Enea Kozienice Triathlon (olimpijka), 22.08.2021

Pochwal się, jak Ci poszło!
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

ndz sie 29, 2021 9:08 am

Kolejny start wybrany w ostatniej chwili. Nie miałem konkretnych planów startowych na sierpień i w końcu padło na Kozienice, bo raz że w zasięgu jednodniowego wypadu z Warszawy a dwa, że jedną olimpijkę w sezonie zrobić wypada.

Wyjazd trochę na wariata, bo nie byłem nawet zapisany, miałem tylko mejlową obietnicę orgów, że będę mógł się zapisać na miejscu. Na szczęście byli słowni i dało radę wystartować po niewygórowanej cenie 150 ziko.

Same zawody raczej kameralne (może trochę dlatego, że w ten sam weekend było chyba z 7 innych imprez w całym kraju), ok. setki osób na starcie, w tym kilka znanych nazwisk (Szala, Bodnar, Cześnik (!)). Głównym organizatorem był też znany w polskim tri-światku Jerzy Górski, który bardzo dzielnie przez cały dzień walczył na mikrofonie, robiąc za konferansjera i komentatora.

Baza zawodów była na terenie kozienickiego ośrodka sportu i rekreacji - duży obszar, z domkami kampingowymi, polem namiotowym (pozdrawiamy kampingowiczów!), kilkoma knajpami, barem, amfiteatrem, placami zabaw itd.

Zawody zaczął aquathlon dzieciaków i juniorów, potem nastąpiła część triathlonowa. Był tylko jeden dystans - olimpijka (+ sztafety).

Na dobry początek na rozgrzewce w wodzie gubię czip (wytarty rzep był) - jakiś przypał musi być na każdych zawodach. Na szczęście zorientowałem się przed startem pływania i zgłosiłem sędziemu.

Pływanie na dwóch pętlach (bo akwen tam zbyt duży nie jest), z przebiegiem ok. 100 m po drewnianej kładce w środku.

Startujemy dwójkami w formacie rolling startu. Ustawiam się gdzieś powyżej połowy stawki. Płynie mi się dobrze i mocno, na pierwszej pętli wyprzedzam sporo narodu, na wybiegu w połowie lecę w pałę (błąd, bo mnie zatkało), na drugiej pętli łapię się z jakąś grupą o zbliżonym tempie i kończę w fajnym drafcie.
Wychodzę z wody w 25'15'' - rekord na dystansie olimpijskim. :)

Dobieg do T1 długi, można się zmęczyć.
Szybka przebierka i wskok na rower bez komplikacji. Trasa rowerowa na dwóch pętlach, od początku staram się cisnąć mocno, ale jedzie się ciężko, momentami kiepski asfalt, raz wylatuję z trasy (ale utrzymałem!). Czuć że pozycja nowa i jeszcze nie objeżdżona, bo jakoś trudniej dolny chwyt utrzymać. Jestem chyba w czubie, więc jest raczej pusto, czasem kogoś wyprzedzę, jeden czy dwóch ludków wyprzedza mnie. Gdzieś w połowie drugiej pętli zjeżdżam się z dwoma typami (dyski, stożki) i do końca jedziemy na (legalnych) zmianach.
Kończę rower w 57'38'' (trasa ma 36,7 km ;-)), co daje średnią ok. 38,5 kph.

Na zjeździe do T2 żona coś woła, że zaje*iście jest. Faktycznie, w strefie pusto, prawie nie ma rowerów.
Wylatuję na trasę biegu i niestety tutaj rumakowanie się kończy. Od początku biegnie mi się słabo i bez pary, pierwszy kilometr zamykam w 4'34'', potem już jest tylko gorzej i do końca turlam się ok. 4'50''-5' na km. Trasa jest ciekawa, dwie pętle, na każdej pętli odcinek "trailowy" na terenie ośrodka + plus długa asfaltowa agrafka po ulicy.
Kończę tę farsę biegową w 48'16'' (4'52''/km) i melduję się na mecie w 2.15'02'', co daje mi 16 miejsce na 99 osób (i 6. w kategorii).

Ogólne wrażenie z zawodów 50/50. Pływanie i rower super, ale jak wiadomo "bieganie jest bardzo ważne w triathlonie" a liczy się czas na mecie. Z roboczych wyliczeń wychodzi mi, że wybiegając z T2 byłem (wirtualnie) na pudle w kategorii, na biegu spadłem o 3 miejsca. Albo przepałowałem pływanie i rower, albo zemściła się jazda w niedawno ustawionej pozycji.


Na koniec fotka z zejścia z roweru, dzięki uprzejmości portalu kozienice.24
triathlonkoz2021362_mały.jpg
triathlonkoz2021362_mały.jpg (147.92 KiB) Przejrzano 3640 razy
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

ndz sie 29, 2021 10:10 am

@Kosa: gratulacje!
i dzięki za relacje - kiedyś się do Kozienic pofatyguję...
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

ndz sie 29, 2021 11:46 pm

Gratulacje. Ładne te stroje macie :D
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn sie 30, 2021 1:20 am

Super ten rower wyszedł, w końcu!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

pn sie 30, 2021 8:11 am

olesia pisze:
ndz sie 29, 2021 11:46 pm
Gratulacje. Ładne te stroje macie :D
Dzięki. :)
Co do strojów, to ja jakoś nie moge się do tego wzoru przekonać. Wśród obecnych strojów teamowych mocna druga liga maks, jak dla mnie. :-p
Ostatnio zmieniony pn sie 30, 2021 8:27 am przez Kosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

pn sie 30, 2021 8:11 am

kajet pisze:
pn sie 30, 2021 1:20 am
Super ten rower wyszedł, w końcu!
Thx!
Naprawdę super to będzie jak 40 pęknie. ;)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn sie 30, 2021 10:23 am

Super pływanie, zazdro!

Gratulacje! Bieg popracujesz by nie odpuszczać i będzie świetnie!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw wrz 02, 2021 12:02 pm

gratulejszyns ;) bieg oczywiście do poprawy, ale całość bardzo dobrze
ODPOWIEDZ