2. Radomszczański Duathlon

Tutaj omawiamy przyszłe imprezy multisportowe, biegowe, kolarskie, pływackie
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 05, 2020 12:31 pm

W odpowiedzi na wypowiedź eksperta:

1. Z technicznych trudności są ronda oraz nawrotki. Nie ma zakrętów, czy faktycznie miejsc "szczególnie niebezpiecznych". Sporo też zależy od obstawienia trasy by wcześniej poinformować zawodnika, że pomimo, że ma z górki to za chwilkę ma rondo/nawrotkę. Dochodzi ryzyko, że trafi się konkretny biegacz, który na rowerze jeździ technicznie słabo i na pierwszym rondzie albo straci grupę, albo straci grupę wraz z kimś.

2. Podobną opinię dostałem od zawodnika, który był trzeci w tym roku a w zeszłym roku chyba drugi. Biegowo odstaje, ale na rowerze kopyto mocne. Dlatego też zastanawiałem się, nad takim dystansem.

3. Dokładnie, ale nadal pozostaje pytanie o ile, czy można podać konkretny przelicznik km biegu na km roweru? 500m biegu na 1km roweru?

4. Szczerze to wolałbym bez draftu, ale dopilnowanie tej kwestii staje się problemowe. Generalnie prezes klubu dostrzega, że warto zrobić za jednym strzałem dwa/trzy wydarzenia więc i time trial by się odbyło, oraz duathon dla dzieci ;)

W sumie jakby nie było można popatrzeć na Czempiń i 10-60-10. Tutaj wychodzi 5-30-5. Czyli wysiłek na dobrze ponad 1h dla każdego startującego.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn paź 05, 2020 3:10 pm

FireTriFighter pisze:
pn paź 05, 2020 12:31 pm
W sumie jakby nie było można popatrzeć na Czempiń i 10-60-10. Tutaj wychodzi 5-30-5. Czyli wysiłek na dobrze ponad 1h dla każdego startującego.
Potrzymaj moje piwo :lol: :lol: :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 05, 2020 7:06 pm

Propozycja przedstawiona prezesowi klubu. Prezes jest za więc postaram się temat doszlifować. Trasa do dogrania czy faktycznie dystans około 5-30-5 czy 5-17-3. Trasy w załączniku w gpx. Do tego pewnie time trial.

Problem to wyłączenie obwodnicy miasta z użytkowania oraz ograniczenie ruchu na trasie biegowej. Reszta logistyki na całkiem dobrym poziomie. O postępach będę informował. Natomiast ten wątek będzie można zamknąć.
Załączniki
NarysujTrase.rar
(3.22 KiB) Pobrany 257 razy
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt paź 06, 2020 11:58 am

no to fajowo, na szosowy to może nawet bym się skusił na późne lato/wczesną jesień
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw cze 23, 2022 3:30 pm

Będzie kolejna edycja, ostatni weekend września. Miejsce bez zmian, czyli teren. W roku 2021 doszlifowaliśmy trasę rowerową bo poprzednio było jedno miejsce ze sporym ryzykiem (akceptowalnym, ale sporym), że może się coś odwalić. O postępach poinformuję. Wersja szosowa raczej niemożliwa, ale znów uderzę do prezesury.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw cze 23, 2022 10:34 pm

Z tą swoją ręką to we wrześniu jeszcze na cross'owy się raczej nie będę nadawał niestety.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pt cze 24, 2022 7:31 am

Jak tam zdrowie? Jest poprawa?
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

sob cze 25, 2022 9:42 pm

Poprawa jest, dziękuję. Rehabilitantka powiedziała "jak na taki zabieg to nie jest źle".
Ale na rower mam jeszcze zakaz. Pływanie to nawet nie wspominam.
Może niedługo zacznę trochę biegać. Realny powrót tak myślę, że wrzesień.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn cze 27, 2022 2:48 pm

W takim razie @robertino na kolejny rok szykuj się na wersję która dotychczas była- leśna. Prezesura jest chętna do zorganizowania wersji szosowej, będą ponownie prowadzone rozmowy by zorganizować takie wydarzenie. Poza samą trasą zostaje kwestia terminu a jak spojrzeć to zrobiło się dosyć ciasno. Według mnie korzystną opcją będzie tydzień bądź dwa przed MP w Rumii, ale w sumie później również nic nie stoi na przeszkodzie. Oby nie zdublować zawodów duathlonowych.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt sie 12, 2022 8:04 am

Pierwsze tematy dotyczące IV Radomszczańskiego Duathlonu ustalone. Ostatni weekend września.

Wydłużamy nieco dystans biegowy, szczególnie pierwszy bieg. Wychodzi 4,5km bieg- 21,8km rower- 3,6km bieg z pomiarów gps. Plus minus 50m z racji strefy zmian.

Bieg przełajowy, polne ścieżki. Rower po terenie nieutwardzonym w części po dojazdach pożarowych leśnych. Dojazd do pętli ok 500m, 4 pętle po lesie, zjazd z pętli ok 500m. Drugi bieg analogiczny do pierwszego jednak bez wykonania dodatkowej agrafki w pobliżu startu/mety/strefy zmian.

Z racji oszczędności zawody robione przy pomocy jednej maty pomiarowej, czyli w wynikach pojawiają się czasy:
1. Bieg I + T1
2. Rower
3. T2 + Bieg II
4. Czas końcowy.
ODPOWIEDZ