FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1182
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn paź 02, 2023 8:48 am

Czeskom pisze:
ndz paź 01, 2023 9:25 am
Chociaż powiem Ci, że na gości łamiących 36' na dychę trochę krzywo patrzę ;) (jak można tak szybko biegać?!)
Ja też. Ostatni raz pozdrawiam byłego kolegę Mateusza :lol:
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt paź 03, 2023 12:43 pm

Po zawodach usłyszałem, że z taką budową ciała powinienem na miękko biegać sub 34 :roll:

Plan na kolejne miesiące to ponownie mocne nastawienie na poprawę w wodzie. Co 2 tygodnie zajęcia w Łodzi, ponadplanowe wizyty na basenie - nieco pływania plus masaż rozcięgna podeszwowego bo się odezwało. Z tym drugim już temat opanowany raczej ale lepsza teraz przerwa niż przystanki później. Wpada też fala uderzeniowa

Teraz z racji biegu jeszcze nie udało się na basenie być częściej. Do końca grudnia jednak pływanie jest na celowniku. Już po pierwszej lekcji pojawiły się ciekawe wnioski, które wpływają również na aktywności dotyczące pracą nad core.

Na chwilę obecną rozpoczęte roztrenowanie, niedługo wracam.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

wt paź 03, 2023 5:47 pm

Brawo za bieg i całokształt sezonu.
Miłego roztrenowania;)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz paź 15, 2023 5:49 pm

Dzięki.

Wpadła chwilka przerwy, nieco powalczyłem z rozcięgnem lewej stopy na razie temat opanowany, ale wydaje mi się, że już rutyną będzie codzienna troska właśnie w tej sferze.

Głowa za szczególnie przerwy nie potrzebowała, ciało pewnie bardziej. Kolejny rok zasadniczo zaplanowany. Na razie jest ambicja wprowadzić kilka nowych rzeczy, organizacyjnie również modyfikuję tydzień. Główną przyczyną jest oczywiście brak możliwości pływania rano przed pracą.

Odnośnie trzech dyscyplin:
Zaliczyłem na razie dwie lekcje z instruktorem. Generalnie na odcinku 100m postęp jest, ale trening, testy i OW pokażą. Współpracowałem z kilkoma osobami na basenie, tutaj zdecydowanie poziom bardzo wysoki prezentuje F. Kołodziejczak. Planuję lekcje cisnąć co dwa tygodnie do końca tego roku. Nieco muszę dojechać, ale na 7:30 rano przejazd do Łodzi komfortowo leci ;) oczywiście olimpijek nie planuję :lol:

Jeden rower w formie luźnego rozjazdu będę kręcił w pracy bo mam taką możliwość. Kupiłem w tym celu budżetowy drugi trenażer i koło tylne (nie opłacało się zaplatać). Kolejny raz zmieniłem siodełko. Na OLX wyczaiłem używane Cobb Max łącznie za 44zł...na razie jest ok, ale nie kręciłem za długo jeszcze. Poza tym sprzętowo już generalnie brak wydatków - to cieszy :D (wcześniej już nabyłem prowadnicę łańcucha aerocoacha bo jednak słabo, że łańcuch spadał).

Z bieganiem mam świadomość by pilnować tego co jest poza bieganiem, no i czasem też zwolnić.

Plany są też by jednak popracować z urozmaiceniem ćwiczeń (poza pływaniem, rowerem, bieganiem), dodatkowo właśnie współpraca z instruktorem pływania przyniosła tutaj dużo informacji. Typowo na dźwiganie sztangi się nie nastawiam bo nie sądzę, bym dał radę jeszcze takie rzeczy cisnąć regularnie.

To lecimy 8-)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob paź 28, 2023 4:33 pm

Z nowych rzeczy:

1. Lekcje pływania przynoszą pożądany efekt, po czasach widzę, że pływam nieco szybciej - fajnie, cieszę się! Jednak lewy bark nieco się odezwał - niefajnie, do zrobienia.

2. Wracam do korekt w pozycji na rowerze, do testów mam kolejne siodełko. To na którym cisnąłem w tym roku puściłem w świat. Być może ono było w pewnym sensie przyczyną problemów z plecami. Na razie potestuję coś od Selle Italia, wyciągnąłem również poprzednie Bontrager Hilo RXL (starszy model) - na nim jakby brakowało mi nieco mm by się dobrze ułożyć, Cobb Max na razie okazuje się, że bez smarowania może być problematyczne. Spisałem sobie wymiary tych siodełek. Czekam na dostępność wersji do tri od Syncrosa bo na razie nie do dostania u nas. Wstępne zwymiarowanie tego siodła daje do myślenia.

3. Rozcięgno czasami się odzywa, wytargałem cięższe działa do walki z nim, natomiast mam świadomość, że problem może nie istnieć w samym rozcięgnie. Jak biegam nie boli, na obecny stan, biegać i obserwować.

Podjęta decyzja, jak po górskiej 1/2 będzie ok, atakuję pełnego po płaskim. ;)
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 913
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn paź 30, 2023 11:13 am

O wow, niezły plan. Czyli pełny w 2025? Czy jeszcze w 2024?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt paź 31, 2023 9:46 am

@robertino pomysł jest na jeszcze 2024 rok. 1/2 w górach zaplanowana jest na połowę lipca. Nieco czasu będę potrzebował na odpoczynek, pełny w Malborku to 8.09. Jeżeli nic się nie wysypie to weekendy sierpniowe będą dosyć monotonne ;) Sądzę, że do zrobienia!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn lis 13, 2023 9:36 am

Kolejne rzeczy ode mnie.

1. W wodzie czuję coraz lepiej. Wyłapuję nowe rzeczy by utrwalić zysk i ustabilizować progres. W tym tygodniu wchodzą już dłuższe odcinki na których wyjdzie zapewne wyjdą braki. Jeszcze chcę zrealizować 3 lekcje u instruktora, później może zajrzę jeszcze.

2. Siodło od Selle Italia całkiem ok, raczej zostanie, nieco muszę skorygować ustawienie. Natomiast wpadły korekty w samym rowerze. Dałem podłokietniki 10mm up, siodło trochę też. Otworzyłem więc miednicę nieco bardziej i kręcenie wydaje się być bardziej komfortowe. Ciało też to lepiej znosi. Nie sądzę, żeby aero straciło. Jazdy na zewnątrz pokażą. Jeszcze kilka rzeczy skoryguję.

3. Rozcięgno ok, jesienne biegi kuszą, na razie skupiam się na treningu. Po ostatniej dyszce motywacja do sub 35 na 10km jest spora. Jednak to taki cel jakby poboczny.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 913
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 13, 2023 8:47 pm

Dobrze, że chociaż Mateusz gada tu sam ze sobą, bo forum by nam zupełnie umarło

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lis 14, 2023 7:36 am

Czasy się zmieniły, mija jak się nie mylę 10 lat jak koleżanka mi poradziła pierwotne forum xtri. Czyli w sumie w 2024 będzie dekada od pierwszego startu tri.

Aktualnie jednak media społecznościowe - fb robi robotę, mamy trenerów, stowarzyszenia czy bardziej kluby sportowe.

Może i czas zamknąć ten dziennik :roll:
ODPOWIEDZ