GIT Żyrardów - 1/8

Pochwal się, jak Ci poszło!
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

czw maja 20, 2021 9:01 am


Kosa pisze: Rower OK, ale jak zwykle nie jestem zadowolony ze stosunku mocy do prędkości. Standardowo, Watów wyszło dużo, km/h mniej niż bym chciał.
Heh, u mnie tak samo ;).
Waty się zgadzają z założeniami, a prędkości maja się nijak do tego, co jadą inni. I też chciałbym mieć proste wyjaśnienie ;).



Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka

Kosa
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:39 am

czw maja 20, 2021 10:01 am

No właśnie nie ma prostych wyjaśnień. :-/
Może to kwestia aerodynamiki i muszę coś poprawić z pozycją i rowerem, może mam beznadziejną technikę jazdy i tracę na trudniejszych trasach (takich jak Żyrardów), może coś jest nie tak z pomiarem i mi zawyża odczyt?
A może po prostu muszę kręcić więcej watów.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw maja 20, 2021 1:08 pm

@Kosa ja bym z tą trudnością techniczną trasy to nie przesadzał. Płasko jak na stole. OK, na każdej pętli były 2 nawrotki, 9 zakrętów przy których trzeba było znacząco odpuścić lub wyhamować, ale technicznie to ta trasa nie była trudna. To w końcu tylko mazowsze ;)
Moim zdaniem przy Twojej wadze i Twoim wzroście, to musisz popracować nad pozycją i byciem bardziej aero.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw maja 20, 2021 1:19 pm

Plus uwzględnić czy w rowerze coś nie przeszkadza od strony technicznej, może docentrować kółka, łożyska suportu czy kół przesmarować/wymienić bo to również może zabrać/dać sporo cennych sekund.

Przy takich W u mnie by wyszło pewnie z 45km/h
ODPOWIEDZ