GIT Rawa Mazowiecka 31.07.2022 - 1/8 IM

Pochwal się, jak Ci poszło!
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

pn sie 01, 2022 10:49 pm

Start częściowo sprawdzianowy a częściowo żeby się rozruszać i złapać triathlonowy klimat przed główną imprezą czyli IM 70.3 w Gdyni.
Całe popołudnie i noc przed zawodami leje, na same zawody też prognozy bez zmian. Trudno, nikt nie mówił że będzie lekko.

Rozstawiam się w strefie w deszczu i błocie (duże worki śmieciowe pomagają!), zamieniam kilka słów ze znajomymi, triclubowa fota i na start.

Pływanie spoko, woda ciepła, deszcz nie przeszkadza. Płynie się w takim jakby kanale między brzegiem a długą wyspą, więc kwestia nawigacji praktycznie nie istnieje. Sporo ludków wyprzedzam, zwłaszcza jak odpalę nogi (motorówka mode). Wychodzę w dobrym nastroju z czasem 8'30'' - not great, not terrible.

Strefa jak strefa i można wskakiwać na rower. Od początku plan jest jechać mocno (ale pod kontrolą). Deszcz pada, mokro na maksa, kałuż dużo. Pewnie to jakoś wpływa na prędkość jazdy. Dużo gorszy jest w cholerę mocny wiatr, który dosłownie wyrywa spode mnie rower i przestawia po całej drodze (stożki 10 cm robią swoje). Sporo w górnym chwycie, bo w tym huraganie strach na lemondce leżeć. Po drodze widzę, że tracę sporo do ludków na technice jazdy - bardziej zwalniam na zakrętach, częściej wstaję z lemondki itd. - niby nic, ale się kumuluje. Pomijając aurę trasa OK, asfalt w większości bardzo dobry, trochę małych hopek ale nic strasznego. Sporo wyprzedzam, ktoś tam wyprzedza mnie, zawrotka i zjazd do T2 z czasem 36'20''. Niby żadna rewelacja a jednak 11-y rower w stawce.

W T2 zmiana bez historii i wypadam na bieg. Bardzo byłem ciekaw jak mi pójdzie. Pierwszy kilometr ogień (4'00''/km Garmin pokazał xD). Potem tempo nieco siadło, ale bomby ani ściany nie było, do końca walczyłem mocno (jak na mnie). Oczywiście trochę ludzi mnie łyknęło, ale to wiadomo. Ogólnie z biegu bardzo zadowolony, chyba jednak trening coś tam oddał. Średnia wyszła 4'19'', więc jak na mnie bardzo dobrze. Bieg zamknięty w 22'01''.

Na mecie chwilowy zgon. To jednak 1/8, więc się wpada na niezłym wypruciu. Do tego scenka rodzajowa z udziałem chłopaka, który wpadł na metę chwilę po mnie, po czym zjechał na trawę i puścił spektakularnego pawia (z kilkoma poprawkami). Jak to mówią, do porzygu albo wcale.

Ogółem zawody zamknięte z czasem 1.11'06'', miejsce 23/164 (4/37 M40 grrrrr), co daje nową życiówkę, poprawioną o 2 minuty w stosunku do zeszłego roku. Chyba nieźle.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt sie 02, 2022 8:23 am

Brawo, warunki nie rozpieszczały!
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt sie 02, 2022 10:11 am

Super relacja, gratuluję najlepszego miejsca w kategorii i - chyba warto wspomnieć - poczynionych postępów?

Zgłaszam tylko votum separatum odnośnie do jakości asfaltu. 1/3 trasy to był mocny masaż tyłka (szczególnie gdy się leży na lemondce), 1/3 asfalt rzekłbym średni, tylko 1/3 (droga techniczna i dojazd do niej) naprawdę w porządku.

Fajnie było się z Tobą zobaczyć po tej przerwie.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

wt sie 02, 2022 11:06 am

No tak, dlatego napisałem "w większości" bardzo dobry - rzeczywiście przez kilka kilometrów trochę trzęsło.

Dzięki za gratulacje, faktycznie urwane 2 minuty na krótkim dystansie wygladają fajnie, mam nadzieję, że to nie jednostkowy przypadek.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt sie 02, 2022 7:22 pm

A organizacyjnie ta Rawa się podniosła? Ja startowałem tam bardzo dawno, jak jeszcze był wyścig z draftem. Potem bardzo ludzie narzekali na bałagan organizacyjny. Teraz jak przechwycił to Labosport, to chyba wygląda dobrze, co?

Szkoda tego 3 miejsca. Ale za rok do powalczenia!!

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt sie 02, 2022 9:42 pm

Gratulacje, no no 2 minuty to już nieźle. Brawo
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

śr sie 03, 2022 8:56 am

robertino pisze:
wt sie 02, 2022 7:22 pm
A organizacyjnie ta Rawa się podniosła? Ja startowałem tam bardzo dawno, jak jeszcze był wyścig z draftem. Potem bardzo ludzie narzekali na bałagan organizacyjny. Teraz jak przechwycił to Labosport, to chyba wygląda dobrze, co?

Szkoda tego 3 miejsca. Ale za rok do powalczenia!!

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Organizacyjnie nie stwierdziłem problemów. Jak wszystkie imprezy Labosportu, taka sama formatka.
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

śr sie 03, 2022 8:57 am

olesia pisze:
wt sie 02, 2022 9:42 pm
Gratulacje, no no 2 minuty to już nieźle. Brawo
Dzięki 😊
ODPOWIEDZ