PTO Championships - Challenge Daytona, 6.12.2020

Tutaj omawiamy przyszłe imprezy multisportowe, biegowe, kolarskie, pływackie
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt gru 01, 2020 10:58 am

Obczajcie listę startową niedzielnego Challenge Daytona. To są mistrzostwa PTO (Professional Triathletes Organisation) z pulą nagród ponad 1 mln USD. Dystans 2-80-18 - zapisała się prawie cała czołówka średniego i długiego dystansu i dużo mocarzy z ITU, w tym Vincent Luis, który od 2 lat wygrywa na krótkich prawie wszystko.

https://protriathletes.org/pto-2020-cha ... ip-lineup/

O 16.00 czasu polskiego startują kobiety (w tym Agnieszka Jerzyk), o 20.00 mężczyźni. Transmisja będzie dostępna online. Challenge dobrze to ogarnia, więc spodziewam się przyzwoitej realizacji. Zawody odbędą się na torze wyścigowym Daytona International Speedway.

Kogo stawiacie na podium?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt gru 01, 2020 11:15 am

No ciekawe. Trudno tu jednoznacznie postawić na kogoś. Dystans to taka skrócona połówka, pewnie w granicach 3h15min będą to lecieć. Za mało śledzę scenę triathlonową, żeby typować zwycięzcę, ale z przyjemnością obejrzę.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

wt gru 01, 2020 2:56 pm

Chłopaki z ITU pozamiatają - skrócona połówka to dla nich tylko trochę dłuższa olimpijka - długasy raczej będą mieli z nimi duże problemy - zapowiada się fajne ściganie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt gru 01, 2020 4:05 pm

Ja nie jestem pewien, czy wygra Luis, czy Gustav Iden (ten, który na szosie zdobył MŚ IM 70.3 w Nicei).

Wśród kobiet stawiam na Anne Haug, ale wg Thorstena Radde statystyki wskazują na Holly Lawrence (tym niemniej statystyki są dość ułomne, nie tylko dlatego, że nie ma w nich części ITU).

https://www.trirating.com/pto-2020-cham ... ember-6th/

Przy strefie draftu 10 m od przedniej krawędzi przedniego koła - i zawodach rozgrywanych na torze - to mogą się okazać zawody dla dobrze pływających biegaczy. Stąd moje typy.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

wt gru 01, 2020 9:28 pm

Przy strefie draftu 10 m od przedniej krawędzi przedniego koła - i zawodach rozgrywanych na torze - to mogą się okazać zawody dla dobrze pływających biegaczy. Stąd moje typy.
Ja się nie znam i nie wiem kto aktualnie w formie. Z nowym formatem także nie wiadomo komu najbardziej podejdzie...
Ale tak myślę sobie, że wbrew pozorom , że przy proporcji 2km swim/80 bike /18 run. To ten rower będzie swoje ważył. %Roweru względem biegu więcej wychodzi nawet ciut więcej niż w imprezach spod logo IM 70.3.
Tak sobie strzelę że na podium będzie ktoś w miarę uniwersalny (z mocnym na rowerem i ogarniający bieg) typu: Sanders, Gomez, Brownlee.
Wśród kobiet - pojęcia nie mam ale jak znajdę czas może spojrzę na wyścig żeby się poedukować...
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

ndz gru 06, 2020 3:15 pm

moje typy:

1. Anne Haug
2. Holly Lawrence
3. Sarah Crowley

1. Gustav Iden
2. Vincent Luis
3. Lionel Sanders

AGNIESZKA JERZYK NAP........J!!!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

ndz gru 06, 2020 4:45 pm

Która jest Agnieszka?
edit - widzę - 33
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn gru 07, 2020 2:35 pm

przerwało mi transmisję na osatniej prostej. Chwilę walczyłem, ale już mi się nie chciało kombinować. Widziałem na fejsie, że sporo osób miało ten sam problem. Ale sam wyścig fajny, dużo się działo. Agnieszka dość daleko :(
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pn gru 07, 2020 4:01 pm

My oglądaliśmy przez PS4 syna :) wszystko grało do końca :) - mąż informatyk zadziałał:)
Mi Sandersa żal :(. No i Anny też, szkoda tej kary w namiocie.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pn gru 07, 2020 5:06 pm

Mi też obcięło finisz. No ale i tak warto było...

Po takiej przerwie od startów fajnie było poczuć atmosferę "ścigania". No i pomimo obaw, że będzie nudno na tych kółkach wyszło całkiem zgrabnie.
Trochę org musi popracować nad realizacją transmisji ale ogólnie oceniam event "na plus."

Pływanie w jakimś bajorze (normalnie jak w Piasecznie! :lol:) rower mega szybki wyszedł (tempa kosmos...), na biegu sporo kontuzji i zgonów... Działo się.
ODPOWIEDZ