Ćpanie endorfin - 2022 by Czeskom

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

wt sty 04, 2022 2:17 pm

FireTriFighter pisze:
wt sty 04, 2022 11:17 am
Widzimy się w październiku na Kocierzy :) Data ma minus bo koniec sezonu typowego i chyba ciężko dotrwać. U mnie się powiodło bo późno zacząłem w 2021, ale nie wiem jak w 2022 to wyjdzie.

Będę śledził i kibicował ;)
Wzajemnie!
Nastawiam się na to bieganie w dół, na zbiegach zawsze byłem mega szybki :twisted:
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

czw sty 06, 2022 3:07 pm

Willi pisze:
czw sty 06, 2022 12:02 pm
witam serdecznie :D
Piona!
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

pn sty 10, 2022 10:51 am

dobry tydzień wpadł:

- planowy 3x rower:
3x 9'(30"120%/30"50%) - takie to mogę robić - moje ulubione :)
2x 25'94%, na początek obydwu odcinków 1'140% - takich nie lubię, ryją beret, ale powoli się przyzwyczajam
3x 12' over/under (95/110%) - takie mogą być
fajnie, że TR wprowadził "adaptacje" polegające na tym, że w zależności od tego, jak treningi mi wchodzą (czy trzymam zadane waty, jakie komentarze zaznaczam po jednostkach), proponuje mi zamianę planowanego treningu na inny. Ma się chociaż wrażenie, że jest nad tym jakaś kontrola..

- planowe 1 pływanie - męczyliśmy delfina, w efekcie coraz mniej się męczę pływając tym stylem :)
drugie pływanie wypadło bo w czwartek było święto RPetru
w sobotę miałem wolne i dylemat iść na dłuższy basen lub pobiec parkrun więc wybrałem wyspanie się ;)

- 3x robiłem ćwiczenia siłowe, w sumie pewnie nazbierało się tego ok. 1h. Niestety na ćwiczenia stabilizujące brakło czasu..

Pewnie w przeciwieństwie do większości, jak zrealizuję swoje minimum (3rowery+2baseny) to jestem zadowolony, jak zrobię trochę więcej, boję się, czy organizm wytrzyma..
W tym tygodniu spróbuję wrócić do biegania, będę biegał wolniej, liczę, że pomoże ;)

Dzisiaj byłem już na basenie i miałem 1h analizy techniki, po której uważam, że pływanie nie jest przereklamowane :)
Pod warunkiem, że ktoś bardzo dobry nad tym czuwa.
Tam jest tyle niuansików, tyle puzzli do sklecenia, które faktycznie mają wpływ na prędkość i zmęczenie.
Długa droga przede mną, ale już czuję, że z wody będę wychodził w dobrej formie, a i czasy pewnie będą lepsze niż w poprzednich latach :)

aha, dostałem promo kod do TP
Myplan2022
mam miesiąc na czytanie dziwnych znaczków i wykresów :cry:

Spróbuję w tym lub w przyszłym tygodniu popatrzyć, na jakie zawody się zapisać.

Zastanawiam się, który plan treningów na rozbudowę wybrać, skłaniam się do Sustained Power Built, ogarniacze trainerroada, będzie do startów głównie na 1/8?
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

wt sty 18, 2022 11:20 am

Znowu satysfakcjonujący tydzień:

ROWER - planowe 3 treningi:
6x 3’ (30”125%/15”40%) VO2max
4x 12’ (92-94%) na krótkich przerwach 30”, dodatkowo w każdym 3x 15” bursty 150%
4x 12” (95-99%), na przerwach 6’
Do takich zestawów jestem przyzwyczajony i takie lubię. Praktycznie skończyłem bazę2 (SS), został tydzień rege, który odpuszczam, bo później planuję wyjazd na śnieg więc i tak będzie odpoczynek. Zaraz biorę się za wybieranie planu na rozbudowę, te z TR nie bardzo mi się podobają, nie do końca rozumiem co i dlaczego..

Przy okazji pytanie, jak myślicie, czy Coach Kowalski wiesza psy na TR mając na myśli przydatność do dłuższych dystansów, czy generalnie uważa tą apkę za szit?

PŁYWANIE - 1 trening z 2 planowanych (raz zaspałem więc to znaczy, że organizm potrzebował odpoczynku zamiast wiosłowania ;)
wczoraj lekka konsterna, bo tydzień temu trenerka na wideoanalizie dała mi pewne wskazówki, dzięki którym wydawało mi się, że teraz to już wiem jak mam pływać, a wczoraj inny trener powiedział dokładnie odwrotnie.. :?
Może uda się jutro wyskoczyć na basen i nagrać to się podzielę.
Z fajnych rzeczy, to już dobrze czuję się w delfinie, pewnie to jeszcze nie wygląda, ale mi się bardzo fajnie pływa :)

BIEGANIE - 1 trening z 2 planowanych
w czwartek miałem biegać, ale pojechałem z kumplem testować rower, który finalnie kupił :)
w sobotę wybrałem się na stadion, założyłem, że będę pilnował, żeby trzymać duży luz, szczególnie, że miejscami było ślisko. Wybrałem krótkie odcinki (10x 400m), pomiędzy którymi spacerowałem (vide: rada coachKowalski). Nic złego się nie stało, pasmo i stawy zadowolone, lekkie domsy tylko, tempa dla mnie super +/-3:30
Zmieniam nastawienie z "nie biegam, bo będzie kontuzja" na "biegam krótko i lekko, może uda się bez kontuzji".

W sumie wyszło 5,5h treningów, 1h luźnego rowerka na zew, 2h ogólnorozwojówki (6x 20'). 8,5h aktywności fizycznej w tygodniu - dla mnie bardzo dobrze.

Zaraz siądę do ramptestu, czuję, że moc jest trochę większa i uda się kilka punkcików podnieść :)
Ostatnio zmieniony śr sty 19, 2022 9:42 am przez Czeskom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt sty 18, 2022 2:31 pm

Z TR moje wrażenie było takie, że progres potrafi przyjść szybko dosyć, ale kosztem za szybkiego wypalenia. U mnie fakt, że nałożyło się kilka innych rzeczy, plus TR robiłem w okresie jesień, zima, wiosna i to nie zawsze. Po prostu dostałem, na własne życzenie, za duży wpierdziel. To jeżeli chodzi o sam rower. W przypadku planów do tri w pełni rzetelnie się nie mogę wypowiedzieć bo ich nie robiłem, natomiast zauważalne było to, że często się różniły mniejszą ilością/krótszymi interwałami. Pamiętajmy, że był rok, w którym TR przebudował swoje plany, zdecydowanie odeszli od dłuższych jednostek spokojniejszych. Sądzę, że marketing to wymusił.

Powodzenia w bieganiu. Zwróć uwagę na swój rytm by nie było za nisko. Dzięki temu masz krótszy krok, lepiej ustawiasz stopę, mniejsze obciążenia.

Ciekaw jestem pływania. Sam generalnie walę głową w mur tutaj i również postaram się znów nagrać.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt sty 18, 2022 5:08 pm

Czeskom pisze:
wt sty 18, 2022 11:20 am
Przy okazji pytanie, jak myślicie, czy Coach Kowalski wiesza psy na TR mając na myśli przydatność do dłuższych dystansów, czy generalnie uważa tą apkę za szit?
Uważa TR za "jedną z najgorszych rzeczy, jakie przydarzyły się triathlonowi". No nie @tomek?

Nie dzieliłbym włosa na czworo. Opinia raczej kategoryczna :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

wt sty 18, 2022 10:22 pm

Psia mać, a gdzie on tak mówił? Strasznie mnie ostatnio boli ten trenażer. Może pora coś zmienić.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

śr sty 19, 2022 9:39 am

superfrog pisze:
wt sty 18, 2022 10:22 pm
Psia mać, a gdzie on tak mówił? Strasznie mnie ostatnio boli ten trenażer. Może pora coś zmienić.
w 12 albo 13 odcinku http://www.trinergy.pl/podcast-2
kajet pisze:
wt sty 18, 2022 5:08 pm
kajet pisze:
wt sty 18, 2022 5:08 pm
Uważa TR za "jedną z najgorszych rzeczy, jakie przydarzyły się triathlonowi". No nie @tomek?
Nie dzieliłbym włosa na czworo. Opinia raczej kategoryczna :lol:
Aa, może ma na myśli plany triathlonowe, a rowerowych nie dyskredytuje? ;)
ODPOWIEDZ