Willi czyli AG50+

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt lis 15, 2022 7:36 pm

Zbyt mało mam doświadczenia, ale ja bym nie kombinował i jadł na co masz ochotę. Nie ryzykowałbym rewolucjami na tydzień przed startem.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt lis 18, 2022 1:38 pm

Witam do startu pozostało 11 dni. Dziś było luźne bieganie z akcentami. Od 13:00 dnia dzisiejszego jestem na diecie do wylotu czyli wtorku rano. Nie jem węglowodanów zapowiada się interesujący weekend, ciekawe kiedy organizm zacznie, się o nie dopominać. Jutro jeszcze zakładka ostatnia, pogoda do tej pory była łaskawa więc dziękuję klimatowi za daną szansę przygotowania się do zawodów.
Tak jakoś wyszło że przesiadłem się z garmina 935 na 955, zależało mi na tętnie podczas pływania z zegarka, ale powiem że przeskok technologi w zegarku przez trzy lata jest ogromy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn lis 28, 2022 11:38 am

Kilka zdań podsumowania tego sezonu i najważniejszego startu w moim triathlonowym życiu. Zawody w Abu Dhabi przebiegły w bardzo miłej atmosferze.
Przygotowanie choć tylko trzymiesięczne przebiegły bardzo sprawnie i bez problemów aklimatyzacja do temperatury w polskich warunkach, czyli sauna dwa razy do trzech w tygodniu zrobiła dobrą robotę nie odczułem jakoś strasznie temperatury w czasie zawodów choć słońca było naprawdę sporo.
Na miejscu wylądowaliśmy we wtorek wieczorem więc udało się trochę tego samego dnia popływać w basenie i pobiegać. Środa i czwartek minęły na spokojnych treningach w piątek przed starem już nic nie robiłem popływałem trochę na plaży przy hotelu.
W strefie zmian pojawiłem się jako jeden z pierwszych i nie powiem nawet lekko było mi zimno. Napełnienie bidonu trochę wody i cztery żele do butów dodatkowo dwa żele skarpetki trochę pogadałem z innymi startującymi z Polskiej ekipy i udałem się na linię startu która znajdowała się jakieś 600m do strefy zmian.
Start z wody odbywał się falami w grupach rocznikowych. Strat i płyniemy równo bez wielkiej pralki i tu niestety dostałem największy łomot czasowy, pływak ze mnie marny czas mojego pływania to 26’05” co dało mi 19 miejsce po etapie pływania, najlepszy z mojego rocznika wypływał 21’ 34”. Tak jak wspomniałem strefa zmian była daleko, po dywanie boso przez skrzyżowanie i do roweru w T1 której czas wyniósł 3’31” tracę 37” więc trochę za wolno, ale to już 12 czas w grupie. Rower to spora walka miejscami można się złożyć, ale sporo wyprzedzania i jazdy na włos między innymi zawodnikami. Na drugim okrążeniu jestem świadkiem bardzo groźnego wypadku krawężniki przy ulicy z prawej strony są bardzo wysokie przy tych prędkościach liźnięcie kołem takiej przeszkody to wystrzał w powietrze i to dzieje się z jadącym przede mną zawodnikiem rower zostaje na ulicy on ląduje na pasie oddzielającym obydwie ulice, mi udaje się w ostatniej chwili wyminąć leżący na ulicy rower. Przez cały czas tniemy się na etapie rowerowym z dwoma Anglikami jadą podobne waty i często się wyprzedzamy po cichu w głowie zostawiam ich sobie na etap biegowy. Po rowerze jestem 12 z czasem 59’33” do najlepszego z grupy rowerzysty tracę 4’29” wychodzi 208W i średnia 38.3 km/h. Zmiana w T2 trwała 2’22” czyli 27” dłużej niż pierwszy i daje mi 21 miejsce, ale zeszło trochę na ubieranie skarpet i patrząc potem na nogi dziewczyn z naszej reprezentacji nie był to zły pomysł. Na bieganie wychodzę w bardzo dobrej kondycji, postanawiam biec na tętno by się nie zajechać. Staram się nie przekroczyć 170 BPM, zrobiłem to na koniec i była to dobra decyzja, bo końcówka była lekko za mocna i gdybym poszedł na całość od początku to temperatura swoje by zrobiła. Na bieganiu gonie i przeganiam wyznaczone cele wyprzedza mnie jeden z mojej grupy wiekowej mi udaje się wyprzedzić 5 . Na bieganiu jestem 11 do pierwszego tracę 5’ kończę zawody na 12 miejscu z 54 startujących w AG50, 4 nie dało rady w tym najlepszy po pływaniu Włoch. Mój czas to 2:15:41 najlepszy w naszej grupie wiekowej 2:02:21 jest co nadrabiać. Zawody kończę na 143 miejscu z 502 startujących mężczyzn.
Sezon dziwny, bo miał być już taki na spokojnie do momentu, otrzymania slota pod koniec sierpnia tego roku na zawody w Abu Dhabi. Sporo udało się nadrobić przez te trzy miesiące za co dziękuję Pawłowi Ochalowi, który trochę mocno przykręcił śrubkę z treningami. Dziękuję także mojemu wsparciu na zawodach było ich widać i słuchać a takiej flagi to nie miał nikt.
Smutne tylko, że tak nielicznie pojawiliśmy się na paradzie narodów inne kraje naprawdę widać było bardzo mocno, a radość wynikająca z możliwości reprezentowania kraju na zawodach rangi światowej okazywali bardzo entuzjastycznie bawiąc się tym wydarzeniem. Jestem pod dużym wrażeniem osób z starszych roczników, jest tylko jedne wytłumaczenie sport to zdrowie.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pn lis 28, 2022 11:46 am

Brawo Willi!
dobry start i fajna przygoda. Będziesz miał co wspominać w długie zimowe wieczory;)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn lis 28, 2022 11:46 am

Dzięki za rekację i szczere , ogromne gratulacje

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn lis 28, 2022 1:59 pm

Ekstra. Jesteśmy bardzo dumni :)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 28, 2022 6:11 pm

Super @Willi może następnym razem gdzieś razem? Gdzie tam wypadają kolejne mistrzostwa?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn lis 28, 2022 9:20 pm



Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt lis 29, 2022 9:59 pm

Gratulacje! Już samo startowanie tam to niezła nagroda, a czas świetny, nie ma co! Wsparcie miałeś niesamowite!
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

pn gru 05, 2022 7:48 am

Brawo Ty

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ