rado – plan IM Hamburg 2022 <10:30:00

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

wt sty 21, 2020 9:54 am

Nadrabiam zaległości.
6-12.01.2020
Wypadło pływanie ze względu na problemy żołądkowe,a w sobotę pierwszy raz od 3 miesięcy nie ujechałem roweru :(
Załączniki
6-12.01.jpg
6-12.01.jpg (53.15 KiB) Przejrzano 6593 razy
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

wt sty 21, 2020 10:09 am

13-19.01
Załączniki
13-19.01.jpg
13-19.01.jpg (60.78 KiB) Przejrzano 6587 razy
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

pn cze 07, 2021 10:54 pm

Uzupełnienie w skrócie, czyli gdzie byłem jak mnie nie było…
W zeszłym roku trenowałem zgodnie z planem mniej więcej do kwietnia. Czyli do momentu ogłoszenia, że IM Hamburg przekładają na sierpień 2020 lub rok 2021.
Z uwagi na to, że termin wybrałem nieprzypadkowo (chodziło mi o luz na wakacjach) zdecydowałem się na przełożenie na 2021r.
Motywacja siadła dość mocno, coś tam jeszcze trenowałem, chciałem w terminie pierwotnego Hamburga, polecieć sobie IM „treningowo” ale ostatecznie, pod koniec czerwca zakończyłem treningi. Dobiło mnie też trochę na koniec, stwierdzenie jednego z trenerów IM Inspiration, że w sumie z 6 treningów tygodniowo, to na IM trochę za mało. To jak to qrwa, we wrześniu jak płaciłem za 9 miesięcy planów z góry, 6 treningów/tyg było ok, a już po 8 miesiącach nie?!? No cóż…
Lipiec i sierpień to była totalna laba od sportu. Przejechałem może z 40 km na rowerze, bo na urlopie trzeba się było czasem poruszać, przebiegłem chyba 3 km .
W pierwszej połowie września postanowiłem pobiec nasz lokalny Odrzański Maraton i w 5 tygodni przygotowałem się na czas 3:35. Pomyślałem, niezła baza jest, to od grudnia ruszam znowu z przygotowaniami na pełnego w Hamburgu na początku czerwca 2021.
Listopad był jeszcze regeneracyjny, aby całkowicie wypocząć przed 24 tygodniowym planem. Postanowiłem trenować sam, wg planów Fitzgeralda. Wybrałem przygotowanie pod pełnego, poziom 4 (na 10), treningi sześć dni w tygodniu, po 10-12 treningów.
Plan realizowałem sumiennie, czasami wypadło jakieś pływanie. Na licencji PZTri cały czas chodziłem na basen ( u nas na szczęście nie zamknęli), w domu trenażer, biegi na dworze (pogoda mi nie straszna). W międzyczasie trochę żywieniowo poszedłem w IF, waga zeszła z 75 kg we wrześniu do 67 w marcu, ale zaczęło brakować siły na treningach i zacząłem jednak jeść od rana. Odzyskałem siły, waga się ustabilizowała na 68-69 kg.
Jakoś w kwietniu,orgi IM Hamburg, znowu przenieśli zawody (na sierpień lub 2022). Z przyczyn tych samych co wcześniej, przeniosłem zawody na 2022, no ale szkoda mi było wypracowanej formy, tym bardziej, że w marcu, w końcu pływanie zaczęło wchodzić na 2:00/100 i poniżej przy 2 km, co dla mnie było mega wynikiem. Na rowerze poziomy przyjąłem, z zeszłego roku, waga spadła więc wzrosła moc W/kg. Jakoś nie miałem ochoty na testy FTP, tym bardziej, że na jakimś podcastcie, u Kowalskiego, usłyszałem, że z treningów, też można określić, czy strefy są dobrze wyznaczone. W bieganiu czułem coraz większą moc i do tego wszystkiego miałem frajdę z tego trenowania, mimo że godzinowo wychodziło tego dość sporo.
Dlatego postanowiłem zapisać się na dystanse ½ z GIT. Padło na Zyrardów, Stężycę i Blachownię.
Dalsza część w relacji łączonej z obu dotychczasowych imprez.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt cze 08, 2021 8:54 am

Kolega, który zaczyna przygodę z tri współpracuję ze wspomnianą platformą. Ogólnie ocenia współpracę dobrze, niestety często musi zmieniać plany, ale kontaktowo wychodzi ok. No i dopiero zaczyna i sporo się uczy Może Ci się zmienił trener? No i pamiętajmy, że to platforma która ma jednak przynosić zyski finansowe bo twórcy z tego żyją głównie ;)

Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt cze 08, 2021 8:57 am

I zamiast Blachowni zrobili Ci Skierniewice


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

wt cze 08, 2021 11:09 am

robertino pisze:
wt cze 08, 2021 8:57 am
I zamiast Blachowni zrobili Ci Skierniewice
tak, tak, miało być blisko, a tak znowu muszę szarpać na północ przez pół Polski ... :evil:
FireTriFighter pisze:
wt cze 08, 2021 8:54 am
Kolega, który zaczyna przygodę z tri współpracuję ze wspomnianą platformą. Ogólnie ocenia współpracę dobrze, niestety często musi zmieniać plany, ale kontaktowo wychodzi ok. No i dopiero zaczyna i sporo się uczy Może Ci się zmienił trener? No i pamiętajmy, że to platforma która ma jednak przynosić zyski finansowe bo twórcy z tego żyją głównie ;)
Ogólnie kontakt był ok, pisałem maila, oddzwaniali, plany były przejrzyste. Jasne, że muszą zarabiać ale ja słysząc po takim czasie, taką informację, poczułem się nabity w butelkę :roll:
Trenując sam, wg planów Fitzgeralda, mogę sobie zaplanować wszystko z góry na pół roku. Plan jest podzielony na okresy i cykle, wiem co ma przynieść jaki efekt itd.
Aplikacja IM Inspiration była wygodna i na pewno zbudowała mi bardzo mocną bazę pod ten sezon .
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

wt cze 08, 2021 2:38 pm

@rado - gratulacje za fajne starty!
ODPOWIEDZ