Sprint Serock 30.05.2021

Pochwal się, jak Ci poszło!
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

pt cze 04, 2021 9:37 pm

Krótka relacja bo nie bardzo jest o czym pisać, chyba żeby się żalić jak mi źle poszło.

Drugi start w Serocku w ciągu roku, bo zaliczyłem tam też olimpijkę we wrześniu 2020 (relacja), z której byłem bardzo zadowolony.
Tym razem też zapisałem się na dystans olimpijski, ale po Żyrardowie przeniosłem pakiet na sprint, bo uznałem, że 1500 m w wodzie, z rowerem i bieganiem w perspektywie, to chwilowo nie dla mnie.

Sama impreza bardzo w porządku, blisko Warszawy, organizacyjnie bez zarzutu, od tego roku pod skrzydłami Labosportu, jako "impreza partnerska" cyklu GIT.
Przy okazji zrobił się największy start Triclubowy sezonu, bo oprócz mnie i @Kajeta pojawiło się chyba z 10 osób z klubu.

Na pływaniu ustawiłem się asekuracyjnie za połową stawki i płynąłem z założeniem "byle się nie zmęczyć" (a zmęczyłem się i tak). Warunki w wodzie nie pomagały, w tamtą stronę płynęło się pod fale, a z powrotem pod prąd, przez który trochę zygzakowałem. Do tego dołożyła się tańcząca boja nawrotowa, która prawie wskoczyła mi na głowę i wepchnęła pod wodę.
W sumie wyszedłem z wody ze słabym (jak na mnie) czasem 14,5 minuty.
T1 udało się ogarnąć w miarę sprawnie, a przy okazji stwierdzić, że rower @Kajeta wciąż jest.
Na rowerze od początku było średnio. Nie mogłem się wkręcić na waty, nogi piekły znacznie bardziej niż powinny, treść żołądka podjeżdżała mi do gardła i ogólnie nie żarło. W rezultacie zjechałem do T2 po prawie 34 minutach, dużo wolniej niż zakładałem. Na nawrotce stwierdziłem, że kolega admin jest znacznie bliżej za mną, niż bym chciał. :-p
T2 przeszło bez historii. Tym razem udało mi się nie pomylić kierunku wyjścia na bieg.
Sam bieg słabo, pierwszy km jeszcze jakieś tempo trzymałem, potem siły mnie opuściły i dalej już się turlałem zawrotnym tempem ~4'40''/km. @Kajet łyknął mnie pod koniec pierwszej pętli (czy na początku drugiej) i tyle go widziałem.
W rezultacie na mecie znalazłem się po 1.15'40'' od startu. Taki czas dał mi 20 miejsce na 117 zawodników, czyli 17% stawki.
Całe zawody w cyferkach wyszły tak:
sprint serock międzyczasy.jpg
sprint serock międzyczasy.jpg (24.08 KiB) Przejrzano 1851 razy
Jak widać po pływaniu byłem "dalej" niż moje ostateczne miejsce w stawce, na rowerze nadgoniłem a potem znowu spadałem.
Ogólnie śmieszna sprawa, bo patrząc na tempa poszczególnych odcinków, to popłynąłem i pobiegłem wolniej niż na tej samej trasie we wrześniu na olimpijce, a pojechałem praktycznie dokładnie tak samo.

No cóż, czasami bywa i tak. Zakładam, że to był po prostu jednorazowy słabszy dzień a teraz będzie już tylko lepiej. :)
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

sob cze 05, 2021 5:34 pm

Jeśli to był dramatyczny rower i ten dramatyczny rower dał 9. czas roweru, to boję się dnia, w którym pojedziesz dobrze.

Dzięki za podłożenie się, następnym razem mam nadzieję rozklepać Kosę będącego w dobrej formie :P
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

sob cze 05, 2021 6:32 pm

Dramatyczny to może za dużo powiedziane, no ale nie był to rower jakiego się spodziewałem i oczekiwałem.
A z tym rozklepaniem no to tak... Nie wiem na ile szybciej bym musiał popłynąć i pojechać, żeby zrekompensować różnicę tempa na biegu. :-D
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

ndz cze 06, 2021 7:15 pm

Super czas, nie mam pojęcia co nie tak wg Ciebie z rowerem. Gratuluję
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz cze 06, 2021 8:58 pm

Gratulacje i dzięki za relację!
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

wt cze 08, 2021 10:06 am

olesia pisze:
ndz cze 06, 2021 7:15 pm
Super czas, nie mam pojęcia co nie tak wg Ciebie z rowerem. Gratuluję
Niektórym to się nigdy nie dogodzi :lol:
Gratulacje Kosa :)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
ODPOWIEDZ