Garenge w pogoni za upragnioną wagą - przygotowanie do sezonu 2021

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
garenge
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 7:48 pm

ndz kwie 17, 2022 3:10 pm

I kolejny, trochę Świąteczny tydzień. Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane jednostki treningowe, a dodatkowo odwiedzić fizjo. Jestem mega dumny z siebie! Samopoczucie coraz lepsze, a odebrane w tym tygodniu wyniki krwi pokazują, że organizm także coraz lepiej się adaptuje. Z resztą doskonale widać to także przy mocniejszych treningach i zależność moc-tętno.

W tym tygodniu podkusiło mnie żeby powrócić na stare śmiecie, czyli na Kolarski Czwartek na Torze Poznań. Akurat ten dzień nie był typowo pode mnie (15 okrążeń, 61km i dość odczuwalny wiatr). Zdawałem sobie od początku sprawę, że nie jestem w formie wagowej i wydolnościowej, żeby dojechać w peletonie, natomiast z pewnością nawet nieudane mocne starty przybliżają mnie coraz bardziej do tych udanych :)

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że w końcu rutyna przedstartowa zagrała idealnie. Dzięki wskazówkom trenera cały dzień był idealnie zaplanowany, aby stając na lini startu być w 100% najlepszą wersją siebie danego dnia. Począwszy od żywienia, nawodnienia, suplementacji kończąc na odpowiedniej rozgrzewce. Wow! Zawsze to trochę lekceważyłem, ale czułem sporą różnicę w czasie jazdy.

Peleton od początku narzucił solidne tempo i już na pierwszym zakręcie doszło do próby ucieczki. Dałem radę utrzymać koło przez jakieś 6-7km, a dalej samotna mocna jazda i grupetto po zmianach w jakieś 6 osób.

Patrząc na dane z jazdy jestem pod olbrzymim wrażeniem. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie 1,5 miesiąca zostało przepracowane wzorowo i pamięć mięśniowa istnieje. NP z ponad 1,5h jazdy wyszło mi 319W. Dodatkowo, mimo braku sił na kresce byłem drugi z grupetto i całkiem nieźle zafiniszowałem.

Po wyścigu nie czułem zniszczonych nóg, a na drugi dzień zrobiłem całkiem niezły, tlenowy trening bez żadnych dolegliwości.

Poniżej dane z wyścigu oraz dane z tygodnia, no i zdjęcie dzika w grupie kolarzy (fot. Tadziu Olszewski)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
garenge
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 7:48 pm

wt kwie 19, 2022 8:56 pm

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
KrzysiekP
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:50 am

wt kwie 19, 2022 9:28 pm

Wszyscy trenują ;-) Ja akurat mam przerwę ;-) W sumie, to ja trenuję w przerwach, odwrotnie niż wszyscy.
Trzymaj się, Żnin coraz bliżej.

Pzdr.
KP
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt kwie 19, 2022 11:24 pm

Ja trenuje też, ledwo żyję :D ale Twoje waty podziwiam.
garenge
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 7:48 pm

ndz kwie 24, 2022 9:59 pm

Samopoczucie ostatnimi czasy mam idealne, dieta naprawdę fajnie idzie i znów waga ruszyła się lekko w dół :) jeśli chodzi o treningi to w tym tygodniu dość lekko i sporo odpoczynku. Odpuscilem trening w środę (był jako opcja), bo w czwartek szedłem na badania, w tym badanie kortyzolu. Niestety na grupowym treningu w sobotę złapałem kapcia i przeciąłem oponę na amen. Czekałem więc za moim ukochanym wozem technicznym ponad 3h :) Na sam koniec przed niedzielnym obiadkiem weszły aż miło podjazdy :)

Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
KrzysiekP
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:50 am

pn kwie 25, 2022 9:14 am

Żnin aktualny?

Pzdr.
KP
garenge
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 7:48 pm

pn kwie 25, 2022 11:01 am

Póki co tak :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
KrzysiekP
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:50 am

pn kwie 25, 2022 12:06 pm

Do zobaczenia zatem :-)


Pzdr.
KP
garenge
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 7:48 pm

pn kwie 25, 2022 11:04 pm

Jaki dystans i jakie plany masz na ten start?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
KrzysiekP
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:50 am

pn kwie 25, 2022 11:32 pm

Kolejny rok walczę na połówkach.
<4:40 biorę w ciemno ;-)

BR
KP
ODPOWIEDZ