Maciej z NT 1/4 IM only <2:30:00

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob paź 24, 2020 9:52 am

Willi pisze:
pt paź 23, 2020 11:07 pm
@szajba Twoja pozycja jest znakomita, można napisać jedynie, że kask masz za duży bo wystaje ponad linię pleców może trochę w górę by się lepiej biegało?
Mam łeb za duży a nie kask. W okolicach płatków uszu musiałem trochę pianki usunąć bo mimo iż to największy rozmiar ciężko było się zmieści ze łbem :lol:
O ile przypilnuję rozciągania to pozycja ta ma niewielki wpływ na jakość biegu. W przeciwnym razie wszystkie zginacze stawu biodrowego stają się jakby przykrótkie co przedkłada się na kiepskie ustawienie miednicy w trakcie biegu.

No ale nie o mnie tu. Koledze Maciejowi bez zrzucenia pewnego nadbagażu ciężko będzie zejść niżej gdyż ograniczy przestrzeń tłoczni brzusznej. Sugerowałbym więc jednoczesne schodzenie w dół z padami przy dodatkowej podstawce pod przednim kołem by zapobiec cofaniu treści żołądkowej podczas treningu no i hmm, ograniczenie tej treści
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz paź 25, 2020 10:33 am

Najwyżej Admin przeniesie do działu demotywatory sportowe. Nie że bym miał coś do Siebie.
Załączniki
1603148011_gmkxw0_600.jpg
1603148011_gmkxw0_600.jpg (70.58 KiB) Przejrzano 3181 razy
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

ndz paź 25, 2020 11:13 pm

Nie żeby ja miał coś do Ciebie.
Lubię Cię takim jakim jesteś ;)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

wt lis 03, 2020 11:44 pm

Dwa tygodnie po aktywacji
- założenia to trenażer w tygodniu z 2-3 razy plus rekreacja na dworze na przełaju w niedzielę.

Po wizycie gościa ze zdjęcia (3 z lewej ) zmieniłem pozycję - na bardziej zgodną z UCI - siodełko na dół i do tyłu. Przedwczoraj nagrałem film z ustawieniem - niestety w pomieszczeniu zbyt ciemno i film wyszedł marnej jakości nie ma sensu obrabiać wymiarowo. Będzie poprawka.

Dla tych co się jeszcze sprawdzają aero - apka do garmina:

https://www.aerotune.com/services/

Na TP marnie wyglądają te CTL ale przynajmniej rosną.

Zadanie główne nie wstawiać żeby nie łapać infekcji na ogień przyjdzie czas.


No i oczywiście projekt zima 2020/21 - do zrobienia ostatni rower; wiśienka na torcie - żona pozwoliła ;-).
Będzie to replika dla mnie kultowa roweru na tor. Zakup orygniału ze względu na ilość wyprodukowanych nie wchodzi w rachubę.
Projekt ciągnę z gościem ze zdjęcia (3 z lewej) Na razie zbieramy komponenty i specyficzną wiedzę. Rowerem chcemy pojeździć szybko w Pruszkowie.
Kto zgadnie stawiam pizzę w Pruszkowie ;-)
Załączniki
2weeks.jpg
2weeks.jpg (97.03 KiB) Przejrzano 3098 razy
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr lis 04, 2020 10:09 am

Maciej z NT pisze:
wt lis 03, 2020 11:44 pm
No i oczywiście projekt zima 2020/21 - do zrobienia ostatni rower; wiśienka na torcie - żona pozwoliła ;-).
Będzie to replika dla mnie kultowa roweru na tor. Zakup orygniału ze względu na ilość wyprodukowanych nie wchodzi w rachubę.
Projekt ciągnę z gościem ze zdjęcia (3 z lewej) Na razie zbieramy komponenty i specyficzną wiedzę. Rowerem chcemy pojeździć szybko w Pruszkowie.
Kto zgadnie stawiam pizzę w Pruszkowie ;-)
W konkursie to strzelam (na podstawie Twojego skrzywienia na dziwne ramy + kolarstwo torowe) i stawiam na jakąś replikę Lotusa z czasów Boardman'a typu:
https://twitter.com/james_witts/status/ ... 2510414848
https://www.cyclist.co.uk/in-depth/5682 ... ssic-bikes
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

czw lis 05, 2020 8:49 am

No widzisz Endi8888 prawie strzeliłeś, nazwisko się zgadza, koncepcja skrzywienia również. Linki nieodpowiednie gdyż Lotus 110 to już późniejsze ewolucja wykonana w kilkuset egzemplarzach. Prawidłowa odpowiedź to Lotus 108 rower torowy - 110 ma przerzutki i prostszą konstrukcje - układ "normalnych widełek" z przodu i z tyłu.

Za w/w odpowiedź otrzymujesz pizzę w Pruszkowie klasy capriciosa, siciliana bez dodatków.

Jestem w kontakcie z gościem z forum poniżej dostałem pełen design 3D oraz mnóstwo wskazówek jak zrobić rower był osobiście był u Mike Burrows'a .

https://bikeboard.at/Board/showthread.p ... 08-Replica

Gościu zrobił rower z karbonu - ja z moim konstruktorem nie idziemy tą DROGĄ gdyż obawiamy się że ten rower z karbonu nie pojedzie - chociaż Aleksander wybiera się na tor do Wiednia.

A tutaj link zbieżności mojego nazwiska z Boardmanem ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=W3VVVHk5_xM

A na razie mamy tyle, koła oryginał, korba nówka MAVIC Starfish, siodełko FLITE i suport kwadrat i naciąg łańcucha w suporcie z chin.


p.s. Wszystkim serdecznie dziękuję za życzenia urodzinowe w ilości sztuk 1 !!! Dzięki Olesia
Załączniki
image0000.jpg
image0000.jpg (178.62 KiB) Przejrzano 3063 razy
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

czw lis 05, 2020 11:54 am

Hoho, cieszę się że "prawie" trafiłem - normalnie chyba puszczę kupony Totolotka :lol:

A tak w ogóle to żaden ze mnie znawca ram - po prostu kiedyś oglądałem film dokumentalny o historii bicia rekordów w jeździe godzinnej na torze i tak mi ten Boardman zapadł w pamięć...

Projekt trochę "szalony" - z ciekawości: jeśli nie karbon to rama z czego będzie?
No i jakiś ciuch + kask czasowy z epoki będzie do kompletu potrzebny. :lol:

Tak czy inaczej trzymam mocno kciuki za realizację projektu. Robienie ram to już chyba hardcore level? (nie znam rynku ale myślałem, że po prostu repliki można kupić...)
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

czw lis 05, 2020 1:53 pm

endi8888 pisze:
czw lis 05, 2020 11:54 am
Hoho, cieszę się że "prawie" trafiłem - normalnie chyba puszczę kupony Totolotka :lol:

A tak w ogóle to żaden ze mnie znawca ram - po prostu kiedyś oglądałem film dokumentalny o historii bicia rekordów w jeździe godzinnej na torze i tak mi ten Boardman zapadł w pamięć...

Projekt trochę "szalony" - z ciekawości: jeśli nie karbon to rama z czego będzie?
No i jakiś ciuch + kask czasowy z epoki będzie do kompletu potrzebny. :lol:

Tak czy inaczej trzymam mocno kciuki za realizację projektu. Robienie ram to już chyba hardcore level? (nie znam rynku ale myślałem, że po prostu repliki można kupić...)
Projekt "szalony" w naszym środowisku to pojęcie względne. Dostosowaliśmy materiał do naszych zasobów i możliwości technicznych będzie to stop AL 7075. Obróbka na CNC - czyli trochę frezowania. Pierwszy blok waży 32 kg !!! Ale odchudzimy cały rower do około 15 kg. Ważne że miszczostwa na torze moją być ze startu "nie zatrzymanego"

Replika z carbonu konkretnie tego modelu powstała jedna - bo szalony gościu z Wiednia miał kaprys. Dostępność do modelu jest ograniczona - jeden w muzeum techniki w Londynie, drugi u Baordmana w jego firmie a pozostałe trzy pewnie u szejka w Dubaju. Na podstawie zdjęć, wizji lokalnej w muzeum oraz wizyty u konstruktora powstał model 3D - który ma odchyłki +/- 1mm względem oryginału.

Jak się nauczę robić bloga to zrobię sobie fotorelację z budowy.
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pt lis 13, 2020 12:03 am

Mam przez to rozumieć że z bloku aluminium wyfrezowaliście ramę?
Masz jakieś fotki tego bloku przed i po?
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Maciej z NT
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:25 pm

ndz lis 15, 2020 7:47 pm

Hey Szajba,

Kostka jest - 7075 na maszynie nie ma czasu na prywatne rzeczy jeszcze może w święta wrzucę. Po obróbce detal będzie ok 6,75 kg
Załączniki
image000000.jpg
image000000.jpg (73.71 KiB) Przejrzano 2932 razy
lotus.jpg
lotus.jpg (64.29 KiB) Przejrzano 2932 razy
lotus_dół.jpg
lotus_dół.jpg (41.13 KiB) Przejrzano 2932 razy
ODPOWIEDZ