy to robią i trenują. A jak ktoś uważa że zrobienie x2 IM czy przebiegnięcie ultra w górach to taki luzik to śmiał - czekam na zdjęcia z pudła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tu nie chodzi o brak szacunku. Po prostu wyżej cenie inne osiągnięcia. Szanuje zarówno zwycięzce Australian Open jak i mistrza Polski w padlu, no ale jednak dużo bardziej mistrza Australian;)
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw lut 20, 2020 10:43 pm

Ariel pisze:
pn lut 17, 2020 10:52 pm
Wiem że można nie lubić ultra (czy to TRI czy biegów), ale trochę szacunku i pokory należy się dla ludzi którzy to robią i trenują. A jak ktoś uważa że zrobienie x2 IM czy przebiegnięcie ultra w górach to taki luzik to śmiał - czekam na zdjęcia z pudła
Jasne, ja nie mam tak, że nie lubię ultra czy coś, po prostu chodzi o zachowanie proporcji. Biegi ultra i triathlon ultra to jest nisza. Niektórzy ultrasi lubią "robić to, czego nikt jeszcze nie zrobił". Sam fakt, że nikt tego nie zrobił, nie robi na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Zawsze się zastanawiam, czy osiągnięcie jest rzadkie, bo nikt się tego nie podejmuje, czy rzadkie, bo wymaga wybitnych umiejętności. Przepłynięcie 100 km wpław przez Bałtyk wymaga bycia wybitnym sportowcem. Żaden z nas na forum by nie dał rady, choćby trenował 20 lat. Zrobienie 100 IM w 100 dni, z całym szacunkiem dla zaciętości śmiałków, nie wymaga bycia wybitnym sportowcem.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ