FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

ndz sty 16, 2022 5:56 pm

W Rumii jaaaa po raz 4 ty. Przybywaj! Zobaczę jak to się biega szybko😁. Trasa bardzo szybka.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz sty 16, 2022 5:58 pm

No czyli nocleg ogarnięty!

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz sty 23, 2022 6:23 pm

Tydzień zamknięty, bez kontroli wagi. Co prawda jeszcze jest czas by nieco uciąć.

Rozkład jazdy standardowy jak dotychczas, po 3 jednostki z dyscypliny plus 2xcore około 20min- tutaj niezmiennie ćwiczenia z ukrytej przewagi.
Pływania 2:20 i 5,15km
Na trenażerze 3:40h średnia moc 168W
Biegania 2:30h i 30,46km zrobione
2x około 20min core

Łącznie 9:28h

Zauważyłem kolejne przebudowy dróg w swojej okolicy. Niestety powoli rower na zewnątrz robi się coraz trudniejszy i mniej zachęcający, szczególnie jeżeli chodzi o jazdę na czasówce.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn sty 31, 2022 7:12 am

Styczeń prawie zamknięty udanym tygodniem. Udanym mam na myśli brak kontuzji, brak choroby, brak kwarantanny. Tydzień zrealizowany na luzie bo w pracy zacząłem wybierać zaległy urlop za 2021. A od obecnego wkracza ponownie praca zdalna, która w moim przypadku ma mało wspólnego z pracą...mała kontrola wagi, zbliżam się do złamania 61kg.

Ze sprzętowych aspektów docięte i zamontowane linki oraz pancerze hamulcowe do czasówki, jeszcze małe poprawki dla tylnego hamulca muszą wpaść, nieco za długi kawałek wrzuciłem. Do tego wykończone niemal kolejne koło alu, dosyć lekkie ale nieco mocniejsze (piasta novatec, obręcz dt swiss spline pr 1600. Poza tym trochę innych mniejszych technicznych rzeczy dokończonych. Jednak jeszcze sporo do zrobienia. Niedługo będę się zabierał do montowania opony tubeless. Montaż szytek zostawiłem fachowcowi.

Treningowo tydzień udany. Jedna jednostka przełożona na kolejny dzień bo wyszło by byle jak- core, a tutaj podchodzę do tego z mocnym priorytetem jakości. Poza tym złapany standardowy wymiar treningowy, po 3 treningi dyscypliny, 2 jednostki core, jeden dzień wolny.

Łącznie 10h 13 min
Pływanie 2h 34min, około 5,68km, trener zapodał test na 200m- uzyskany czas na poziomie 3:20, jeden nawrót co prawda skopałem, zegarek wskazał na rekord na 100m 1:36. Taki wynik brałbym w ciemno.

Rower 4h średnio 166W. Ponownie problemy by w nowej pozycji wysiedzieć na obecnym siodełku. Doszedłem chyba do właściwego ustawienia, jednak będę testował modele Adamo.

Bieganie 2h 41min i 32,95km
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lut 01, 2022 9:13 am

Styczeń w liczbach
51 aktywności
50h 57min

Bieganie
14 jednostek, 166,22km, 13h 23min

Rower
13 jednostek, 19h 41min, Średnia moc 171W

Pływanie
14 jednostek, 29,83km około, 12h 58min

Core
10 jednostek, 4h 54min

Dziś została otwarta rejestracja na start A 2022, dopełniam rejestracji.
Wstawione też siodło do przetestowania Adamo TimeTrial.
Czeskom
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 03, 2022 2:14 pm

sob lut 05, 2022 4:30 pm

Duuza objętość!
Jak głowa znosi ten rygor?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz lut 06, 2022 2:10 pm

Głowa jak do tej pory znosi bardzo dobrze, solidną barykadą jest możliwość systematycznego biegania, nie ma kombinowania, chociaż może trener tutaj nieco mnie oszczędza. Zdarza się sabotaż jednostek rozpisanych przez trenera, wynika jednak ze słabej umiejętności doboru tempa, szczególnie w pływaniu, na rowerze pomiar mocy solidnie blokuje przed przeginaniem. W bieganiu zdarza się, że źle mierzę siły na zamiary. Cały czas uczę się więc trenować. Dodatkowo:
- w wodzie jestem bardzo skupiony, bankowo jeżeli jest napisane sprint to gubię się, ale poza tym zwracam uwagę by nie robić nieefektywnych ruchów
- na trenażerze głowa jeżeli to możliwe jest zajęta filmy/serial/podcasty
- na bieganiu to się cieszę że mogę sobie pobiegać!
- core to fajna zabawa

Były małe kryzysy, wynikające z pomniejszonej ilości snu, tego nie da się oszukać. Natomiast jednostki są tak poukładane i zbilansowane, że nie kosztują za dużo "głowy". Dużo motywacji dodaje tegoroczny cel.

Tydzień zleciał błyskawicznie, układ standardowy po 3 jednostki z dyscypliny i 2x core. Łącznie niecałe 11h.

W wodzie jest mi zimno, 26 stopni woda, 28-29 powietrze. Wypływałem 6km w 2h 43min.

Wytrenażerowałem 4h ze średnią mocą 168W.

Pobiegałem łącznie 35,48km w 2h 59min 45s. Wpadł tutaj sabotaż około 10 min.

Core x2 niby w okolicach 73min, ale wprowadziłem nieco bardziej zróżnicowane ćwiczenia, to co uważam za fundament zrobione plus nieco zabawy. Progres w niektórych ćwiczeniach widoczny i odczuwalny.

Rumia odpuszczona, zapisany opłacony na Rotterdam (World Police & Fire Games), nocleg też ogarnięty więc bank rozbity :shock:
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

ndz lut 06, 2022 8:57 pm

Czeskom pisze:Duuza objętość!
Jak głowa znosi ten rygor?
...raczej ,,normalna" - cały czas kręcimy się lekko ponad 10h z dwoma jednostkami stabilizacji...poza tym Mateusz jest kawalerem i jest mu ,, trochę" łatwiej wygospodarować czas na treningi no i muszę go dosyć często hamować Obrazek

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn lut 07, 2022 7:45 am

Witam!
Jeżeli chodzi o tempa w pływaniu także nie mogłem sobie poradzić. Prostym moim sposobem jest strefa Z2 oddycham co dwa razy na prawą, Z3 oddycham na lewą i prawą, Z4 to tylko na prawą, Z5 to jeszcze mocniej używam nóg którymi standardowo kopie co wyciągnięcie ręki do przodu. Oddychanie na dwie strony polecam bo trochę rozwija, a jak fala będzie z prawej strony na zawodach to nie popływasz kraulem. W moich strefach odnajduję się na zasadzie jeżeli płynę poprawnie to mi starcza tlenu jak za mocno to brakuje.
A i proszę wykonać ćwiczenie dla tych którzy pływają tylko z oddechem na prawą, jak Twoja głowa potrafi wykręcić się w prawo i spojrzeć do tyłu a jak w lewo.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn lut 07, 2022 10:15 am

Tak jak trener pisze, tutaj też jest o wiele łatwiej trenować.

@Willi spróbujemy, potrenujemy, powalczymy, dzięki za porady. Fakt że na drugą stronę u mnie kuleje pływanie a patrząc że za rok czy dwa tego nie rzucam to należy to poprawić.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ