Triathlon Rzeszów 2022

Pochwal się, jak Ci poszło!
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

pn cze 06, 2022 2:26 pm

Startowałem w na dystansie SPRINT - były to Mistrzostwa Polski Age Group


Ze spraw organizacyjno sprzętowych plan był taki, żeby się w sobotę wyspać, założyć na dysk oponę, wyczyścić i nasmarować napęd, pozaklejać liczne dziury w piance.
Jednak jakimś dziwnym zrządzeniem losu cała sobota szybko minęła więc za ww. sprawy zabrałem się ok. 23.30.
Wyciągnąłem dysk i oponkę, sprawdziłem czy dętka ma dobrej długości wentyl. Dętka była ok, ale opona 25mm na 19mm obręczy dysku? Hm, a jeszcze kasetę trzeba przełożyć.. Dobra tym razem pojadę jeszcze na stożkach 70+90. Wprawdzie przednie kółko delikatnie zcentrowane, ale o tej godzinie moje oko było bardziej przychylne niż w ciągu dnia i zestwa dostał “akcepta” :)
Czyszczenie i smarowanie też okazało się zbędne, bo przecież jeździłem tylko na trenażerze ;)
No dobra, rozkładam piankę, wyciągam klej, a tu zamiast starej dobrej czarnej wiedźmy jakiś slime wychodzi z tubki! Martwe rzeczy też dotyka reinkarnacja.. Szczególnie, jeżeli są przeterminowane..

W dzień zawodów pobudka 6ejem, 200km pustą autostradą i jestem na miejscu o czasie.
Wkładam rower do strefy i mogę wrócić jeszcze na 20min pokimać w aucie :)

PŁYWANIE

Miał być rolling start więc wszyscy ustawili się w tunelu wytyczonym przed dmuchaną bramą. Myślałem, że będą puszczać co parę sekund po 5 osób, tak jak było to, gdy byłem tam w 2019. A tu nic z tego, cała kolejka rzuciła się do wody. W efekcie dane było mi doświadczyć mojej największej pralki. Przy każdym ruchu kogoś plaszczakowałem i przy każdym ruchu mniej lub bardziej przyjaźnie byłem poklepywany i "bodiczkowany" z obydwu stron ;) Nawroty koziołkowe z basenu zaprocentowały, bo co kilka ruchów jak wynurzałem głowę, żeby wziąć oddech, dostawałem strzała albo woda chlustała mi na twarz, a się nie utopiłem i nie zatrzymywałem :)
Cieszyłem się, że płynę tylko 750m i obiecywałem sobie, że nigdy nie zapiszę się na dystans z dłuższym pływaniem :) Trochę wysiłku kosztowało płynięcie w tej ciżbie, ale na pewno draft poprawił wynik. Na dłuższej prostej uciekłem do środka więc była chwila na spokojniejszy oddech i tradycyjne nadłożenie dystansu :)
Garmin pokazał 823m, czas 14:30, średnia 1:45 i jest to mój najlepszy odcinek pływacki w tri. Pływanie 2x/tydz. i nauka od TriWise zrobiły swoje :) Miejsce 89/202, którzy ukończyli.
1:0 dla mnie :)

T1
niezasłużony, ale konieczny odpoczynek połączony z walką z pianką. Czas 2:28. W pierwszej setce zawodników, chyba tylko 3 osoby miały gorszy czas..
wynik 1:1


ROWER

Przez pierwsze 4,5km kręciłem się +/- w okolicach 40km/h, ale już czułem, że noga nie podaje.. Na podjeździe było już bardzo słabo, zjazd w dół może trochę zbyt asekuracyjny, ok. kilometra przed metą złapał mnie bardzo mocny skurcz w prawej nodze. Miałem duży problem, żeby zejść z roweru.
Czas 34:22, słabiutka średnia 34,4 i skandalicznie niska średnia W - 230 :(
Co ciekawe na tle stawki rower okazał się moją najmocniejszą konkurencją - 53/202
zaczynam przegrywać.. 1:2

T2 - 1:50 nie było szybko, ale bez takiej tragedii jak t1.
na remis więc zostaje wynik 1:2

BIEG

Tak jak pisałem ostatnio, z racji niebiegania, nie wiedziałem jakim tempem mam biec. Pozostało mi biec na wyczucie, specjalnie nawet nie patrzyłem na zegarek. Skurcz dosyć szybko puścił więc było całkiem przyjemnie. Po pierwszym okrążeniu stwierdziłem, że czuję się naprawdę ok więc trochę przyspieszyłem, a i tak na ostatnim kilometrze byłem jeszcze w stanie podkręcić do 3:49. Wynik 19:57, średnia 4:09. Dla mnie super :)
O dziwo, na tle stawki, gorsze miejsce niż roweru - 57/202.
Punkt dla mnie, 2:2

Radocha ze strartu - punkt dla mnie, całe zawody wygrywam 3:2 :)

Łączny czas 1:13:09
msc 70 open
61 wśród mężczyzn
17 w kategorii m40.

PS na gorąco wydaje mi się, że słabszy rower wynikał ze zmęczenia tygodniem (dużo pracy) i zbyt mocnej jednostki w piątek (4x 5’ na 109%).
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pn cze 06, 2022 2:44 pm

Gratuluję startu!

No i relacja też fajna - otrzymujesz dodatkowy punkt. Zatem 4:2 dla Ciebie :lol: :lol:
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn cze 06, 2022 3:29 pm

Gratuluję wyniku, zazdraszczam oczywiście pływania no i bieganie rewelacja.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn cze 06, 2022 5:26 pm

endi8888 pisze:
pn cze 06, 2022 2:44 pm
No i relacja też fajna - otrzymujesz dodatkowy punkt. Zatem 4:2 dla Ciebie :lol: :lol:
Za relację należą się 2 punkty. 5:2 :D

Czeskomku, dziękuję za zaproszenie do grona znajomych na Fejsbuku, a sobie samemu gratuluję decyzji o zaakceptowaniu zaproszenia jeszcze przed tymi mistrzostwami. Teraz mogę z dumą nazwać Cię swoim znajomym, który po trupach konkurentów zrobił pływanie życia :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt cze 07, 2022 8:30 am

Graty, dobrze weszło Paweł! Dzięki za relację!
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

śr cze 08, 2022 12:30 pm

Dzięki, dzięki :)
ODPOWIEDZ