Maciej z NT 1/4 IM only <2:30:00

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz paź 24, 2021 8:48 pm

TRIochę napiszę że jeszcze żyję.

Większość postów zaległych przeczytałem.
Jest kilku wygranych tego sezonu koledzy z forum zrobili progres.
Bardzo sportowo cieszę się że można realizować narzucone cele.

Podsumowanie sezonu 2021

Zaplanowane 7, ukończone 3, odpuszczone 2, przełożone przez orga na 2021 2 szt.

Te 3 to wersja z rzeką. I tą wersję w 2022 będę rozwijał.

Pływanie w sumie najwięcej w karierze a nie wykorzystane ;-)
Rower przeciętnie - tutaj wywód przeciętnie to kiedyś było coś - miejsca 5 do 30 a w 2021 to przy 36-38 avg w kameralnych zawodach to bliżej połowy stawki ;-( Znaczy świat odjechał. Klepanie stałych tras i jazda bez składu i ładu grunt to w pałę nie dało wyników.
Bieganie - planowo miało być słabo ale wyszło jeszcze gorzej. Za dużo mnie odcinało, niby za ciepło, niby brak sodu a wystarczyło więcej biegać.

Co dalej w 2022.

Zaczniemy od Miszczostw w jeździe godzinnej w Pruszkowie
Poczekamy na ogłoszenie River Triathlon - zapłacimy za wszystkie ;-) Pojedziemy na wybrane.
Wtorkowe czasówki Tor Poznań

Co teraz.

Waga 77 kg - tak do końca roku 74 było by git
Piłuje FTP Builder w Zwifcie jestem w piątym tygodniu zacząłem od FTP 250
We wtorki będę jeździł na basen.
Z bieganiem średnio tutaj muszę się przełamać.

Tematu dziennika proszę nie zmieniać ;-)
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz paź 31, 2021 9:39 am

Czas zmienili ;-) Mam godzinę do przodu. Coś naskrobię.

Zmieniłem platformę treningową z Bkool na Zwift. Na razie zbieram doświadczenia, atutem Zwifta są plany na bieżnię i trenażer i większa społeczność, mniejsze wymagania sprzętowe. W Bkoolu można było wgrywać własne zawody i uczyć się specyfiki, video i jazda na torze ;-)

Dzisiaj kończę 6-tygodniowy Zwift FTP Builder - ostatni trening dosyć mocny. Jeżeli dzisiaj go skończę to będzie pierwszy plan który zrobiłem wg wytycznych - łącznie odpuściłem 2 x 3 min po 250W gdzieś pod koniec sesji w 5 tygodniu. FTP ustawiłem na 250W. Treningi od 45 do 90 minut. Pierwsze różnice wg mojej wersji treningowej - "siła przez radość - w palnik do odcięcia" to brak przemęczenia, treningi można robić codziennie, regeneracja jest wystarczająca, poziom zaangażowania nie spadał. Jeżeli cel planu to budowanie FTP to muszę to sprawdzić we wtorek 2.11 - teoretycznie średnie NP z godziny były bliski 200 lub poniżej. Pomijam fakt że większość w roztrenowaniu ;-) ale mam zaległości do nadrobienia ;-)

Żona pozwoliłam mi na obóz kolarski - w wersji ultra- economy od 23.11 do 30.11 na Teneryfie - obóz zaległy 2020. Mam już jednego kompana do towarzystwa i drugi jest w trakcie negocjacji ;-)

No i rozwaliło mi przykrycie prywatnego basenu - dla tych co by chcieli kupić podobne rozwiązanie - nie warto termin zużycia wynosi 5 miesięcy ;-(
Załączniki
basen.jpg
basen.jpg (37.08 KiB) Przejrzano 3925 razy
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

ndz paź 31, 2021 12:23 pm

Uu, rozumiem, że to przez wiatr?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ODPOWIEDZ