FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt cze 11, 2021 8:26 am

Mnie strasznie zatoki rozwalały nawroty.

Tygodnie mocnej pracy Rozbudowy II zbliżają się ku końcowi. Na dzień dzisiejszy pozostało:
- jednostka interwałowa na basenie
- jednostka interwałowa VO2max na rowerze
- jednostka w strefie II na rowerze

OW udało się zaliczyć na tygodniu. Trochę zaryzykowałem i zrobiłem dwie jednostki biegowe blisko siebie, tzn. dzień po dniu. Wujek @kajet już mnie upomniał abym uważał na siebie w tej sferze. Ma oczywiście rację, bo na nogi nie mam żadnej gwarancji. Zgodnie z założeniami wpadły interwały na rowerze (30min tempo, 4 min przerwy, 10min próg) i wystartowałem do biegu (2km- 3:48, ale gps łapał się w trakcie więc może i szybciej to ciachnąłem). Czasowo na rowerze wyszły krótsze interwały niż poprzednio, ale pokręciłem na wyższych W. Zabieg w celu sprawdzenia jak nóżki pociągną.
Następnego dnia wpadło wspomniane OW. Wyszło lepiej niż wcześniej i jestem zadowolony. Następnie ciachnąłem 10km, ale z bardziej chłodną głową, nieco wolniej niż zwykle. Wdrożyłem za to więcej rytmów (około 100m, w sztukach 9, może 10). Nogi zupełnie tego nie poczuły.

Wizyta u fizjo wpadła w środę. nie było co prawda tego fajnego zabiegu z ciepełkiem, który rozprawił się z nogą prawą. Coś tam podziałane plus nalepiony tape widocznie zabezpieczył nogę (lewą).

Takie przemyślenie, czy przypadkiem elektrostymulacje nóg jakie robiłem dawno temu, nie popsuły mi czegoś w łydkach?

Niestety już na mocnym poziomie odczuwam aurę pogodową. Alergia weszła na poziom w którym gardło cały czas drapie, oczy łzawią, bez okularów przeciwsłonecznych funkcjonować ciężko na zewnątrz, nos nabity albo cały czas cieknący. Lekkie środki histaminowe przyjmuję, plus coś tam do nosa. Dużo pić, unikać ekspozycji i będzie ok.

Do zawodów nieco ponad tydzień. Wyszło, że na pierwszy strzał idzie 1/8 przy zalewie Murowaniec. Czuję i widzę, że na godne ukończenie sprintu jestem gotowy. W wodzie mogłem zapewne zrobić coś lepiej, ale i tak systematyka 3 jednostek została utrzymana. Na rowerze zrealizował swoje założenia, nie było popuszczania korby. Bieganie o ile przerwy były wcześniej to ostatnie tygodnie pokazały, że zarówno fizjo jak również własne modyfikacje pozwoliły na razie przełamać kontuzję.

Jestem więc gotowy. Co prawda jeżeli już czuję moc to niekoniecznie dobrze wróży to na sierpień i wrzesień, jak również początek października.

Plan na 1/8:
- nie są to duże zawody, w wodzie ustawię się raczej bardziej z przodu niż z tyłu
- jadę na czasówce, buty wpięte w bloki, wejście półdynamiczne metodą zapożyczoną od @robertino
- kask raczej szosowy krótki plus okulary
- są 3 nawrotki i raczej pojadę na niższym stożku niż zestaw dysk+stożek
- moc jeszcze sprawdzę w terenie jak to wychodzi, ale przewiduję, że 250W mogę zapiąć
- bieg podobno nie po asfalcie, poniżej 4 min/km, postaram się otworzyć 3:55 i przyspieszyć do 3:50. Jeżeli będzie trzeba to włączę przerzutkę na ostatni km.
- przetestuję aplikację tygodniową beetit, czyli szotów buraczanych.

Spokojnie ale na maksa! Trzyjcie kciuki za kategorię 30, aby podium open wśród tej kategorii było bogate!
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt cze 11, 2021 9:04 am

Powodzenia!!!!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt cze 11, 2021 9:11 am

Trzymam kciuki, powodzenia


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt cze 11, 2021 9:33 am

A i pamiętaj, reprezentujesz służby mundurowe!!!

https://www.youtube.com/watch?v=oSR2Bb6HmJ8
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pt cze 11, 2021 9:55 am

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pt cze 11, 2021 4:46 pm

Trzymam, znaczy się będę trzymał ;)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz cze 13, 2021 9:16 pm

Rozbudowa II niemal zamknięta, pozostał tydzień regeneracyjny.

Z technicznych rzeczy pozostało przygotować rower do startu. Dziś sporo czasu pochłonęła próba doregulowania tylnego hamulca (montowany przy suporcie, Tektro). O i le uważnie go rozłożyłem i wyczyściłem, tak złożyć nie dałem rady. W końcu odpuściłem i przełożyłem z szosy Ultegrę. Pozostało więc małe mycie, regulacja obu hamulców na kółkach startowych, "gotowanie" łańcucha i być może pokombinuję z kokpitem ale jeszcze ocenię czy warto. Bankowo musze poprawić wysięgniki.

Waga wskazuje 60,5kg jest więc pięknie. Jak napisałem, wdrożyłem suplementację beetit, łącznie ma być 6 dni przedstartowych plus dzień startowy takiego doładowania.

W ostatnim tygodniu Rozbudowy oprócz stałych założeń doleciały dwa baseny na których miałem przyjemność się uczyć. Pływałem więc 5 razy.
Wychodzą nowe rzeczy do poprawy. Fajnie, dzięki temu widzę sens trzymania systematyki 3xtyg.

Biegowo wyszło bardzo dobrze bo nie kojarzę by coś poważnego działo się w łydkach. Zakładka oraz bieg ciągły z rytmami. Wiem, że to mało, ale cieszę się z możliwości robienia tego, co jeszcze niedawno było niewykonalne. Mam już umówioną wizytę u fizjo, może wpadnie fajny zabieg z ciepełkiem na drugą nogę. Z tapem pochodziłem 5 dni.

Na rowerze zgodnie z planem, 4 jednostki tutaj widzę, że są rezerwy, zadania mógłbym robić mocniej, pewnie FTP jeszcze podbiłem, ale i tak jestem we właściwych strefach więc nie ma czym się przejmować.

7.06. Rower szosa w terenie 1:05, skoki.
Pływanie, technika.

8.06. 45min nauka pływanie

9.06. Rower czasówka trenażer, Interwał tempo 30min, przerwa 4, interwał próg 10min i dzida 2km średnio 3:47.

10.06. Pływanie OW- 29 min czyli najdłużej dotychczas.
Bieg 10km- 52min 9-10 rytmów

11.06. Trenażer czasówka 2h Z2, głównie pozycja aero.
Basen 45min, nauka.

12.06. Basen interwały 200/150/100/50/200/150/100/50.

13.06. 1:05 szosa trenażer, 4x4min VO2max. Oj bolało, powyżej 300W udało się wykręcić.

Strava sugeruje 9:56, Garmin 9:49. Bywało, że w bazie tyle objętości nie wlatywało. Oj pewnie się to zemści we wrześniu.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt cze 15, 2021 6:47 pm

Bajk gotowy, pozostało rozjechanie smaru :)Obrazek

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr cze 16, 2021 8:50 am

Czarna bestia! (motyw kolorystyczny jak u mnie w tt;)
życzę żeby było szybko!
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

śr cze 16, 2021 1:59 pm

Powodzenia !!!
ODPOWIEDZ