2. Radomszczański Duathlon

Tutaj omawiamy przyszłe imprezy multisportowe, biegowe, kolarskie, pływackie
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn wrz 26, 2022 8:49 am

olesia pisze:
ndz wrz 25, 2022 9:57 pm
Gratuluję organizacji. Szkoda, że mam tak daleko, chętnie bym wystartowała (może po znajomości jakaś nagroda pocieszenia by wpadła :D ).
Była nagroda dla najmłodszej uczestniczki więc jak znalazł ;)
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn wrz 26, 2022 11:53 am

FireTriFighter pisze:
pn wrz 26, 2022 8:49 am
olesia pisze:
ndz wrz 25, 2022 9:57 pm
Gratuluję organizacji. Szkoda, że mam tak daleko, chętnie bym wystartowała (może po znajomości jakaś nagroda pocieszenia by wpadła :D ).
Była nagroda dla najmłodszej uczestniczki więc jak znalazł ;)
Wkraczasz na grząski grunt :D 😀
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 26, 2022 2:48 pm

:lol: :lol: :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn gru 05, 2022 10:15 pm

Nie wiem czy gdzieś pisałem więc piszę tutaj.

Są chęci organizacji wersji szosowej.
Dogadałem temat z dyrekcją szkoły, która posłuży za biuro zawodów i ogólną dobrą bazę logistyczną (posiłek, toaleta, szatnia, media). Trasy również wstępnie dograne:
Bieg I
https://connect.garmin.com/modern/course/139182132

Rower (narysowana tylko jedna pętla do przejechania dwie, bez ronda najbardziej wysuniętego na zachód, nawrotka przed nim)
https://connect.garmin.com/modern/course/139160272

Bieg II
https://connect.garmin.com/modern/course/139183919

Wstępny termin do połowa/druga połowa września, narzucony przez głównego tytularnego sponsora.

Problem jaki istnieje to parking, miejsca niemal brak. Muszę więc to przemyśleć jak to sprytnie ogarnąć. Nieco miejsca właśnie zostało zabrane poprzez chodnik, a nie każdy ma auto służbowe.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt gru 06, 2022 8:03 am

O to by nie był zły pomysł aby zadebiutować. Przypominaj się

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt gru 06, 2022 5:52 pm

Gratuluję inicjatywy. Mały podgląd trasy roweru na google earth ujawnia bardzo dobre asfalty i szeroką trasę.

Strefa zmian gdzieś tutaj?
Zrzut ekranu 2022-12-6 o 17.49.41_result.jpg
Zrzut ekranu 2022-12-6 o 17.49.41_result.jpg (50.12 KiB) Przejrzano 3886 razy
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt gru 06, 2022 6:19 pm

Wkradła się pomyłka koledze ze zdjęciem, ale już poprawił.

Uwzględniając teren jedynym słusznym rozwiązaniem jest zlokalizowanie jej poza terenem "bazy", od szkoły do istniejącej części obwodnicy miasta. niestety teren jest bez asfaltu, jednak na obwodnicy, jest bardzo szeroko więc uważam, że da się bezpiecznie zrobić na całej drodze ruch w dwóch kierunkach oraz strefę T1 oraz T2. Skoro w jednym momencie mieszczą się tam trzy pojazdy mechaniczne i jeden rower i nikomu nic się nie dzieje to do zrobienia :roll:

Do tego na trasie jest jeszcze jedno rondo, na mapkach jeszcze nie istnieje, ale zaraz po T1 by wypadało, ewentualnym rozwiązaniem jest maksymalne zbliżenie się do ronda z T1.

Jak można się domyślić rower wychodzi poza potencjalną publiką, dlatego na biegu pomyślałem, że kilka nawrotek bliżej "bazy" można wrzucić.

Wjazd na drugą pętlę dla szybkich nie będzie kolidował z wolniejszymi biegaczami docierającymi do T1, przy różnicy czasu 15-18min (10km w 15min to 40km/h). Właściwe ustawienie powinno również nie dopuścić do kolizji pomiędzy rozpoczynającymi drugi bieg a kończącymi bądź jadącymi drugą pętlę rowerową.

Kluczowe będzie solidne zorganizowanie, oznakowanie, opisanie i omówienie wejść do strefy, których mogło by być 3. Jedno jako wyjście z rowerem w kierunku jazdy , oraz dwa z drugiej strony. Oddzielnie dla kończących rower oraz kończących pierwszych bieg i zaczynających drugi bieg. Do tego impreza wydaje mi się, że max na 60 osób.

Zastanawiałem się również właśnie czy właśnie T1 nie zaplanować tam gdzie @kajet wskazał, ale dla ogarniętych ze wskakiwaniem na rower robi się dramat bo tam teren zbyt wymagający by lecieć na boso.

Trasa rowerowa z asfaltem niemal doskonałym. Potrafi nieco zawiać bo teren zupełnie nieosłonięty. Kminię co z parkingiem.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 02, 2023 7:53 am

Kolejny duathlon w Radomsku zrealizowany, tym razem po raz pierwszy szosowy (rower).

Generalnie organizacyjnie wyszło parę niedociągnięć. Limit uczestników (50) oraz sama liczba startujących (40) na takim poziomie organizacyjnym okazały się absolutnie maksem moim zdaniem. Apetyt na zwiększenie liczby oczywiście jest, bo przy zaangażowaniu takiej ilości osób jest to do zrobienia.

Trasy zaplanowałem tak, aby jak najmniej mieszkańcy miasta odczuli problemy w poruszaniu się bo absolutnie nie zostały zamknięte ulice bez możliwości objazdu. Asfalt na rowerze wychwalony - tutaj wiedziałem, że zawodnik doceni jakość nawierzchni. Bieg urozmaicony, nieco kręty, moim zdaniem wymagający.

Zawody bez draftingu, niestety kilka osób się nie zastosowało. Natomiast muru przebić się nie da bo odbyła się rozmowa typu:
- Czemu draftowałaś? Są zdjęcia jak jedziesz na kole.
- Bo ona na biegu też driftowała za mną.

Tak - driftowała.

Co zrobić lepiej wiem, może jeszcze będzie okazja zrealizować.
ODPOWIEDZ