Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud 22.08.2021

Pochwal się, jak Ci poszło!
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt sie 31, 2021 8:28 pm

Relacja z zawodów w Szemudzie, bo gorąco je polecam. Organizatorzy planują za rok także zrobić tam triathlon, więc warto pomyśleć, jak ktoś ma blisko (jak daleko, to też).

Zawody odbyły się w miejscowości Kamień, gmina Szemud. Były 2 dystanse: 1/8 oraz ¼.
Ja wzięłam udział w 1/8, bo za tydzień połówka w Samorinie.
Pływanie odbywało się w jeziorze Wysoka w Kamieniu. Startowaliśmy całą prawie drużyną, bo jest to jezioro, gdzie trenujemy pływanie.
Trasa rowerowa i biegowa też jest nam dobrze znana, więc prócz rywalizacji była okazja, by grupowo się spotkać. Poza tym było też sporo innych znajomków z Trójmiasta, bo to rzut beretem. Był też jeden słynny zawodnik z Koszalina 😊.
Strefa przy ulicy, moim zdaniem za blisko stanowiska zawodników, ale to pewnie wina debiutantów- organizatorów. Strefa zorganizowana na drodze, gdzie w jedną stronę była trasa rowerowa, w drugą bieg.
Start wspólny wody, orkierstra zaczęła grać i ruszamy. Mi się kurde chip obluzował na nodze – tzn tak mi się wydawało, bo nie wolno było pod piankę. Wszyscy płyną, ja miotam się z chipem.
Ech, ruszyłam najmocniej jak mogę, waliłam po głowie, wyprzedzałam ile się da. Cóż, czas 9:44 nie był najlepszy w mojej karierze, ale było gorzej.
Na szczęście pianka bez rękawów to bardzo szybko ją zdjęłam.
Trasa rowerowa dość pofałdowana, jak to na Kaszubach. Na moje szczęście znowu znam jak własną kieszeń i wiem, gdzie będzie góra, żeby szybko zmienić przełożenie. Pierwsze 5 km w zasięgu wzroku miałam kolegę z teamu, niezłego konia na rowerze. Potem odjechał mi niestety, ale ta pierwsza piątka w 41,2 km/h pykła, szkoda, że Robert odskoczył 😊. Mała uwaga - nie draftowałam jakby co, bo nawet tego nie umiem :). Ja tylko miałam w zasięgu wzroku kolegę. Zresztą sędziowie baaardzo pilnowali, nawet sam pan Miziarski - chwala im za to! Następne km nie gorzej, wyszła średnia ok 36,1 km/h, moc NP 228 W, czas 36,48 min. Spoczko.
Wyprzedziłam dziewczynę, której się bałam – potem okazało się, że był jeszcze jeden diament w postaci młodej zawodniczki 😊
Wbieg do strefy, tutaj kicha, bo skarpet nie mogłam nałożyć. Chciałam je ubrać, by nie zetrzeć stóp przed połówką. Nie dało rady – była beka bo przy moim stanowisku mąż z synami, brat męża z córkami i patrzą jak się szarpię 😊 Poleciałam w końcu bez. Biegnę – skumałam, że numeru nie zabrałam na bieg, no to powrót. Rodzina już leży ze śmiechu 😊. Nie nie stało się, nogi w jednym kawałku. Trasa też góra – dół. Raptem 5,2 km, no ale trzeba pruć. Pierwszy km trudno, tylko 4:45 wyszło, potem się rozkręciłam. Średnio 4:34. Dobrze, choć biegałam już trochę szybciej ostatnio.
Wbieg na metę z górki na pazurki (proszę dostrzec zawodniczkę na filmiku załączonym wraz z jej wywiadem). Czas ostateczny: 01:14:49 h. Mój na razie rekord (choć jak mawia @kajet w triathlonie nie ma życiówek).
Acha, 2- ga open :) pierwsza zawodniczka to młoda
Strefa finiszera na bogato. Przemiłe panie w strojach kaszubskich rozdawały ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, zupę ogórkową, napoje. Do tego darmowe dmuchańce dla dzieciaków, co ich najbardziej ucieszyło (domyślałam się, że kibicowanie triathlonu to jednak nuda dla dzieci).
Zawodnik z Koszalina to oczywiście @scott_mtb, którego widziałam jak sprintował do mety na ¼.

Zawody polecam z całego serca, organizatorzy postarali się na medal.

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Aay_JEs7M3k
Załączniki
trofeum jest z kamienia i waży 5 kg
trofeum jest z kamienia i waży 5 kg
podium2.jpg (83.5 KiB) Przejrzano 4220 razy
pędzę
pędzę
rower dob1.jpg (136.82 KiB) Przejrzano 4220 razy
z trenerką Olą czekamy na dekorację - ona była 2 ga open w 1/4
z trenerką Olą czekamy na dekorację - ona była 2 ga open w 1/4
czekamy1.jpg (102.44 KiB) Przejrzano 4220 razy
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

śr wrz 01, 2021 10:14 am

...słynny zawodnik z Koszalina ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ps.Też polecam te zawodyObrazek

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

śr wrz 01, 2021 11:38 am

Gratulacje kolejnego pudła. :)

Super ta impreza wygląda, trzeba będzie w przyszłym roku sie tam zakręcić, przy okazji jakiegoś rodzinnego wypadu na Kaszuby.
Swoja drogą to mocne top 3 regionów w Polsce na organizację triathlonu.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr wrz 01, 2021 11:51 am

no i git!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw maja 04, 2023 7:18 pm

Zapisałem się w tym roku na olimpijkę. @olesia jakie tam profile tras rowerowej i biegowej? Na korbie 53/38 pojadę?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

czw maja 04, 2023 10:16 pm

Chodzi o zawody w Szemudzie 16 lipca? (pytam, bo ten organizator ma 3 zawody ) .
Przewyższeń jest 298 m, trochę jest podjazdów ale nie jest źle.
Biegowo 68 m wnios, 4 razy pętla po 2,5 km. są podbiegi, ale nie jakieś straszne.
Zresztą zobacz przekroje w moim Garminie, 22 lipca 2022 robiłam tam olimpijkę.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw maja 04, 2023 10:32 pm

Tak, dokładnie te. 16.07. Dzięki, zerknę sobie na Twój profil

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt maja 05, 2023 8:03 am

robertino pisze:
czw maja 04, 2023 7:18 pm
Zapisałem się w tym roku na olimpijkę. @olesia jakie tam profile tras rowerowej i biegowej? Na korbie 53/38 pojadę?
Ty kolego się pytasz, czy zębatka 38 nie jest za duża na Kaszuby? :roll:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt maja 05, 2023 1:56 pm

kajet pisze:
pt maja 05, 2023 8:03 am
robertino pisze:
czw maja 04, 2023 7:18 pm
Zapisałem się w tym roku na olimpijkę. @olesia jakie tam profile tras rowerowej i biegowej? Na korbie 53/38 pojadę?
Ty kolego się pytasz, czy zębatka 38 nie jest za duża na Kaszuby? :roll:
nigdym nie był w Szemudzie, kto wie co tam na Kaszubach się szykuje :roll:
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pt maja 05, 2023 5:22 pm

Wszetczégò bělnégò w Szemudzi. Jô jem baro z tegò rôd, u nas, na Kaszëbë je letkò na kòło. Mie sã tu widzy. Do ùzdrzeniô w Szemudzi.


*tłum z kaszubskiego
Wszystkiego dobrego w Szemudzie! Bardzo się cieszę, u nas na Kaszubach jest łatwo na rowerze. Mi sę tu podoba. Do zobaczenia w Szemudzie.

Nie mówię jeszcze dobrze po kaszubsku ale sie uczę :)
ODPOWIEDZ