FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn kwie 12, 2021 11:50 am

Wagi nie podam, nie wchodziłem na wagę.

Kolejny tydzień bazy (II tydzień III fazy bazy) zrobiony. Tydzień znów pod znakiem SweetSpot. Nadal podejście bez większego kombinowania z tymi jednostkami, 2x20min jako część główna, plus nieco w strefie 2. Zabrałem się za złożenie czasówki, ale jeszcze nie skończona. W szosie natomiast zmiana siodła. Coś mi nadal nie pasuje, tyłek pod Fizik Arione (large) cierpi, nawet w pozycji szosowej Mistica o niebo wygodniejsze. Aczkolwiek wróciłem do dłuższego mostka i pozycja na szosie bez lemondki zrobiła się uciążliwa. Kombinowania trochę będzie znów.
Pływania brak, gum brak. Niedobrze
Gimnastyka licho, rozciąganie ok, rolka/pistolet licho.
Bieganie bez napinki, nieco za wcześnie wyszedłem, znaczy przerwa od ostatniej aktywności biegowej za mała i stan w łydkach tai jakby na granicy ponownego "zaciśnięcia się łydek". Zapewne i to co napisałem wyżej nie pomogło.
Rower zgodnie z planem. Doszła jazda rekreacyjna na szosie, ale za bardzo nie traktuję tego jako jednostki. Na sweetspot moc poszła w górę, również odczucie progresywne.

5.04. Wolne.

6.04. SweetSpot 2x20min przerwa 5min (248 i 240 NP), całość 1:40.

7.04. Bieg 9,37 km 51:19 czyli po 5:29 średnio

8.04. Rower 1:55, głównie Z2, 2x6x1 min mocno, moc fajnie utrzymywana na interwałach, odczucia progresywne. Przerwa 10min w Z2.

9.04. Wolne.

10.04. Rower 1:40, znów 2x20min SweetSpot przerwa 5 min. 245 i 246 NP.

11.04. Rower najpierw 45km niecałe 2h, trochę pagórków i wiatru, później 2h Z2 stacjonarnie.

Roweru 7h 15 (z przejażdżką wychodzi 9h)
Łącznie 8h zrobione (z przejażdżką 10h)
5 dni aktywnych.

Kalendarz znów pokazuje dynamikę. Przyszły tydzień na urlopie, muszę wybrać zaległy, którego mam w wymiarze sporym. I zastanawiam się czy coś już nie pozmieniać. Z drugiej strony urlop plus luźniejszy tydzień pozwoli zrobić trochę rzeczy poza sportowych i tych nietreningowych. I w końcu wskoczy odwlekany test FTP!

Nie przeglądałem kalendarza imprez kolarskch. Co prawda na typowo szosowe wyczyny nie mam chęci, w grupie nie jeżdżę co jednak uznaję za ważne. Może jakaś czasówka w okolicy się trafi to przetestuję rumaka. W sumie jak patrzę na imprezy na jakie się zapisałem to dyskusyjne jest użycie właśnie czasówki jako roweru startowego po górkach.

Chęci zakupu basenu konkretyzuję .
Początkowo myślałem nad:
https://www.obi.pl/baseny/bestway-basen ... /p/2665891

Jednak wymiar 201cm może okazać się, że nie będzie w pełni komfortowo i zwróciłem uwagę na
https://www.obi.pl/baseny/bestway-basen ... /p/6409288

Chociaż pewnie marudzę, bo na potrzeby jakie mam to opcja z szerokością 201cm będzie git. Na wejście na pływalnie nie liczę, patrząc na pogodę w maju na OW pewnie się nie zdecyduję.
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pn kwie 12, 2021 8:32 pm

O ile nie masz planach pracy nad nawigacją ten dwumetrowy będzie w sam raz ;)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn kwie 12, 2021 9:32 pm

Jak planujesz zakup basenu, to od razu dolicz koszt pompy piaskowej (o wydajności odpowiedniej do litrażu basenu), bo te z filtrem papierowym są o kant dupy. I koniecznie dorzuć do zestawu „odkurzacz”, że byś mógł przy pomocy pompy zbierać z dna umarłe owady i rozkładające się liście, trawę, itp. (nawet jeśli nie masz drzew liściastych)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn kwie 12, 2021 10:17 pm

Pytanie, czy 1 metr to nie za mała głębokość. Długość rąk człowieka razem z szerokością klaty i ramion to co gdzieś tyle, ile wzrost. Na klatkę przypada pewnie gdzieś 1/4 tego, czyli ręka z ramieniem plus cała klata u faceta mającego 170 cm wzrostu to pewnie z 5/8 z 170 cm, czyli 107 cm. Oczywiście ręka nie jest w czasie pociągnięcia wyprostowana ani wyciągnięta pionowo w dół, nie cała klatka jest zanurzona, nie płyniesz zupełnie na boku itp., tylko mówię, że głębokość trzeba jakoś uwzględnić w kalkulacjach.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn kwie 12, 2021 10:32 pm

Dlatego opcja pierwsza pozornie wydaje się wystarczająca bo szerokość 200cm można ogarnąć. Nie wiem jak "płynie" się na gumie, nie sądzę, że jakoś na boki specjalnie zarzuca.

Natomiast właśnie co do głębokości miałem obawy i jak widać @kajet też zwrócił na to uwagę. Podany wymiar 100cm to wysokość basenu, poziom wody jest co najmniej w tym przypadku na 90cm. Dla opcji większej już 122cm basenu czyli 110cm może zostać złapane wody.

Odstraszającym aspektem są niestety koszta więc pewnie skończy się na tym, że jednak zrobię licencję i zaszturmuję obecnie czynny basen MOSiR u mnie. Aktualnie nadal trwają prace poprawkowe nowego basenu oraz odbiory inwestora. Teoretycznie kolejny termin miał minąć 31 marca. Ostatni artykuł o sytuacji z nowym obiektem znalazłem z 01.04.2021 i zapewne jeszcze to potrwa. Afera się zrobiła gruba.
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

pn kwie 12, 2021 10:39 pm

Widzę że konkretyzujesz plany co do basenu.

Kolega Robert dobrze prawi - pompa piaskowa - z kwarcem lub teraz są kuliki froterowe. Niestety to koszt, do tego chemia plus gadżety do odczytu parametrów wody.
O ph i poziom chloru trzeba dbać - pomijam stację ozonującą.

No i najważniejsze ciężko się odzwyczaić od sikania w piankę we własnym basenie ;-)

Rurkę jutro spakuję będziesz miał pierwszy gadżet do basenu ;-)

Ja mam basen 5,5 x 1,22 i to jest tak akurat na gumach - jak przyłożę to do ścianki dopłynę.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn kwie 12, 2021 11:06 pm

Z głębokością to bym nie przesadzał. Za młodu robiliśmy nawroty koziołkowe w basenie, w którym na płytkiej stronie było 50cm. Da się
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr kwie 14, 2021 1:02 pm

Chyba więc najpierw zrobię szturm na basen, dziś idę do lekarza, może od ręki dostanę orzeczenie. Jest też ścieżka przez związek pływania. Koszta chyba takie same ale nie trzeba iść do lekarza. Wystarcza własne orzeczenie (dla osób powyżej 25 roku życia). Może licencja również mnie zmotywuje do zapisania się jeszcze na zawody gdzie jest ona wymagana bo kalendarz na to pozwala.

Waga 60,8kg- stabilnie, jest fajnie.

Wysłuchałem podcastu z witryny o detoksykacji. Policzyłem, że z błonnikiem u mnie nieźle (25-30g na dzień spokojnie pochłaniam), ale jest zapas by jeszcze dołożyć nieco g. Nie jest to priorytetem co prawda, ale jednak podcast zwrócił moją uwagę jeszcze bardziej na to co jem i jakie są tego skutki dalekobieżne.

Już niedługo I z III etapów rozbudowy. Jeżeli uda się wejść na basen to harmonogram będzie dosyć bogaty. Szarpał się z pływaniem i bieganiem nie będę. Na celowniku najbardziej rower. Sprawia mi to przyjemność i fajna odskocznia od roweru.
- pływania dwa na tydzień. Raz ćwiczenia i dłuższymi interwałami, drugi raz interwałki w formie piramidki- nie liczę, że coś tutaj wycisnę.
Opcję basenu na podwórku na razie pasuję niestety. Gumy leżą, ale już w tym tygodniu jest plan je ruszyć.

- bieganie 1x tyg. Jak poprzednio. Bez napinki po lesie.

- rower x4 w tyg
a) interwały over/under
b) interwały próg
c) strefa druga 2-3h
d) sądzę że a) i b) już solidnie mi nogi pozamiata i nie do końca wiem co działać. Może podobnie jak teraz, krótkie interwały do 1min

Tak czy siak 4 jednostki rowerowe uwzględniając brak biegania sądzę, że muszą wejść. Być może wpadnie przy okazji tej czwartej jednostki siłka. Priorytet to dwie pierwsze jednostki. Co prawda magiczny stosunek 1-4 dotyczący intensywności niskiej do średniej/wysokiej pewnie będzie zaburzony więc na to też zwrócę uwagę.

Sprawdzę co na to jeszcze poradnik treningu z mocą.

Z poprzednich lat skuteczną metodą były interwały w trupa. Jednak uwzględniając charakter zawodów na jakie się zapisałem to nie będą one właściwe. (uff nie będzie rzygania w tej części rozbudowy...).

Pogoda za oknem jest jaka jest, ale są chęci i plan wypadu na Kocierz.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz kwie 18, 2021 9:17 pm

III tydzień III fazy bazy zakończony. Mogę więc uznać, że i baza zakończona bo zbliżający się tydzień to tydzień odpoczynku, tzn, jednostek rowerowych bez zadań.

Waga 60,8 kg, jest pięknie.

Niestety znów na chęciach zakończyły się gumy pływackie, siłownia, większa ilość gimnastyki, rolowania itp. Z rozciąganiem lipy nie było, na bieżąco uskuteczniam.

Rower zrealizowałem zgodnie z założeniami, dwie sztandarowe jednostki 2x20min zrobione, poza nimi również fajnie weszły krótkie interwały oraz jazda w strefie 2. Widzę, że kluczem do realizacji planu jest zrobienie jednostki rowerowej w poniedziałek. Dzięki temu mogę trenować co drugi dzień z niedzieli staram się od jakiegoś czasu rezygnować z trenowania, ale jak będzie dalej jeszcze nie wiem.

Raz pobiegane. Niestety z biegu byłem znów zmuszony zrezygnować w trakcie i część trasy przemaszerować. Jestem dobrej myśli, nie poddaję się z bieganiem.

12.04. 1:35h rower szosa, 2x20min SweetSpot, przerwa 5min.

13.04. Wolne

14.04. 2:30h szosa trenażer strefa 2

15.04 1:55h szosa trenażer 3x5x1min mocno >340W, na 1 min przerwy, pomiędzy seriami 10min przerwy w strefie 2

16.04. Bieganie na dwa razy, 6,45km w 34:30, trochę marszu i 2,89 w 17:45. No cóż walczę dalej

17.04. 2h , 2x20min Sweet Spot, przerwa 5min.

18.04. Wolne.

W tygodniu rege sporo planów. W końcu zrobiłem licencję tri i wbijam na basen. Udało się dogadać wejścia, jak wyjdzie w praktyce zobaczę.

Zrobiłem kolejne koło. Lekkie szprychy, nyple alu, obręcz DtSwiss RR411, piasty novatec leciuteńkie wyszło z taśmą i zaciskiem 682g jako przód. W zbliżającym się tygodniu powstaną 2-3 koła :D

Będzie test FTP- w końcu! Zobaczę ile baza SweetSpot podbiła. Test będzie na szosie bez lemondki
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz kwie 18, 2021 9:19 pm

Koło.
Tył wyjdzie z 903g, co daje 1585g bez kasety i gum.ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ