Slot na Kona

Pochwal się, jak Ci poszło!
Robert
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 09, 2019 6:12 am

pn kwie 26, 2021 11:13 pm

Jak i gdzie najłatwiej zdobyć slota?
Chyba 12 startów i ukończenie IM najłatwiej?
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn kwie 26, 2021 11:22 pm

12 startów? Wystarczy chyba jeden a dobrze.
Tutaj poradnik :
https://akademiatriathlonu.pl/11-sposob ... a-im-kona/
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt kwie 27, 2021 9:15 am

@Robert napisz coś o swoich doświadczeniach w tri, czasach itp. Zakładam, że skoro szukasz możliwości wywalczenia slota, to debiutantem w tym sporcie nie jesteś ;)

Mnie łatwiej byłoby pewnie ukończyć 12 Ironmanów "jakoś" niż jednego na miejscu potrzebnym do wyrwania slota (łatwiej w sensie sportowym, niekoniecznie finansowym), ale ludzie biorący się za to z reguły wolą potrenować solidnie i popracować nad miejscem w stawce :)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt kwie 27, 2021 9:41 am

No i ukończenie tych 12 IronMan'ów nie gwarantuje udziału w MŚ. Daje jedynie możliwość aplikowania o przyznanie slota.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

wt kwie 27, 2021 2:48 pm

Z roku na rok jest coraz trudniej - na chwilę obecną czasy w okolicy 9:30 w M40 wcale nie dają pewności na slotanp. w Estonii w zeszłym roku gdzie miałem startować i walczyć o slota pierwsza 4 poleciała poniżej 9h ludzie szukają zawodów na końcu świata z mniejszą konkurencją a i tak czasami nie wychodzi - jak się ktoś szykuje na Hawaje to w najlepszym przypadku musi sobie szykować 40tyś zł (1-2 starty kwalifikacyjne IM + Slot i Kona 2 tygodnie) tanio nie jest ...

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka



arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

czw kwie 29, 2021 10:09 am

scott_mtb pisze:
wt kwie 27, 2021 2:48 pm
w Estonii w zeszłym roku gdzie miałem startować i walczyć o slota pierwsza 4 poleciała poniżej 9h
z niecierpliwością czekam na bardziej powszechne testy antydopingowe wśród amatorów. Mój znajomy dostał się raz w M60, miał ciekawe spostrzeżenie, że nagle niektórzy co ledwo się zakwalifikowali, śmigali na innych zawodach, jakby w kat. M60 można było oszukać metrykę i wybudować mega sprawność fizyczną na nowo. :?: :!:
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw kwie 29, 2021 12:10 pm

Powszechne testy antydopingowe wśród amatorów będą wtedy i tylko wtedy, gdy osoby finansujące ten biznes uznają, że testy mają być.

Tymczasem osoby finansujące ten biznes, czyli amatorzy tysiącami startujący w zawodach pod szyldem Ironman, w znacznej większości mają temat dopingu głęboko gdzieś. Może dlatego, że pretendentów do slota na Hawaje jest tak naprawdę, w skali całego biznesu, garstka?

Testy są drogie. Ludzie i tak się zapisują na zawody, i tak. Po co mieć mniej pieniędzy, skoro można nie płacić za testowanie i mieć więcej?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
arthuroo
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:35 pm

pt kwie 30, 2021 12:49 pm

kajet pisze:
czw kwie 29, 2021 12:10 pm
Może dlatego, że pretendentów do slota na Hawaje jest tak naprawdę, w skali całego biznesu, garstka?
Garstką nazwałbym tych, którzy potrafią schrzanić piękno sportu amatorskiego. Sloty w AG są przyznawane binarnie, żeby się dostać wszystko musi kliknąć tego konretnego dnia, zdrowotnie, sprzętowo, a jak brakuje to sztuczne potkręcanie formy jest ostatecznością, bo pewnie musi być pod PB. A jak jadą do Kona to już wysienka na torcie, żadna frajda na rowerze, 80% zawodników ciśnie w podobnym tempie więc jest ścisk, więc wszystko rozgrywa się na biegu. W transmisjach tego nie zobaczymy, uwaga jest skupiona na PRO.

Kona ma charkter, ale niestety staje się produktem przereklamowanym. Ironman jako instytucja stosuje praktyki monopolistyczne. już samo wpisowe na kwalifikacje na poziomie 500 jurków jest obłędem, ale skoro ludzie płacą, w czym problem???

Kolarski RAAM bardziej mi do gustu przypada, przynajmniej kwalifikacja jest przejrzysta i niezleżna od czynników zewnętrznych.
ODPOWIEDZ