RafałM - cel to chyba 1/2 MP Poznań

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

sob lis 09, 2019 9:54 am

Rafał
1976r.
179cm.
89.5kg.

Zaczynam 6 sezon w tri. Za młodu dość dobre przygotowanie sprawnościowe ( 6 lat trenowałem łyżwiarstwo szybkie )Pierwszy start przygotowawczy do triathlonu to 2013r. bieg na 10.7km w 53min. Pierwszy start w tri to olimpijka we Frydmanie w 2:26 - 2014r. Jest mi coraz ciężej, metryczka robi swoje. Do tego zdaje sobie sprawę, że o poprawę wyników będzie bardzo ciężko. Trenuję sam, bez planów, bez trenera, pomiaru mocy i innych około treningowych gadżetów. Motywacją jest dla mnie córka i starty z nią w sztafetach. Chyba jedynym celem (czytaj marzeniem) jest dal mnie złamanie 10h na pełnym. Nie ukrywam, że na początku dużego kopa dawała mi wirtualna rywalizacja z Marcosem, Łysym czy Scottem_mtb. Dlaczego Poznań ? Zapisałem się już dawno na połówkę a córkę na supersprint. Pasuje termin i miejscówka.

Pozostałe starty:
Tri pod dachem w Mielcu - 26.01
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 10km.
Półmaraton Marzanny Kraków - 22.03 (plan 1:24 przy optymalnej pogodzie )
Przed Poznaniem jakieś krótkie starty na południu w sztafecie lub solo. Osiek 1/8, Odra Triathlon 1/8, Rzeszów 1/4 lu 1/8. Może coś innego co okaże się w późniejszym czasie.

Postanowiłem zmienić swoje przygotowania. Obecnie walczę z zdrowiem ( atopowe zapalenie skóry i zapalenie zatok ) ale jak tylko dojdę do siebie to postaram się sporo czasu spędzić na siłowni (do marca). Odpuszczam pływanie zastępując je bieganiem ( 2 x tyg basen). Docelowo 8 - 9 jednostek/tyg + dzień wolnego. Obecnie ruszam się bardzo sporadycznie (po sprincie w Borównie rower schowałem do worka) a do regularnych treningów zamierzam wrócić pod koniec listopada.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

sob lis 09, 2019 1:39 pm

...nigdy o tym nie myślałem jak o motywacji ale rzeczywiście coś w tym jest ,że porównujemy czasy osób o podobnym poziomie w swojej kategorii wiekowej
Ps. Swoją drogą przy tej wadze to szacun za wyniki
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

pn lis 18, 2019 4:19 pm

scott_mtb pisze:
sob lis 09, 2019 1:39 pm
Ps. Swoją drogą przy tej wadze to szacun za wyniki ObrazekObrazekObrazek
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
To jest moja największa bolączka. Samego tłuszczu nie jest może zbyt dużo ale za dużo mięśnia w udach i pośladkach.
Chyba stałem się trenerem personalnym :-) Najprawdopodobniej jest to mój ostatni senon TRI (treningi pod siebie) i przyjdzie czas poświęcić się córce. Właśnie oznajmiła mi, że ma chęć po maturze wygrać pełny w Borównie :o
Zacząłem się ruszać. Wczoraj ogólnorozwojówka z dzieckiem na siłowni. 1h wszystkiego i niczego. Scott_mtb grubo się zastanawiam czy nie zwrócić się do Ciebie o pomoc w treningach :-)
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn lis 18, 2019 4:53 pm

Pomyśl i jak coś to zapraszam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

pn lis 25, 2019 2:42 pm

Dolegliwości powoli przechodzą więc wracam do regularnych treningów. Podobnie jak u robertinio u mnie również będzie to w większości tygodnik niż regularny dziennik. Dwie rzeczy zamieniły się u mnie na plus (mam nadzieję). Postanowiłem nawiązać współpracę ze Scottem_mtb ( mam nadzieję, że zgodzi się mnie trenować) i kupić pomiar mocy.
tydzien.jpg
tydzien.jpg (214.28 KiB) Przejrzano 6934 razy
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn lis 25, 2019 6:57 pm

,,Wstępne rozmowy" mamy za sobą - każdy nowy zawodnik jest również dla mnie nowym wyzwaniem więc od grudnia zaczynamy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn lis 25, 2019 8:05 pm

Rafał nie wiesz na co się piszesz :D :D :D przemyśl to :D
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pn lis 25, 2019 11:21 pm

RafałM pisze:
pn lis 18, 2019 4:19 pm
Chyba stałem się trenerem personalnym :-) Najprawdopodobniej jest to mój ostatni senon TRI (treningi pod siebie) i przyjdzie czas poświęcić się córce. Właśnie oznajmiła mi, że ma chęć po maturze wygrać pełny w Borównie :o
Nie idź tą drogą. Sądzę że najlepszą motywacją dla córki możesz być Ty sam na linii startu :)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

pn lis 25, 2019 11:41 pm

Szajba pisze:
RafałM pisze:
pn lis 18, 2019 4:19 pm
Chyba stałem się trenerem personalnym :-) Najprawdopodobniej jest to mój ostatni senon TRI (treningi pod siebie) i przyjdzie czas poświęcić się córce. Właśnie oznajmiła mi, że ma chęć po maturze wygrać pełny w Borównie :o
Nie idź tą drogą. Sądzę że najlepszą motywacją dla córki możesz być Ty sam na linii startu :)
Będę w każdych zawodach startował razem z nią. Co do pełnego to nie jestem wcale do tego przekonany. Uważam że w wieku 18 - 19 to max olimpijka. Będę starał się ją odwieść od myśli o pełnym.
Olesia pożyjemy zobaczymy :-)

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

wt lis 26, 2019 8:37 am

olesia pisze:Rafał nie wiesz na co się piszesz :D :D :D przemyśl to :D
I Ty Ola przeciwko mnie Obrazek
...czyżbyś była nie zadowolona ze współpracy? Obrazek...a to ,że czasami boli to chyba normalne Obrazek
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ